قرص لوونورژسترول ۰/۷۵

راه‌های مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد. یکی از روش‌هایی که تقریبا به مدت ۳۰ سال قدمت دارد، قرص ضد بارداری خوراکی لوونورژسترول است. احتمالا تا حالا اسم قرص لوونورژسترول یا قرص اورژانسی بارداری را شنیده‌اید. قرصی که بسیاری از زوجین را از بارداری ناخواسته نجات داده است. نکته‌های زیادی در مورد قرص لوونورژسترول وجود دارد. اطلاع از این نکته‌ها باعث افزایش کارایی و موفقیت بیش‌تر این روش می‌شود.


پیشنهاد مطالعه مقاله:

هفده سوال رایج در مورد بارداری و پیشگیری از بارداری


به یاد داشته باشید که قرص لوونورژسترول فقط برای پیشگیری از بارداری اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای پیشگیری منظم و دائمی از بارداری، لازم است از محصولات دیگری استفاده کنید. مانند کاندوم، دستگاه داخل رحمی (IUD)، انواع قرص‌های جلوگیری از بارداری و سایر روش‌ها. در این خصوص حتما با دکتر زنان مشورت کنید.

روش‌های پیشگیری اورژانسی:

2 نوع روش  پیشگیری از بارداری به صورت اورژانسی وجود دارد:

  • قرص
  • IUD

قرص‌های ضد بارداری می‌توانند به عنوان قرص اورژانسی نیز استفاده شوند، اما لازم است حتما بیش از یک عدد قرص را به به صورت اورژانسی و در یک نوبت مصرف کنید تا باردار نشوید. این روش میتواند در پیشگیری از بارداری موثر باشد، اما اثربخشی آن نسبت به لوونورژسترول کمتر است و احتمالا موجب بروز حالت تهوع شدیدتری می‌شود. برای اطمینان از انتخاب نوع قرص اورژانسی و دوزهای صحیح با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید.

Levonorgestrel یک قرص اورژانسی است که به صورت رایج مصرف می‌شود و به طور خاص و به صورت یک عددی و دو عددی بسته بندی شده است. این دارو بدون هیچ محدودیتی ( بدون نیاز به نسخه) برای هر فردی در دسترس است.

لوونورژسترول چگونه عمل می‌کند؟

Levonelle حاوی لوونورژسترول، نوع مصنوعی (سنتتیک) پروژسترون طبیعی هورمون تولید شده توسط تخمدان است. Levonelle باید در مدت 72 ساعت (3 روز) بعد از سکس برای جلوگیری از حاملگی مصرف شود.

  • این روش معمولا روش پیشگیری از بارداری روتین شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

قرص اورژانسی لوونورژسترول می‌تواند از طریق توقف یا تاخیر در آزادسازی تخمک‌ها مانع حاملگی شود، همچنین میتواند این عمل را توسط جلوگیری از باروری یک تخمک و یا جلوگیری از کاشته شدن تخمک بارور شده در رحم انجام دهد.

لوونورژسترول در یک دوز با یک قرص مصرف می‌شود. اثربخشی آن بستگی دارد که چه زمانی آن را مصرف کنید. مصرف یک دوز لوونورژسترول باید در اسرع وقت صورت گیرد . اگر لوونورژسترول به صورتی که ذکر شد، استفاده شود، می‌تواند شانس حاملگی را تا 90٪ کاهش دهد.

قرص اورژانسی در شیردهی

باید بدانید که برای خانم‌هایی که زایمان می‌کنند، بلافاصله احتمال بارداری وجود دارد. امکان بارداری بلافاصله بعد از زایمان ایجاد می‌شود، حتی اگر خانم در حال شیردهی باشد و یا هنوز پریود نشده‌باشد. از طرفی، حداقل ۲ سال فاصله‌گذاری بین دو بارداری مفید است. در صورتیکه مادر مجددا و سریعا باردار شود، آسیب‌هایی به بدن او وارد خواهد شد و آسیب خواهد دید.

پس ضروری است که در دوران شیردهی،‌ مادر یک روش جلوگیری انتخاب کند. توصیه می‌شود که مادر از روز ۲۱ تا ۲۸ بعد از زایمان، روش جلوگیری مثل قرص‌های پروژسترون (مینی پیل یا همان لاینسترول) و یا آیودی استفاده کنند. مانند زمان‌های دیگر از دوره‌ی باروری یک خانم، ممکن است که سکس محافظت نشده انجام شود و خانم در معرض بارداری قرار بگیرد.

