تاییدیه‌های آنلاین عمل اسلیو معده

مشاوره دارویی

درباره کپسول گاباپنتین 100 میلی گرم می‌توانید پاسخ سوال دارویی خود را از پزشک دریافت کنید.

سحر عابدی

متخصص مغز و اعصاب
59,000 تومان

کپسول گاباپنتین 100 میلی گرم

گاباپنتین یکی از داروهای پرمصرف از گروه داروهای ضد صرع است. این دارو خط اول درمان نوعی صرع به نام صرع جزئی می‌باشد. در این بیماری حملات تشنج کوتاه مدت در اثر اختلال جریان الکتریکی سلول‌های یک سمت مغز رخ می‌دهد. از این رو علائم نیز در بخشی از بدن بروز می‌کند. گاباپنتین با کاهش جریان الکتریکی غیرطبیعی سلول‌های مغزی به تنهایی یا همراه با سایر داروهای ضد صرع جهت کاهش حملات تشنج استفاده می‌شود. برای مصرف داروی گاباپنتین بهتر است با پزشک متخصص نورولوژی مشورت کنید.

متخصص مغز و اعصاب

کپسول گاباپنتین

گاباپنتین همچنین در درمان دردهای مزمن ناشی از آسیب عصبی نیز تجویز می‌شود. این نوع درد که به درد نوروپاتیک معروف است می‌تواند علل مختلفی مانند دیابت و یا زونا داشته باشد.
علاوه بر این‌ها گاباپنتین برای جلوگیری از حملات میگرن نیز تجویز می‌گردد.

گاباپنتین 100

پرمصرف‌ترین شکل دارویی گاباپنتین بصورت 100 میلی‌گرم است که ضعیف‌ترین فرم دارویی گاباپنتین محسوب می‌شود. کپسول‌های 300 و 400 میلی‌گرم نیز در کشور تولید می‌شود.

مکانیسم اثر گاباپنتین

گاباپنتین با اضافه شدن یک گروه سیکلوهگزیل به گاما آمینو بوتیریک اسید GABA ساخته شده است. گاباپنتین با اتصال محکم به کانال‌های کلسیم حساس به ولتاژ که بر روی غشاء سلول‌های مغزی مستقر هستند باعث مهار دپولاریزاسیون سلول‌های مغزی می‌گردد.

فارماکوکینتیک گاباپنتین

گابانپتین از طریق دستگاه گوارشی جذب شده بدنبال تجویز چند وعده خوراکی دارو، حداکثر غلظت پلاسمایی آن در عرض 2 ساعت پس از مصرف و سطح پایدار پلاسمایی آن در عرض 2-1 روز حاصل می‌شود. این دارو به نحو مطلوبی متابولیزه نمی‌شود و بیشترین مقدار دارو بصورت تغییر نیافته از طریق ادرار و مقداری از آن از طریق مدفوع دفع می‌شود. این دارو بطور وسیعی در سرتا سر بدن توزیع می‌شود ولی باند پروتئینی پلاسمایی آن پایین است. نیمه عمر حذفی آن 7-5 ساعت است. این دارو وارد شیر می‌شود.

