1402/08/10
عود طبیعی

عود‌هایی که خاصیت درمانی و سلامتی دارند بسته به نوع درخت و گیاهی که از آن تهیه می شوند طبع‌های مختلف دارند

عود اسطوخودوس، به دلیل داشتن آلدئیدها دارای خواص ضد التهابی و آرام بخشی است و با آرام کردن ذهن مشکلات بی خوابی و پریشانی را درمان می کند.

عود مشک باعث افزایش سطح هوشیاری ذهنی و یادگیری می شود

عود دارچین با رایحه معطری تندی که دارد گرمابخش و ضد نفخ است.عطر عود دارچین به دلیل خاصیت ضد باکتری و ضدعفونی علاوه بر پاکسازی محیط ،برای درمان سرماخوردگی ، سوء هاضمه و اختلالات گوارشی ، رفع بی اشتهایی ، سرزندگی و گردش خون هم موثر است.

بوی این عودها نه تنها باعث آرامش اعصاب می شوند، بلکه می تواند با کاهش تپش قلب و تنفس، از بروز استرس و اضطراب جلوگیری کرده و آنها را درمان کنند.

1402/08/24
رمزگشایی از لوگوی ایزوویزیت

تفسیر لوگوی ایزوویزیت 

همانطور که در مبحث اول چالش رمزگشایی لوگوی ایزوویزیت ذکر شد لوگوها با وجود اینکه یک تصویر کوچک هستند اما محتوا و مباحث مختلفی در خود مستتر دارند مخصوصا لوگوهای خاص که با زبان حال بسیار حکایت میکنند .لوگوی ایزوویزیت هم اهداف متعددی دارد که این اهداف در قالب طرح لوگو به تصویر کشیده شده اند .

• رجوع به ریشه های اصلی و نگاه باستانی

 

نگاه باستانی در لوگوها ابتدا این کلیت را به مخاطب متذکر میشود که منابع اصیل برای مجموعه اهمیت ویژه ای دارد چون همه علوم ، محصول منابع اولیه هستند . در لوگوی ایزوویزیت چهار پرنده نقش دارند که این پرنده ها ماجرای باستانی حضرت ابراهیم ع را یاداوری میکنند . چون جریان ذبح چهار پرنده و مخلوط کردن گوشت آنها و زنده شدن دوباره انها خود آکنده از حکمتها و رموز دقیقی است و مکاتب مختلف این جریان را ذکر میکنند . خروس ، کلاغ ، طاووس و کبوتر ، صفات این چهار پرنده در کنار اشتراکاتی که باهم دارند در مواردی ضدیت محض با یکدیگر دارند که اشاره دارد به جهان که مجموعه ای از اضداد است و فرسایش آن ، اجتناب ناپذیر است و تنها راه کاستن از سرعت فرسایش ، تعادل است . رعایت اعتدال بقاء را به ارمغان می آورد . همزیستی با وجود ضدیت ها نیازمند شناخت خود و اطرافمان است . 

• آگاهی از اصول کلی و نگاه حکمی 

حکمت یعنی هر چیزی را در زمان و مکان خود قرار دادن - نگرش همه شمول و در نظر گرفتن همه ابعاد و زوایا - نگاه حکمی بیان میکند چرا چهار خلط متضاد در خلقت بشریت استفاده شده و در لوگوی ایزوویزیت ، این چهار خلط بصورت پرنده هایی که نمادهای این اخلاط هستند به تصویر کشیده شده اند و پرنده ها همگی در یک محیط قرار دارند که آن محیط خود دارای انواع فاکتورهای تاثیرگذار بر این پرندگان است . در لوگو کوه وجود دارد - کوه همیشه در همه جا منشاء تحول است ، باعث تغییر است - هر چیزی که به کوه برسد مجبور است تغییر کند و تغییرات باعث جدید شدن و نو شدن میشوند . 