در این صورت، آیا می‌توان از قرص‌های اورژانسی برای جلوگیری از بارداری استفاده کرد؟

در صورتیکه در زمان شیردهی سکس محافظت نشده‌ای اتفاق بیفتد،‌ می‌توان با استفاده از ۱.۵ میلی گرم لوونورژسترول از بارداری ناخواسته پیشگیری کرد. هیچ محدودیتی برای شیردهی ایجاد نمی‌شود و مشکلی وجود ندارد. البته این دوز قرص لوونورژسترول باید در ۷۲ ساعت اول بعد از انجام سکس خورده‌شود.


چند بار می‌‌توانید از قرص لوونورژسترول استفاده کنید؟

  • شما می‌توانید قرص‌های ضد بارداری اضطراری را در هر زمان از چرخه‌ی قاعدگی مصرف کنید.
  • شما مجاز هستید فقط یک بار در طول چرخه‌ی قاعدگی خود از قرص اورژانسی استفاده کنید.
  • شما مجاز هستید تنها ۲ تا ۳ بار در سال از قرص اورژانسی استفاده کنید.

بعد از خوردن قرص اورژانسی چند روز بعد باید پریود شویم؟

دانستیم که قرص اورژانسی بر روی بدن تاثیراتی دارد که مجموع آنها با هم به جلوگیری از بارداری کمک می‌کنند. قرص لوونورژسترول تاثیرات دیگری هم دارد که شامل اثر گذاشتن بر پریود هم می‌شوند. ریزش دیواره‌ی رحم و خونریزی پریود نامیده می‌شود که باید در نتیجه‌ی تغییرات رحمی و تخمدانی مشخصی اتفاق بیفتد. هنگامی که شما قرص اورژانسی مصرف می‌کنید، در بدنتان تغییرات هورمونی رخ می‌دهد که در نهایت منجر به پریود شدن می‌شود. در اینصورت فرد خیالش از بابت بارداری راحت می‌شود و مطمئن می‌شود که بارداری نیست.

اما چه زمانی پریود شدن بعد از خوردن قرص اورژانسی رخ می‌دهد؟

هنگامی که زن قرص اورژانسی را مصرف می‌کند، معمولا در هفته‌ی اول بعد از مصرف قرص پریود می‌شود. اما اگر خونریزی تا دو هفته بعد از مصرف قرص اتفاق نیفتاد، باید تست بارداری داده شود و بررسی‌های لازم انجام گیرد.

موارد مصرف

- پیشگیری از بارداری پس از رابطه جنسی

موارد منع مصرف

- خانم‌های مبتلا به بیماری‌های مزمن و یا بیماری‌های زمینه‌ای باید قبل از استفاده از روش‌های پیشگیری از بارداری اورژانسی با پزشک یا مراقبت سلامت خود چک کنند.

مقدار مصرف

- چنانچه بار اول است که از قرص اورژانسی استفاده می‌نمایید، پیش از شروع مصرف برگه ی حاوی اطلاعات دارویی موجود در بسته را حتماً بخوانید.
- در صورتی که بسته ی دارو حاوی یک قرص ١.۵ میلی گرمی بود، آن را هرچه زودتر به صورت کامل میل کنید. بهترین زمان مصرف این دارو در ۱۲ ساعت نخست پس از برقراری رابطه ی جنسی می باشد. مصرف دارو پس از ۷۲ ساعت از برقراری رابطه جنسی، اثرات مشخصی ندارد و توصیه نمی شود.
- مصرف این دارو با غذا تداخلی ندارد و می‌توانید آن را هر زمانی از شبانه روز، قبل یا پس از غذا، مصرف نمایید. با این حال جهت پیشگیری از تهوع، بهتر است آن را پس از یک میان وعده ی سبک مصرف کنید. در صورت بروز استفراغ در دو ساعت ابتدایی مصرف نیاز است مجدداً قرص را مصرف نمایید.
- چنانچه قبلاً این دارو را مصرف نموده اید و دچار تهوع شده اید، بهتر است از قرص های دو عددی استفاده نمایید به صورت یک قرص ٠.٧۵ را بلافاصله مصرف نموده و قرص بعدی را ۱۲ ساعت بعد مصرف نمایید.
- در برخی افراد (به خصوص افرادی که داروهایی مصرف می نمایند که باعث کاهش اثرگذاری لوونورژسترول میشوند) پزشک مصرف دو قرص ١.۵ میلی گرم همزمان تجویز می نماید.