موارد مصرف

- درمان دردها با منشاء عصبی
- ضد صرع- جلوگیری از حملات میگرن

مقدار مصرف

- دارو را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف کنید. مصرف این دارو باتوجه به وضعیت و نوع مشکل شما متفاوت می‌باشد.
- از آنجا که این دارو بر روی سیستم عصبی تاثیر دارد، مصرف آن باید به صورت مداوم و تحت نظر پزشک باشد. اگرچه ممکن است در چند هفته‌ی ابتدایی درمان احساس بهبودی در شما ایجاد نشود، با این حال درمان خودرا ادامه دهید و طبق برنامه‌ی منظم به پزشک خود مراجعه کنید و همچنین برای بهبود روند درمان کلیه‌ی مشکلات و مسائل خودرا از پزشک یا داروساز خود سوال بفرمایید.
- قطع این دارو به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک ،می‌تواند عوارض نامناسبی از جمله بروز حمله‌ی تشنجی برای بیمار در برداشته باشد لذا قطع این دارو باید بصورت تدریجی و تحت نظر پزشک انجام شود.
- ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن، مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا احتمال بروز عوارض ناشی از دارو کمتر شود.
- این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می‌توان آن‌را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.کپسول یا قرص را بصورت کامل با یک لیوان آب ببلعید و از بازکردن یا جویدن آن بپرهیزید.
-در صورت فراموش کردن مصرف یک نوبت دارو بلافاصله پس از یادآوری آن را مصرف کنید مگر آنکه زمان یاد آوری به نوبت مصرف بعدیی دارو نزدیک باشد. در این شرایط نوبت فراموش شده را مصرف نکنید و نوبت بعدی را در زمان خودش مصرف کنید اما به هیچ‌وجه مقدار مصرف دارو را دوبرابر نکنید.
- در صورتی که فرم خوراکی مایع برای شما تجویز گردیده است، مقدار مصرف در هر نوبت را با سرنگ مخصوص به طور دقیق اندازه‌گیری نمایید و در مورد نحوه مصرف و اندازه‌گیری، با داروساز خود مشورت نمایید.
- در صورتی که همزمان با مصرف گاباپنتین از شربت‌های ضداسید معده و یا هرگونه دارو جهت درمان سوهاضمه استفاده می‌نمایید، مصرف گاباپنتین را با این داروها حداقل دو ساعت فاصله دهید.

عوارض جانبی

- خواب آلودگی، خستگی، سرگیجه و مشکلات بینایی مانند تاری دید از عوارض این دارو می‌باشد، لذا تا زمانی که اثر دارو از بین نرفته از رانندگی و کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط دارند خودداری نمایید.
- برای سردرد احتمالی ناشی از مصرف این دارو از داروساز خود درمورد داروی ضد درد مناسب سوال بفرمایید.
- خشکی دهان نیز از علائم مربوط به مصرف این دارو می‌باشد که با آدامس یا آبنبات فاقد شکر می‌توان آن را برطرف نمود.
- در صورت احساس تهوع ناشی از مصرف این دارو ،مصرف غذاهای سبک و ساده و پرهیز از غذاهای پرچرب و پر ادویه این مشکل را برطرف می‌سازد.
- تغییرات گوارشی مانند یبوست و اسهال ممکن است در اثر مصرف این دارو رخ دهد.
- در صورت یبوست یک رژیم مناسب غذایی سرشار از فیبر و مصرف مایعات به مقدار مناسب و در مورد اسهال نیز مصرف مایعات به مقدار کافی موثر می‌باشد.
- افزایش وزن نیز از عوارضی می‌باشد که ذهن بیماران مصرف کننده را مشغول می‌کند. اما در صورت رعایت یک رژیم غذایی مناسب و داشتن فعالیت بدنی متناسب با وزنتان جای نگرانی در این مورد وجود ندارد.
- از آنجا که مصرف گاباپنتین لثه‌های شما را حساس می‌کند، لازم است در مدت درمان با این دارو بهداشت دهان و دندان را کاملاً رعایت نمایید و از مسواک نرم استفاده کنید.
- در صورت بروز علائم آنفولانزا، گرگرفتگی، افزایش فشار خون، تغییرات ناگهانی وزن، تغییرات شدید خلق و خو، مشکلات حرکتی، احساس لرزش، مشکلات خواب و تنفسی، سرفه، تغییرات لثه‌ها، درد عضلانی یا مفصلی، ورم پا و مچ و سایر موارد حتماً به پزشک خود مراجعه نمایید.

دقت کنید

- در صورت بارداری یا اقدام به بارداری و شیردهی پزشک خود را مطلع نمایید.
- در صورت سابقه‌ی مشکلات کلیوی، دیابت بیماری‌های اعصاب و روان و حساسیت دارویی به پزشک خود اطلاع دهید.
- از آنجا که این دارو می‌تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه‌ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید.