• آگاهی از مبانی طب و نگاه صنفی

ساده ترین مبنای طبی درمان گرمی با سردی است و درمان سردی با گرمی - همچنین درمان خشکی با تری و درمان تری با خشکی . در لوگوی ایزوویزیت هم بوسیله حالت و محل قرارگیری هر پرنده به مبانی طبی اشاره شده . 

خروس صفراوی که از جهت خشکی با کلاغ مقداری سنخیت دارد در کنار کلاغ است اما صورت کلاغ رو به خروس نیست بلکه رو به طاووس است ، طاووس نقطه مقابل خروس است اما چون از جهت سردی مقداری سنخیت با کلاغ دارد در کنار کلاغ است اما صورت طاووس برگشته و نه به خروس نگاه میکند و نه به کلاغ ، اما کبوتر که نماد گرمی و تری است مانند بخار دائم میل به پرواز دارد . 

• آگاهی از تنوع خلقت و نگاه روانشناختی

همه میدانیم صفات و نحوه زندگی این چهار پرنده با یکدیگر کاملا متفاوت هستند بنابراین هرگز انتظاراتی که از یک خروس داریم از کلاغ نداریم ، بنابراین عدالت این نیست که هر شرایط و هر غذایی برای خروس فراهم کردیم همان شرایط را هم عینا برای کلاغ فراهم کنیم . پس مفهوم عدالت بسیار گسترده تر و بسیار دقیق تر از مفهوم برابری است . 

در جوامع بشری هم ، افراد طبایع مختلف دارند و در توانایی و در وسع افراد نیست که مشابه یکدیگر رفتار کنند ، مشابه غذا بخورند ، اخلاق یکسان داشته باشند و بیماریها و درمان یکسان داشته باشند . 

علاوه بر تفاوت خلقت افراد ، شرایط محیطی هر شخص با دیگری متفاوت است . همان بارانی که عده ای را خوشحال میکند عده ای دیگر را ناراحت میکند . همان خورشیدی که انرژی بخش زمین است در کمتر از چند ثانیه میتواند تاریک شود ، چون عالم پر از ضدیت است و این تناقضات چیزها با یکدیگر میتواند مشکلات زیادی ایجاد کند اگر تدبیر درستی در مواجهه با هریک نباشد . 

چاره تمام این مسائل رجوع به دانش و پیش گرفتن اعتدال است . 

به نظر شما چه دلیلی داشته که در خلقت بشر چهار خلط متفاوت و بعضا متضاد قرار داده شده ؟

1402/09/29
خاطرات شب یلدای خانواده ایزوویزیت

یلداتون مبارک

یلدا همیشه یادآور خاطرات و دورهمی‌های خوش بوده و یکی از نمادهای فرهنگ ایرانی به حساب میاد.

خانواده ایزو ویزیت هم به بهانه یلدا دوباره محفل گرم ایزوچی رو برپا کرد تا شنوندۀ خاطرات و ایده‌های یلدایی شما باشه.

راستی! بهترین کامنت‌ها از بین شما همراهان همیشگی خانواده ایزو ویزیت از طرف ما هدیۀ ناقابلی هم دریافت می‌کنه.

1401/10/25
ایزو چی راه اندازی شد

با سلام و تقدیم احترام به تمام کاربران و پزشکان و همکاران عزیز ایزو ویزیت

با توجه به مشکلات پیش آمده برای شبکه‌های اجتماعی و نیاز مرکزی جهت تعامل با کاربران، پزشکان و همکاران سایت، ایزو چی را راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم اطلاعیه‌ها، وقایع و آپشن‌های جدید، اتفاقات روزانه، مسابقات و غیره بیشتر و بهتر مدیریت کنیم. 