عوارض جانبی

* مصرف قرص‌های جلوگیری از بارداری اورژانسی عوارض جدی یا طولانی مدت ندارند. اما می‌توانند باعث بروز علائم زیر شوند:
- سردرد
- درد شکم
- تغییر در دوره پریود بعدی شما می‌تواند زودتر، دیرتر یا دردناکتر از حد معمول باشد.
- احساس حالت تهوع یا بیمار بودن، اگر در عرض 2 ساعت از مصرف حالتان به شدت بهم میخورد و دچار تهوع و استفراغ شدید با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا شما باید دوز دیگر یا یک IUD را در نظر بگیرید.
- در صورتی که علائم شما بعد از گذشت چند روز از مصرف قرص‌ها از بین نرفت و یا شدت گرفت حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

دقت کنید

- مصرف قرص اورژانسی جلوگیری، فقط برای مواقع ضروری توصیه می‌شود. نمی‌توان آن را مانند قرص‌های جلوگیری ماهیانه به صورت مداوم مصرف نمود.
لذا از مصرف لوونورژسترول بیشتر از یک بار در یک دوره قاعدگی خودداری نمایید.
- مصرف قرص اورژانسی به پیشگیری از وقوع بارداری در ادامه دوره ی ماهیانه‌ی شما کمکی نمی نماید. لذا روش جلوگیری روتین خود را به صورت منظم ادامه دهید. و از یک روش ثانویه پیشگیری تا پایان دوره‌ی قاعدگی خود، جهت اطمینان بیشتر استفاده نمایید.
- خونریزی ماهیانه پس از مصرف این دارو ممکن است چند روز زودتر یا دیرتر آغاز شود. در صورتی که شروع دوران قاعدگی بیشتر از ۵ الی ۷ روز به تأخیر افتاد یا همراه با خونریزی غیر معمول بود، به پزشک مراجعه نمایید. با وجود مصرف این قرص، درصدی احتمال بارداری وجود دارد و انجام تست بارداری توصیه می‌شود.
- در صورت احساس هرگونه درد در قسمت‌های پایینی شکم یا هر گونه خونریزی غیر طبیعی در هفته‌های بعد از مصرف این دارو، به پزشک مراجعه کنید. این علائم می‌تواند نشان‌دهنده ی بارداری خارج رحمی باشد. با وجود اینکه احتمال وقوع این مشکل کم است با این حال با اقدام سریع می توان از بروز عواقب آن جلوگیری نمود.
- مصرف قرص‌های ضد بارداری اورژانسی از شما در برابر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی و عفونت‌ها محافظت نمی‌نماید. لذا در این موارد حتماً با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید.

تداخلات دارویی

- تداخلات دارویی ممکن است نحوه‌ی عملکرد داروها را تغییر دهد. یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. داروها یا فرآورده‌های گیاهی که تجزیه‌ی پروژستین‌ها را افزایش می‌دهند، ممکن است غلظت پلاسمایی پروژستین‌ها و اثر قرص‌های حاوی پروژستین مثل لوونورژسترول را کاهش دهند. این اثر می‌تواند منجر به بارداری شود.

نوع و دوز مصرفی دارو با توجه به شرایط شما تجویز می‌شود. به‌ هیچ‌ عنوان بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف دارو نکنید.
قرص لوونورژسترول ۰/۷۵

اگر در مورد این دارو سوال دارید می توانید از پزشک دارو ساز بپرسید.

ویزیت آنلاین تلفنی و متنی با
دکتر داروساز
دکتر داروساز

ویزیت آنلاین همراه با تضمین رضایت

ارتباط تلفنی و متنی با پزشک متخصص

سوالات متداول

دارو های دیگر

قرص ایرون پلاس گیاهی

موارد مصرف : - کمک به درمان کم خونی ناشی از فقر آهن و اسید فولیک- فا ...

قرص متفورمین 500 میلی گرم

موارد مصرف : - کنترل دیابت- درمان سندرم تخمدان پلـی کیـستیک

معجون دوسین

موارد مصرف : - تقویت سیستم ایمنی بدن- درمان دیابت نوع دوم- درمان عفونت ها ...

قرص لووتیروکسین 0/05 میلی گرم

موارد مصرف : - درمان کم کاری تیروئید- پیشگیری و درمان گواتر- درمان سرطان ...

قرص فنازوپریدین 200 میلی گرم

موارد مصرف : - برای درمان علائمی نظیر درد، سوزش، احساس دفع فوری یا تکرار ...

spray anoro ellipta

موارد مصرف : - جلوگیری از انسداد جریان هوا- کاهش بیماری انسدادی مزمن ...

ضد آفتاب "Cleanance Avene"

موارد مصرف : - محافظت بسیار بالا در برابر طیف وسیع اشعه UVA و UVB با داشت ...

پن زردچوبه محصول خوب

موارد مصرف : - مناسب پوست های چرب و جوش دار- از بین بردن جوش های زیر پوست ...