نکات قابل توصیه

- در ابتدای درمان با این دارو ممکن است افکار ناراحت کننده‌ی شما از گذشته بیشتر شوند اما نگران نباشید. باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف این دارو و شروع اثر بخشی آن می‌باشند و به مرور زمان برطرف می‌شوند.
بهتر است در این موارد افکار خودرا با نزدیکان و یا مشاور و پزشک خود درمیان بگذارید و آگاهانه نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید.
- به دلیل عوارض ناشی از این دارو برای جنین، درصورتی که قصد بارداری یا شک به بارداری دارید حتما پزشک خود را جهت تغییر دارو مطلع سازید و در زمان مصرف این دارو از روش مناسب جهت پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.
- در ابتدای شروع درمان بیماری صرع با گاباپنتین ممکن است تعداد یا نوع حملات تشنج کمی تغییر کند اما نگران نباشید زیرا به مرور این مشکل برطرف می‌شود. لذا احتیاط لازم را رعایت کنید و با پزشک خود در تماس باشید.
- رانندگی برای بیماران مبتلا به صرع مناسب نمی‌باشد اما در صورتی که در مدت یک سال تشنجی رخ نداده باشد، می‌توان با نظر پزشک و با احتیاط، مجددا شروع به رانندگی نمود. با این حال در صورتی که رانندگی می‌کنید باید حواستان به زمان مصرف داروها و خواب آلودگی ناشی از آنها باشد.

نوع و دوز مصرفی دارو با توجه به شرایط شما تجویز می‌شود. به‌ هیچ‌ عنوان بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف دارو نکنید.

مقالات مرتبط با این دارو

کپسول گاباپنتین 100 میلی گرم
سوالات متداول

دارو های دیگر

Tab sertraline 50 mg

موارد مصرف : - افسردگی- ترس- بیماری وسواس- انزال زودرس

Cap Pregabalin 50 mg

موارد مصرف : - این دارو در کنترل درد نوروپاتیک از جمله درد نوروپاتیک دیاب ...

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

اصغر سلیمانی
اصغر
کاربر عضو 1402/11/08

درود بر شما . مطالب مفید و اطلاعات شفاف ارائه شده . تشکر و من از این دارو برای درد در کمر استفاده میکنم .تنگی کانال نخاع دارم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به اصغر
پشتیبان سایت 1402/11/08

سلام اصغر عزیز.خوشحالیم که اطلاعات براتون مفید بوده.ان شالله همیشه سالم باشید.

از متخصصان جراحی مغز و اعصاب مشاوره آنلاین و ویزیت آنلاین متنی دریافت کنید.

مشاوره آنلاین جراحی مغز و اعصاب
شمس طهماسبی
شمس
کاربر عضو 1402/09/24

سلام وقتتون بخیر واقعا عالی بود استفاده کردم چون من زونا گرفتم همین امشب دکتر این دارو را برام تجویز نمودن

رسول صبوری
رسول
کاربر عضو 1402/09/14

نظر به خصوصی ندارم ولی باید بگم که داروی پیشنهادی گاباتین ۱۰۰ بدون مشاوره دکتر مصرف نشود چون ترک این دارو عوارض جانبی دارد واحتمال تشنج خواهد داشت پس بهتراست آگاهانه تصمیم به خوردن این کپسول اقدام کنید

محمدرضا حاجی زاده
محمدرضا
کاربر عضو 1402/08/27

من رضاهستم۵۱ساله فشارخونم۱۶برروی۱۰هست بیشترموقع قرص سیتولپرام۲۰روزی۱عددومتوپرولول۵۰روزی۲عددمیخورم ولی فشاعصبی ام بالایی لطفاراهنمایی کنید

دکترفربد طالبیان @ در پاسخ به محمدرضا
متخصص قلب و عروق 1402/08/27

سلام و وقت بخیر. دکتر فربد طالبیان هستم متخصص قلب بهتره با یک روانپزشک مشورت کنید سلامت باشید

دورناز شه بخش
دورناز
کاربر عضو 1402/08/15

خیلی خوب است عالیه

احمد برومی
احمد
کاربر عضو 1402/06/08

سلام من به پروفن وژلوفن حساسیت وتنگی نفس میگیرم ایا میشه ازگاباتین استفاده بکنم

دکترفلورا سرهنگی @ در پاسخ به احمد
دکترای حرفه ای دکتر داروساز 1402/06/09

درود بر شما خیر از گاباپنتین برای دردهای روتین و متداول نباید استفاده بفرمایید 

بهرام امینی
بهرام
کاربر عضو 1402/05/03

سلام کپسول گاباپنتین برای ترمیم رباط صلیبی تاثیر دارد؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به بهرام
پشتیبان سایت 1402/05/04

سلام بهرام عزیز.باعث ترمیم رباط نمیشه ولی در کاهش درد و التهاب تاثیر داره.