علاوه بر موارد بالا پزشکان محترم هم می‌توانند از این سیستم به عنوان یک وبلاگ و یا مرکز اطلاع‌رسانی شخصی استفاده کنند. اگر به اندازه کافی از سوی پزشکان از ایزو چی استقبال شود حتما آپشن‌های بیشتری طبق نیاز به این صفحه اضافه می‌کنیم. پزشکان عزیز همکار میتوانند درد دل‌ها، خاطرات، اتفاقات جالب و .... از قسمت داشبورد -> مقالات -> لیست مقالات -> مقاله جدید، مطالبشان رو ثبت کنند و در قسمت انتخاب نوع محتوا گزینه مقاله را به ایزو چی تغییر دهند. بعد از بررسی مطلب و تکمیل کردن، مطلب تایید می‌شود و در سایت به نام نویسنده نمایش داده خواهد شد.

در ضمن اگر مطلب یا مقاله علمی هم داشته‌باشید می‌توانید از همین مسیر مطالب خود را با عنوان مقاله درج کنید.

1402/08/02
آشنایی با ویروس آنفولانزا

از اواخر تابستون امسال بود که سر و کلۀ بیماری آنفولانزای جدید پیدا شد و بین مردم به آنفولانزای 1402 معروف شد. قدرت شیوع این بیماری با ورود به فصل پاییز بیشتر شد و افراد بیشتری درگیر این ویروس شدن. گلودرد، مشکلات گوارشی، تب، سرفه، بدن درد، احساس خستگی و دردهای عضلانی از علائم آنفولانزاست. شدت ویروس آنفولانزا از سرما خوردگی بیشتره و دورۀ کمون یا همون نهفتگی بیماری هم بین 1 تا 4 روز گزارش شده. برای پیشگیری از ابتلا به ویروس آنفولانزای جدید علاوه بر رعایت بهداشت فردی می‌تونین واکسن آنفولانزا تزریق کنین.

اگر شما هم تجربه‌ای از ابتلا به ویروس آنفولانزا دارین برامون تو کامنت بگین.

راستی اگر می‌خوایین خیلی بهتر و کامل‌تر با ویروس آنفولانزا آشنا بشین بهتون پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ «آنفولانزا چیست؟» رو بخونین.

1401/10/29
لوگوی ایزو ویزیت

لوگو
تصاویر از دوران باستان تاکنون در محاورات بشر استفاده می‌شوند درگذشته به صورت حکاکی روی سنگ اما امروزه در همه جا و در انواع مختلف نقش ایفا می‌کنند که یکی از این موارد لوگو است.
لوگوها
هر لوگو در نگاه اول، فارغ از اینکه زیبا باشد یا نباشد، طراحی هوشمندانه‌ای داشته‌باشد یا اینکه معمولی باشد، اطلاعاتی را به ذهن مخاطب منتقل می‌کند، اما در مراحل بعدی تفاوت‌های زیادی بین لوگوهای معمولی و لوگوهای خاص وجود دارد.
لوگوهای خاص حاوی اطلاعاتی از پیشینه، رویۀ کاری، اهداف، منابع و میزان هوشمندی مجموعه مربوطه می‌باشند، البته بدیهی است درک افراد از مفاهیم مستتر در لوگوها، متنوع است چون هر شخص بسته به دایره زندگی خود طرز تفکر خاص خود را دارا است و این تفاوت ادراک‌ها از زیباترین وجوه خلقت بشریت است. 

لوگوی ایزو ویزیت
لوگوی ایزو ویزیت را در این صفحه مشاهده می‌کنید که قطعاً مفاهیم و رموز مختلفی در خود دارد .
لوگو را با دقت مشاهده کنید و بعد ذیل همین صفحه در قسمت نظرات بنویسید که چه مفاهیمی را از لوگوی ایزوویزیت ادراک نموده‌اید.
پس از رسیدن تعداد نظرات به حد نصاب ، نظر ارزشمند شما بررسی و در نهایت به سه مورد از بهترین نظرات هدیه‌ای تقدیم می‌شود.

جستجوی اخیر