قرص کوتریموکسازول

موارد مصرف : - درمان عفونت‌های ادراری- ذات الریه- برونشیت- ...

شیاف آنتی هموروئید

موارد مصرف : - درمان بواسیر (هموروئید داخلی) - درمان التهاب روده - دمان ...

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 انتخاب پزشک و متخصص

پزشک و یا تخصص مورد نظر خود را انتخاب کنید..

2 انتخاب نوع ویزیت

بر اساس نوع ویزیت ارائه شده از سمت پزشک که شامل “ویزیت متنی” و “ویزیت تلفنی” انتخاب کنید.

3 پاسخ به سوالات

به سوال های ارسال شده در صفحه چت پاسخ دهید

4 پرداخت مشاوره

ویزیت خود را از بین روش های پرداخت “آنلاین” یا “کارت به کارت” یا “ارزی” پرداخت کنید.

5 پاسخ پزشک به شما

بر اساس نوع ویزیت انتخاب شده، پزشک به شما پاسخ میدهد یا با شما تماس میگیرد.

فاطمه ..
فاطمه
کاربر عضو 1402/07/07

سلام وقت بخیر،من ۴روز بعد تموم شدن پریودیم رابطه جنسی محافظت نشده داشتم و حدود ۷ساعت بعد از رابطه ۲عدد قرص اورژانسی خوردم کیست تخمدان دارم و پریودم زیاد منظم نیست مثلا ۲۳ شهریور یکم خونریزی داشتم دیگه نداشتم تا ۲۷شهریور که خونریزی شدیدم شروع شد و تا ۷روز ادامه داشت.با این وجود امکان بارداری هست؟!

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به فاطمه
پشتیبان سایت 1402/07/08

سلام فاطمه عزیز.اگر خونریزی هفت روزتون همون تایم پریود بوده دیگه جای نگرانی نیست.

sahar RM
sahar
کاربر عضو 1402/06/26

مرسی

سمیرا عزیزی
سمیرا
کاربر عضو 1402/06/21

سلام دکتر من امروز رابطه داشتم الت داخل واژنم بود و همسرم هنگام ارضا شدن زود درآورده من من حس کردم که داخل ریخته شده و بعد از ۵ دقیقه یدونه قرص تنسی اورژانسی 75% خوردم ایا احتمال بارداری وجود داره؟؟ اینا نیازی هست دوباره قرص مصرف کنم؟ احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سمیرا
پشتیبان سایت 1402/06/21

سلام سمیرای عزیز.۱۲ ساعت بعد از قرص اول قرص دوم را مصرف کنید.

سمیرا @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/06/21

میشه مصرف نکنم؟
چون مطمئن نیستم داخل ریخته شده یا نه اما همسرم مطمئنه که نریخته منم از ترسم همون 75% خوردم
75% تنسی جولوی بارداری رو نمیگیره؟؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سمیرا
پشتیبان سایت 1402/06/22

در صورت مصرف هر دو دوز دارو اثر دارد.

شیما ازادی
شیما
کاربر عضو 1402/06/15

سلام ببخشید میشه زود جوابمو بدید من خیلی نگرانم
من ۴روز بعد از تموم شدن پریودیم رابطه مقعدی داشتم و آب منی داخل ریخته شد اما بیرون اومد و روی واژنم ریخته شد سریع پاکش کردیم و وقتی رفتیم داروخونه بهمون گفت که فردا یک دوز قرص بخورید ۱۲ ساعت یکی دیگشو…من تقریبا ده ساعت بعدش یک دوز و ۱۲ ساعت بعدش دوز دیگه رو مصرف کردم و فعلا هم علائمی ندارم آیا امکان بارداری وجود داره؟ و اینکه تایم مصرفی قرص درست بوده و تاثیر میذاره؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به شیما
پشتیبان سایت 1402/06/15

سلام شیمای عزیز.نگران نباشید.احتمال بارداری خیلی خیلی کمه.

شیما @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/06/20

الان هشت روز گذشته از قرص که خوردم هنوز پریود نشدم این طبیعیه؟باید چیکار کنم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به شیما
پشتیبان سایت 1402/06/20

بله طبیعیه. نگران نباشید.

شیما @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/06/26

الان هم لکه بینی دارم هم زیر دلم درد می‌کنه اینم طبیعیه؟
ببخشید من هی سوال میکنم آخه نگرانم جاهای دیگه میبینم میگن اگر لکه بینی باشه یکی از علایم بارداریه😢

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به شیما
پشتیبان سایت 1402/06/27

سلام شیمای عزیز.تقریبا باید نزدیک به دوره پریودتون باشه. احتمالا میخواید پریود بشید.