نصراله اسماعیل زاده
کاربر مهمان 1402/04/24

سلام من هر شب نصف قرص فشار خون میخورم آیا با خوردن این کپسول در شب مشکلی ایجاد نمی‌کند ؟

دکترمعصومه نعمت بخش @ در پاسخ به نصراله اسماعیل زاده
دکترای حرفه ای دکتر داروساز 1402/04/24

سلام وقت بخیر
در شرح حالتون بهتر هست اسم دارو را کامل ذکر کنید ولی عموما مشکلی ندارد

سودابه ایرانی
کاربر مهمان 1402/04/21

سلام سوالی داشتم
چند ساله که داروهای اعصاب مصرف میکنم پاکسیل کلونازپام پروپرانول و ۵۰ روزه گاباپاناین صد مصرف میکنم و به دلیل درد معده دو روز هست که گاباپانتین رو قطع کردم مشکلی برام ایجاد نمیشه برام ؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سودابه ایرانی
پشتیبان سایت 1402/04/23

سلام سودابه عزیز. بهتره با مشورت پزشکتون دارو را قطع کنید.

احمد احمدی @ در پاسخ به سودابه ایرانی
کاربر مهمان 1402/06/21

اگر دردی معده داری روغن محلی بخوری خیلی خوبه جواب میده

رحیم.جامی
کاربر مهمان 1402/04/19

سلام خسته نباشی من کف پاهام مورمور وسرد
میشه شبها عصبی وبی خواب میشم ولی بعضی وقتها با ادراربهترم میتونم ازاین قرص استفاده کنم
سنم ۳۷ وزنم۷۳

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به رحیم.جامی
پشتیبان سایت 1402/04/24

سلام رحیم عزیز.ویتامین ب۱ ۳۰۰ مصرف کنید.

رضایی
کاربر مهمان 1402/04/18

سلام. خانم 57 ساله هستم. مبتلا به دیسک کمر، آرتروز گردن و لگن.
مدت 2 ماهه درد شدید لگن و کشاله ران و پشت پا دارم. گاباپنتین 100مصرف می کنم، میخوام بپرسم گاباپنتین 100کافیه؟و چند ساعت یکبار باید خورد؟ چه مدت باید مصرف کرد؟

دکترفلورا سرهنگی @ در پاسخ به رضایی
دکترای حرفه ای دکتر داروساز 1402/04/24

سلام و عرض احترامبا توجه به دیسک کمر مصرف گاباپنتین گزینه مناسبی جهت بهبود دردهای شما می‌باشد مصرف یک عدد قبل از خواب مناسب است. برای بهبود آرتروز استفاده از مکمل های غضروف ساز رو توصیه میکنم. موفق باشید 

سهیل @ در پاسخ به فلورا
کاربر مهمان 1402/07/08

سلام خانم دکتر وقت بخیر
من دیسک کمر دارم در کنار گاباپانتین 100
فست ران هم استفاده میکنم به نظر شما فست ران گزینه خوبیه ممنون از لطفتون

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سهیل
پشتیبان سایت 1402/07/08

سلام سهیل عزیز.فست ران یک مکمل گیاهیه و به گفته شرکت سازنده باعث کاهش التهاب میشه.میتونید مصرف کنید ولی با فاصله از داروهای دیگ تون مصرف کنید.

علی سینا ابولی @ در پاسخ به فلورا
کاربر مهمان 1402/08/14

سلام گاباپنتین 100میخورم وبسیار سست میشم وسرگیجه و دوتایی میبینم وترس از این بابت بهم غلبه میکنه ادامه بدم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

دکترفلورا سرهنگی @ در پاسخ به علی سینا ابولی
دکترای حرفه ای دکتر داروساز 1402/08/14

با سلام . از عوارض دارو هست اگر عارضه ها روتین زندگی رو مختل کرده با صلاحدید پزشک معالج خودتون قطع بفرمایید 

بهمن کاظمی @ در پاسخ به فلورا
کاربر مهمان 1402/10/03

آیا این دارو برای ترک اعتیادخوبه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به بهمن کاظمی
پشتیبان سایت 1402/10/03

سلام بهمن عزیز.مصرف طولانی مدت گاباپنتین اعتیاد آوره .پیشنهاد می کنم برای ترک و تحمل عوارض ترک اعتیاد ویزیت آنلاین با روانپزشک بگیرید تا داروی مناسب براتون تجویز کنند.

ن نجفی
کاربر مهمان 1402/04/17

سلام برای درمان اعتیاد کدام دارو خوب است برای ضعف و بی حالی و کسلی

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به ن نجفی
پشتیبان سایت 1402/04/24

سلام کاربر عزیز.ترک اعتیاد باید زیر نظر پزشک باشه تا مشکل جدیدی براتون بوجود نیاد.پیشنهاد می کنم ویزیت آنلاین با متخصص بگیرید تا داروی مناسب براتون تجویز بشه.

حسین بخشی @ در پاسخ به ن نجفی
کاربر مهمان 1402/06/22

با سلام به معتاد های عزیز ومریض اینکه دارم میگم برای خودم اتفاق افتاده فقط باید هیج چیزه داروی نخوری و فقط انواع میوه و از لحاظ غذا خوردن هم خوب بخوری هیج قرصی نباید مصرف کنی درد بدن تا مدتی هست باید تحمل کنی اگر قرص بخوری میشوی همون آدم قبلی اینجا ترک حساب نمیشود پس درد بکیش که دوباره مخ مخات نشه یاد اون دردها بیفتی که از هر موادی حالت به هم بخوره یا اینکه منصرف شوی مثل مرد به دون هچی ترک کن ودرضمن زیاد لبنیات ومیوه وچیزهای گرم بخور انشالله به امید خدا تا قیامت از یادت بره فراموش کنی اگر کاری داشتی زنگ بزن 09338301462 به امید خدا موفق باشی همیشه

اوتانا @ در پاسخ به حسین بخشی
کاربر مهمان 1402/07/08

، داداش چرا آدرس اشتباه میدی به معتادایی که قصد ترک دارن انگار هنوز این بیماریو نشناختی، پسر خوب این چه حرفیه که میگی بدون هیچی و بدون دارو ترک کن ، تو اصلا میدونی مغز یه معتادی که تو ترکه توش چی میگذره. ببین من خودم تا ته خط اعتیاد و ترک رو رفتم تا تو نستم با تجربه های قبلیم راحت تر ترک کنم. باید هر راهی رو که فکر میکنی و مطمئنی کمکت میکنه رو همزمان تو پروسه ترک انجام بدی به یکی و دوتا راه نمیتونی ترک کنی ،و یازده ماه عذاب بکشی تا مغزت شروع به ساختن دوپامین و مرفین و اندرفین و سروتونین کنه ،تو این یکسالم مطمئن باش لغزش میکنی و دوباره مصرف میکنی .هرکی خواست راهنماییش مبکنم

احمد مرادی @ در پاسخ به اوتانا
کاربر مهمان 1402/09/28

گل گفتی دوست عزیز من ۷ روزه پاکم ولی بی‌حال درضمن روزی دو عدد گاباپنتین مصرف می‌کنم تا حدودی آرام می‌کنه به نظر چطور میتونم زودتر سرحال بشم مصرفم دو گرم تریاک بوده

سينا @ در پاسخ به اوتانا
کاربر مهمان 1402/10/05

سلام چطور ميتونم با شما تماس بگيرم. 

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سينا
پشتیبان سایت 1402/10/07

سلام سینای عزیز.با توجه به اینکه تلفن شما در این صفحه در دید عموم‌قرار میگیره و ممکنه باعث مشکلاتی برای شما بشه از قرار دادن تلفن در پیامها خودداری کنید.