سمیرا عزیزی
سمیرا
کاربر عضو 1402/06/04

سلام دکتر. من ((پریودم روز سوممه)) و امروز رابطه داشتم( از معقد) و شوهرم بعد از ارضا شدن آلت خودش رو شسته. بعد از نیم ساعت دوباره هنگام رابطه سر آلتش داخل واژنم بوده ولی تا ته واژنم نرفته و ارضا نشده. آیا احتمال بارداری هست؟ و اینکه من تقریبا ٢٠ روز پیش یه قرص اورژانسی 1/5 خوردم ایا نیاز هست برای جولوگیری دوباره قرص بخورم؟ آیا احتمال بارداری هست؟؟؟؟ باتشکر

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم درروزهای قاعدگی احتمال بارداری خیلی بعیدهست۰۰درطول سیکل فقط یکبارمیشه تنسی مصرف کرد۰نگران نباشید

سمیرا @ در پاسخ به منصوره
کاربر عضو 1402/06/04

دکتر احتمالش هست بار اولی که شوهرم ارضا شد منی داخل آلش باشه یا روش؟ و بعد شستنش دوبار رابطه برقرار کنیم و منی که بار اول ارضا شد داخل آلت مونده باشه و از طریق واژن وارد شه(چون بار دوم تا نصف داخل واژنم بود ولی ارضا نشده) این سوال برای زمانی که پریود نیستم میپرسم.. با تشکر و قدردانی

باهربار ورودبه واژن درصورت مرطوب بودن احتمال بارداری هست عزیزم۰

نرگس مرادی
نرگس
کاربر عضو 1402/05/29

سلام من روز ۱۴ سیکلم رابطه داشتم و با اینکه به روش طبیعی خارج شد ولی من ترسیدم ذره ای منی ریخته باشه برای همین یک ساعت و ربع بعدش یک عدد لوونورژسترول ۱/۵ خوردم. پریودمم منظم و تقریبا ۲۸ روزه هستش. الان سوالم اینه که اگه قبل رابطه تخمک گذاری انجام شده باشه، آیا بازم این قرص اورژانسی موثره؟ چند درصد ممکنه مؤثر باشه؟ هیچ داروی خاصی هم که مانع تاثیرش بشه استفاده نمیکنم

سلام عزیزم شماقرص رابموقع مصرف نمودید انشاله تا۱۰روزبعدلکه بینی یاخونریزی صورت میگیردنگران نباشید۰مقدارهورمون قرص بالاست ومانع بارداری میشود

کریمی @ در پاسخ به نرگس
کاربر مهمان 1402/06/08

سلام وقت بخیر
قرص موثر بود براتون؟

سمیرا عزیزی
سمیرا
کاربر عضو 1402/05/24

سلام من امروز رابطه داشتم و یکمی از سر آلت همسرم داخل واژنم بود و شوهرم هنگام ارضا شدن سریع درآورده. و من بعد 30دقیقه یک قرص اورژانسی 1/5 خوردم. آیا احتمال بارداری هست؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سمیرا
پشتیبان سایت 1402/05/24

سلام محدثه عزیز.با توجه به مصرف به موقع قرص احتمال بارداری خیلی خیلی کم و نزدیک به صفره.

سمیرا عزیزی
سمیرا
کاربر عضو 1402/05/19

سلام ممنون میشم پاسخ بدین. من دیروز رابطه داشتم و یکمی از سر آلت داخل واژنم بود و شوهرم هنگام ارضا شدن سریع درآورده و منی رو تو دستش ریخته من از ترسم یک قرص اورژانسی 1/5 خوردم.بعد 24 ساعت بعد دوباره رابطه داشتم و شوهرم هنگام ارضا شدن سریع درآورده و منی رو دستش ریخته. آیا نیازی هست دوباره قرص اورژانسی بخورم؟؟؟ آیا اون قرص اورژانسی که دیروز خوردم اثر میکنه برای امروز؟؟نیازی به خوردن دوباره قرص اورژانسی هست؟؟

دکترعفت حسن زاده @ در پاسخ به سمیرا
کارشناسی مامایی 1402/05/19

سلام.
وقت بخیر.
یک دوره قرص اورژانسی که خوردی کافی است چون دوز ۱/۵بوده تا پایان سیکل رحم را برای جایگزینی نامناسب می کند.