مژگان
کاربر مهمان 1402/04/16

سلام خسته نباشید ببخشید من چندسال سردرددارم اوایل کم بود وبایک کدوئین خوب میشد اما چندماهی هست خیلی سردردام زیاد شده که حتی بادوسه تاقرصم ساکت نمیشه دیگه به نظر شما ام آرآی لازم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به مژگان
پشتیبان سایت 1402/04/24

سلام مژکان عزیز.نیاز به شرح حال بیشتری هست.اینکه چند سالتونه.سابقه میگرن در خانواده دارید یا نه.سر دردهاتون به چه شکل هست .بهتره برای بررسی بیشتر ویزیت آنلاین با متخصص مغزواعصاب بگیرید.

عیسی رستمی
کاربر مهمان 1402/04/14

سلام من نظری ندارم ولی میخاستم ببینم که من زود عصابم بهم میخوره ودستم خودم نیست اگه این کپسولو مصرف کنم مشکلی نداره یااگه زحمتی نیست یه قرص برام تجویز کنید ایجوری مشکل عصبی نداشته باشم ممنونم تشکر

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عیسی رستمی
پشتیبان سایت 1402/04/14

سلام عیسی عزیز.مصرف خودسرانه دارو به هیچ وجه توصیه نمیشه. شما میتونید اصلاح مزاج انجام بدید و با تعدیل مزاجتون مشکلتون تا حد زیادی برطرف میشه.برای اصلاح مزاج میتونید ویزیت آنلاین با متخصص طب سنتی بگیرید. ویا اگر دوست دارید با طب نوین درمان بشید ویزیت آنلاین با روانشناس بگیرید.

مسلم دادوزهی
کاربر مهمان 1402/04/10

سلام خوبی ببخشید هر روز دست پاهام درد میکنند واحساس خستگی میکنم و بی حوصله ام دست پاهام گزگز میکنند

دکترپریسا علیمی @ در پاسخ به مسلم دادوزهی
دکترای حرفه ای پزشک عمومی 1402/04/10

سلام دوست عزیز ازنظر کمبود ب۱۲و ویتامین. دی و.. بررسی شوید علایمی که فرمودید بسیارکلی است وشرح حال کاملی از غذای مصرفی،سن،سابقه بیماری های زمینه ای ،شغل و..لازم است

منصوره حسینی
کاربر مهمان 1402/04/05

خیلی مفید بود

احمد اجلالی
کاربر مهمان 1402/04/05

عالی بود

فرشید فریور
کاربر مهمان 1402/03/29

سلام من پس از عمل سرطان رکتوم و بدلیل گزگز و بی حسی کف پا (پس از شیمی درمانی) با نظر پزشک آنکولوژیست این دارو را مصرف میکنم ولی هم خوابنم کم شده و هم تفاوتی احساس نمیکنم اگر مصرف نکنم اتفاقی میفته بخصوص که ظاهراً برای صرع خفیف استفاده میشود؟ ممنون

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به فرشید فریور
پشتیبان سایت 1402/03/29

سلام فرشید عزیز.کاربرد گاباپنتین فقط درمان صرع نیست.بهتره طبق دستور پزشکتون مصرف کنید.

عاطی @ در پاسخ به فرشید فریور
کاربر مهمان 1402/08/24

من گردن درد شدید کم خوابی و عصبی بودم گاباپنتین میخورم خیلی بهترشدم

شاهین
کاربر مهمان 1402/03/24

باسلام
دکتر طب فیزیکی بمدت یکماه به بنده این دارو گاباپنتین ۱۰۰ رو تجویز کرده بعد یکماه میتونم قطعش کنم چون دیکه نمیتونم بهش مراجعه داشته باشم ممنون میشم جواب بدید

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به شاهین
پشتیبان سایت 1402/03/25

سلام شاهین عزیز.بله میتونید قطع کنید.

افسانه عباسی
کاربر مهمان 1402/03/24

سلام خسته نباشید . من هم مدت طولانی هنگام بلند شدن از خواب برام مشکل بود تا این که رفتم پزشک ام آر آی نوشت و تشخیص این قرص را به من داد حالا میترسم مداوم بخورم یه روز خوردم دیدم حالم خوب نیست فشار خونم بالا میره و آزماسش دیابت هم دادم و چربی خون هم بالاست حالا نظر شما چیست ؟
قطع کردم دارو را

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به افسانه عباسی
پشتیبان سایت 1402/03/24

سلام افسانه عزیز.پیشنهاد می کنم ویزیت آنلاین با متخصص مغزواعصاب بگیرید و عکس ام آر آی را براشون ارسال کنید تا درمان بهتری براتون در نظر بگیرند.