پریسا مزینانی
کاربر مهمان 1402/04/08

سلام خسته نباشید من میگرن حاد دارم میخواستم بدونم مصرف قرص ضدبارداری باعث سکته نمیشه و اینکه چه قرصی باید مصرف کنم؟

دکترپریسا علیمی @ در پاسخ به پریسا مزینانی
دکترای حرفه ای پزشک عمومی 1402/04/09

سلام دوست عزیز،میگرن با قرص بارداری تشدید میشود و بسته به سن بیماروسابقه بیماری زمینه ای باید قرص ضدبارداری تجویزشود درمان میگرن تخصصی است درصورت نیاز ویزیت تلفنی ثبت کنید

نازنین مقیم
کاربر مهمان 1402/03/20

سلام خسته نباشید پن با همسرم رابطه محتفظت نشده داشتم
طریقه مصرف اورژانسی قرص ال دی رو فراموش کردم ودر ساعت اول بعدرابطه به جای ۴ قرص ال دی دوقرص مصرف کردم
اما هشت ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم
احتمال اینکه قرص ال دی واورژانسی باهم تداخل داشته باشه و اثرش از بین بره هس ؟
واینکه احتمال بارداری وجود داره ؟
لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به نازنین مقیم
پشتیبان سایت 1402/03/20

سلام نازنین عزیز.احتمال بارداری خیلی خیلی کمه.

مرجان فتحی
کاربر مهمان 1402/03/16

سلام من به بچه 3ماهه دارم که شیر خودمو میخوره ازقرص اورژانسی استفاده کردم آیا مشکلی ایجاد میکنه براش؟ تاچند ساعت نباید ازشیر خودم تغذیه کنه؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به مرجان فتحی
پشتیبان سایت 1402/03/17

سلام‌مرجان عزیز.بسته به قرصی که خوردید ممکنه روی کیفیت و میزان شیر شما تاثیر بزاره.بهتره از قرص اورژانسی در شیردهی استفاده نکنید.قرص اورژانسی لوونورژسترول ،مشکلی برای شیردهی نداره.

زهرا نیکو
کاربر مهمان 1402/03/12

وقت بخیر من یکهفته پیش رابطه داشتم که داخل ریخته و همزمان ارضا شدیم و یک ساعت بعدش قرص لوونورژسترل ۷۵ خوردم یکی دارخونه داد بهم نمیدونستم بایذ دوتا بخورم و همون یکی خوردم الان دو روز از پریودم گذشته و بالای کمرمم خیلی درذ میکنه احتمال بارداری هست؟؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا نیکو
پشتیبان سایت 1402/03/13

سلام نیکوی عزیز.اگر خونریزی شما به دلیل پریود باشه و موعد پریودتون بوده دیگه احتمال بارداری نیست.

Sama
کاربر مهمان 1402/02/11

با سلام . من دو روز مونده به موعد پریودیم رابطه داشتم مطمئن نیستم که مایع برخوردی داشته یا نه ولی یکی دو ساعت بعدش دوتا قرص لونورژسترول 75/ رو یکجا مصرف کردم الان علائم پریودی رو دارم ولی پریود نمیشم علت چی می‌تونه باشه ؟ ممنون از پاسخگویی تون

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به Sama
پشتیبان سایت 1402/02/11

سلام سمای عزیز.قرص های اورژانسی باعث بی نظمی در پریود می شوند.نگران نباشید.

مهسا مرادی
کاربر مهمان 1402/02/05

با سلام
من رابطه داشتم و دو قرص هم خوردم.
دقیقا یک روز بعد از نوبت دوم قرص باز رابطه داشتم.
یعنی امروز که قرص دوم خوردم
روز بعدش باز با همسرم رابطه داشتم .
آیا احتمال بارداری هست؟
یا هنوز قرص تو خون ماندگاری داره
ممنونم?

محمدی
کاربر مهمان 1402/02/03

سلام من با نامزدم نزدیکی داشتم
یعنی پردمو نزد .در حد لاپا بود یهو خود ریخت روم میترسم الان باردارم .پنج روز شد واس رابطمون ولی من امروز یدونه قرص اورژانسی خوردم .ولی الان میترسم که باردارم چون مثانه ام خیلی درد میکمه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به محمدی
پشتیبان سایت 1402/02/04

سلام کاربر عزیز.سوالتون کمی گنگه.اگر منظورتون اینه که قرص اورژانسی برای جنین ضرر داره باید بگم‌خیر به جنین آسیبی نمیرسونه.

N.Z
کاربر مهمان 1402/01/26

سلام خسته نباشید میشه لطفا زودتر جواب بدید
من ماه قبل نزدیکی داشتم و دخول ب صورت کامل و مایع هم کامل داخل ریخته شد و همون دوساعت کمتر قرص اورژانسی رو خوردم ک تقریبا ۵ روز بعد پریود شدم
ولی توی ماه دوم ک هستم و چند روز از پریودیم گذشته و حالت تهوع دارم و از بوی غذا حالم بد میشه و اشتهام زیاد شده
ممکنه حامله باشم با وجود اینکه ماه قبلش پریود شدم
خواااااهش میکنم زودتر راهنماییم کنید

پشتیبان ارشد ایزو ویزیت @ در پاسخ به N.Z
پشتیبان سایت 1402/01/26

در مواردی حاملگی میتونه وجود داشته باشه و شخص عادت ماهانه هم بشه. پس نمیشه به طور قطع گفت کسی عادت ماهانه شده به هیچ عنوان باردار نیست. به هر حال امکان بارداری علیرقم مصرف قرص اورژانسی وجود داره. پیشنهاد میشه که ازمایش بارداری بدید. اگر میخواید ازمایش بارداری برای شما توسط پزشک نوشته باشه میتوید از یکی از متخصصین زنان که در لینک زیر معرفی شده اند مشاوره انلاین دریافت کنید و موضوع رو کامل با ایشون در میان بزارید و درخواست کنید که براتون ازمایش حاملگی با بیمه (البته اگر بیمه تامین اجتماعی هستید) تجویز کنند. 
مشاوره انلاین با دکتر زنان

عسل @ در پاسخ به N.Z
کاربر مهمان 1402/05/07

منم همین مشکل دارممم ، پریود شدی عزیزم ؟!

Leila
کاربر مهمان 1402/01/15

سلام.
من تاریخ 26 بهمن یه رابطه ی خیلی سطحی و بی خطری داشتم. با اینکه میدونستم احتمال بارداری صفره ولی همون روز تا لونژیول 0/75 خوردم. الان 45 روز از خوردن اونا میگذره اما هنوز پریود نشدم. مرتب حالات پریودی دارم و هر لحظه احساس می کنم که پریود شدم ولی متاسفانه خبری نیست. مشکل چیه؟

سپیده
کاربر مهمان 1401/12/23

سلام من دو روز پیش رابطه داشتم و قرص لوونورژسترول 75 رو پنج دقیقه بعد مصرف کردم
الان بعد از دو روز دوباره رابطه داشتم باید دوباره قرص رو استفاده کنم ؟

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به سپیده
پشتیبان سایت 1401/12/24

سلام
خیر. از مصرف لوونورژسترول بیشتر از یک بار در یک دوره قاعدگی خودداری نمایید.

مینا
کاربر مهمان 1401/12/13

سلام من دورو بعد از رابطه ام قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم و مجددا رابطه محافظت نشده داشتم و دوباره قرص خوردم فکر میکنم کلا فاصله مصرف قرص ها ۳ روز بود ،بعد از مصرف قرص ها خونریزی نداشتم ،و الان یک هفته است ار تاریخ پریودیم عقب افتاده امکان بارداری هست یا عوارض قرص هاست؟

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به مینا
پشتیبان سایت 1401/12/14

سلام
قرص اورژانسی در هر سیکل قاعدگی نباید بیشتر از یکبار مصرف بشه
احتمال بهم خوردن نظم پریودی هست با توجه به اینکه دوبار هم مصرف کردید
اگر از تاریخ پریودی 3 تا 4 هفته بگذره و پریود نشید یک تست بارداری بدید

میتا @ در پاسخ به اپراتور
کاربر مهمان 1401/12/14

یعنی احتمال بارداری هم میتونه باشه با اینکه بعصی وقتا درد های شدید زیر شکمی دارم

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به میتا
پشتیبان سایت 1401/12/15

بستگی به این داره که در چه روزی از سیکل، رابطه داشتید اگر نزدیک تخمک گذاری بوده که احتمال بارداری داره چون دو روز هم بعد رابطه مصرف کردید اما اگر حالات پریودی رو دارید اما پریود نشدید خب احتمال بارداری کمه 

مینا @ در پاسخ به اپراتور
کاربر مهمان 1401/12/15

دارویی هست برای پریدر شدن سریع؟ اگر هست میشه معرفی کنید؟

زهرا یعقوبی
کاربر مهمان 1401/11/06

سلام من ساعت 3صبح 4عدد ال دی خوردم میخوام بدونم میتونم از لوونورژسترل استفاده کنم قبل از ساعت 3بعدظهر هنگام خوردن 4عدد ال دی دیگر آیا تاثیر می‌کند یاخیر