نرگس
کاربر مهمان 1402/03/24

سلام من تنگی کانال نخاعی گردن داشتم دکتر این قرصو تجویز کرد بعد استفاده این قرص عادت ماهیانه م قطع شده آیا این از عوارض قرص هستش؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به نرگس
پشتیبان سایت 1402/03/24

سلام نرگس عزیز.قطع قاعدگی از عوارض این دارو نیست. اگر چند ماهه که پریود نشدید ممکنه به علت دیگری باشه مثل یائسگی.

ساغر
کاربر مهمان 1402/03/23

سلام منم مشکل دیسک گردن دارم دکتر برام تجویز کردن بعد از خوردن قرص حرارت بدنم بالا میره و رنگ پوستم خیلی قرمز میشه یعنی باید مصرف قرص را قطع کنم؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به ساغر
پشتیبان سایت 1402/03/24

سلام ساغر عزیز.اگر تب می کنید بعد از مصرف باید با پزشکتون مشورت کنید.

منان طاهری
کاربر مهمان 1402/03/19

سلام من مشکل تنفسی داشتم تسن ریه وسیتی دادم مشکلی نداشتم ولی بازم نفسم میگره دکتر از این قرص بهم داد ایا مصرف بکنم. یا نه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به منان طاهری
پشتیبان سایت 1402/03/20

سلام منان عزیز.پزشکتون بعد از معاینه شما دارو تجویز کردند. پس حتما نیاز بوده.داروتون را مصرف کنید.

حمید باغشنی
کاربر مهمان 1402/03/16

سلام من بدستور پزشک برای کمر درد باید استفاده کنم،بهم گفتن خواب آوره ،ولی من دو شبه اصلا خواب نمیبره.

فرخنده جوکار
کاربر مهمان 1402/03/10

با سلام .دکتر برای مشکل دیسک گزدن در حد مرز روزی ۲ مرتبه مصرف گابانتین رو تجویز کرده که من در طول شبانه روز گیج و منگم .آیا میتونم تعداد مصرف آنرا کم گنم تا از این حالت گیجی در بیام؟

دکترپریسا علیمی @ در پاسخ به فرخنده جوکار
دکترای حرفه ای پزشک عمومی 1402/04/16

سلام ،بله هرشب یک گاباپنتین ۱۰۰مقرف نمایید

شهرام
کاربر مهمان 1402/03/09

با سلام .آیا استفاده دراز مدت از گاباپنتین مشکل ایجاد میکند ؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به شهرام
پشتیبان سایت 1402/03/09

سلام شهرام عزیز.بهتره از این دارو به مدتی که پزشک تجویز کرده استفاده کنید.

ماد
کاربر مهمان 1402/03/08

سلام من این دارو رو دکتر برای گرفتگی کمرم که دردناک بود و به پام هم میزد .تجویز کرده یه برگ.هر شب بعد شام. میتونم وقتی خوب شدم خودم قطع کنم فق در حد دوسه روز بخورم؟عوارض خاصی داره برام؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به ماد
پشتیبان سایت 1402/03/08

سلام کاربر عزیز. اگر التهاب و درد برطرف شده میتونید قطع کنید.

میلاد
کاربر مهمان 1402/03/05

سلام منم داروی گابا پنتین میخورم ولی خوب نمیشم همیشه سر وقت دارو هامو میخورم ولی بازم تشنچ میکنم

دکترحامد آذر @ در پاسخ به میلاد
متخصص مغز و اعصاب 1402/03/07

داروی گاباپنتین با اینکه از خانواده داروهای ضد تشنج محسوب میشه ولی چون اثرش کم هست معمولا به تنهایی برا کنترل تشنج استفاده نمیشه. بهتر است با داروی دیگه ترکیب بشه یا از داروی دیگه ای استفاده شه