لونورژسترول ۲عددیکجا یابفاصله ۱۲ساعت کفایت دارد۰بشرطی که صبح بعدنزدیکی مصرف شود۰ماهی یکبار سالی حداکثر۳بارمصرف شود۰بیشتر از این جلوی بارداری رانمیگیردوخونریزی غیرطبیعی میدهد۰

asalkiyanaei @ در پاسخ به منصوره
کاربر مهمان 1401/11/21

سلام،دکتر من بعداز ۱۲ ساعت یه دونه خوردم نمیدونستم هردوشو باید خورد حدود ۳ ساعت بعد اون یکیش هم خوردم،درصد بارداری چقدره؟اصلا مطمئن نیسم فقط چون شک داشتم،چند روز بعد از قرص باید خون ریزی داشته باشم تا خیالم راحت شه

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به asalkiyanaei
پشتیبان سایت 1401/11/23

سلام
تا 12 ساعت اگه بین مصرفشون فاصله بیفته اشکالی نداره
بسته به اینکه در چه روزی از دوره قاعدگی بودید احتمال بارداری رو تا 90 درصد کاهش میده

جواد @ در پاسخ به asalkiyanaei
کاربر عضو 1401/11/23

من همیشه برای جلوگیری از بارداری اورژانسی استفاده میکنم امکان بارداری وجود است

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به جواد
پشتیبان سایت 1401/11/23

سلام
قرص اورژانسی در طول یکسال نباید بیشتر از سه الی چهار بار استفاده شود

عزیزم ۲قرص اورژانسی یاباهم خورده میشه یافاصله ۱۲ساعت۰بایدهرسیکل فقط یکبار ودرطول سال حداکثر۳بارمصرف بشه۰باتوجه به اینکه چه روزی ازسیکل باشه نزدیک تخمک‌گذاری یانه۰۰۰درصدپیشگیری فرق داره ولی اگردرست مصرف بشه حدود۹۰درصد

Abdollahi @ در پاسخ به منصوره
کاربر مهمان 1401/12/03

سلام
دکتر من تازه ازدواج کردم
این دوره تخمک گذاری از روز اول قاعدگی باید حساب کرد؟وروز چندم تخمک گذاری شروع میشه؟

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به Abdollahi
پشتیبان سایت 1401/12/03

سلام
بله از روز اول قاعدگی حساب میشه. بسته به مدت زمان طول چرخه قاعدگی شما داره مثلا اگر طول دوره شما 28 روزه است روز 14 ام تخمک گذاری انجام میشه یا اگر 30 روزه است روز 15 ام تخمک گذاری دارید البته انقدر هم دقیق نباید در نظر گرفت ولی تقریبی همون حول و حوش میشه

... @ در پاسخ به منصوره
کاربر مهمان 1402/03/05

من دوتا 75 باهم خوردم و شبش 12 ساعت بعد یکی خوردم و فردا صبح 12 ساعت بعدش ی دونه ارژانسی دیگ خوردم عوارضی خطرناکی دارع چون من عقد هستم ؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به ...
پشتیبان سایت 1402/03/05

سلام کاربر عزیز.به هم ریختگی هورمونها و بی نظمی در قاعدگی ممکنه براتون پیش بیاد.

نگار @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/03/15

سلام وقتتون بخیر
من رابطه محافظت نشده داشتم و مایع کاملا داخل ریخته شده.۲ روز بعد ساعت ۵ صبح ۴ عدد قرص ال دی خوردم و روز سوم که تقریبا ۸ ساعت گذشته بود از قرص اورژانسی لوونورژسترل استفاده کردم. همین امروز
احتمال بارداری وجود داره؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به نگار
پشتیبان سایت 1402/03/15

سلام نگار عزیز.بعد از رابطه محافظت نشده بهتره قرص اورژانسی بلافاصله مصرف بشه.با این حال احتمال بارداری خیلی کمه.

هستی @ در پاسخ به منصوره
کاربر مهمان 1402/04/01

سلام من نیم ساعت بعدازرابطه لونورژسترون۷۵روهردوهمزمان مصرف کردم یک روزهست میگذره ازرابطمون همش قسمت مثانه ام دردمیکنه،میشه بگی قرص اورژانسی اثرنکنه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به هستی
پشتیبان سایت 1402/04/01

سلام هستی عزیز.درصد تاثیرگذاری قرص بالای ۹۰ درصد هست.

نیلی @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر مهمان 1402/06/11

سلام من بعد یه روز از‌پریودیم رابطه داشتم روز بعدش یه قرص ۷۵/. مصرف کردم نمیدونستم باید دوتا رو مصرف کرد احتنال بارداریم زیاده؟

سلام عزیزم اگر۱۲ساعت نگذشته قرص بعدی راهم میل کنید۰اگرنه منتظربمانیدالبته نگران نباشیدولی قدرت جلوگیری کمتری داره نسبت به قرص ۲تایی