ویزیت فوری با پزشک آنلاین

  مشکلات حنجره و صدا

  x

الهام پوراسمعیل

کارشناسی ارشد گفتار درمانی

تهران

خدمات:

گفتار درمانی, بلع درمانی

5 ( 18 نظر )

پاسخگویی تقریبا: کمتر از 1 ساعت

تجربه
9 سال
پوشش بیمه
ندارد

خدمات:

گفتار درمانی, بلع درمانی

دکتر یاسمن علیشاهی

متخصص گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن

نیشابور

خدمات:

مشاوره دارویی, گوش و حلق و ب ...

5 ( 5 نظر )

پاسخگویی تقریبا: کمتر از 1 ساعت

تجربه
5 سال
پوشش بیمه
دارد

خدمات:

مشاوره دارویی, گوش و حلق و ب ...

مشاوره آنلاین تلفنی و متنی
حنجره و صدا

مشکلات حنجره و صدا

گرفتگی صدا عارضه‌ای است که ممکن است، به دلایل مختلف ایجاد شود. با توجه‌به علت آن، خشن شدن صدا می‌تواند موقت یا دائمی باشد. یکی از اصلیترین دلایل گرفتگی صدا، فشار آوردن به حنجره و تارهای صوتی است. اما دلایل دیگری هم برای قرار گرفتن در چنین وضعیتی وجود دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاوره آنلاین با بهتریم متخصص های حنجره

 • لارنژیت یا تورم تارهای صوتی که به علت عفونت ایجاد می‌شود
 • التهاب حنجره به علت آنفولانزا و سرماخوردگی
 • وجود تومور در تارهای صوتی
 • ایجاد سرطان حنجره
 • مشکلات تیروئیدی
 • زیاد صحبت کردن و فریاد زدن
 • فلج شدن تارهای صوتی
 • رفلاکس اسید معده
 • اختلالات عصبی
 • مصرف مواد حساسیت زا مثل الکل و سیگار

علائم گرفتگی صدا 

 • ضعف و خش‌دار شدن صدا
 • مشکل در تنفس
 • مشکل در بلع
 • زیر و بم شدن صدا
 • سرفه زیاد 
 • گلودرد
 • احساس خارش و خشکی در گلو

انواع بیماری‌های حنجره

درمان آنلاین انواع بیماری های حنجره

 • لارنژیت یا ورم تارهای صوتی

در حنجره ی شما دو چین صوتی که به عنوان تارصوتی شناخته می‌شود وجود دارد. این چین‌های صوتی صدا ایجاد می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند که بتوانید راحت صحبت کنید. در کنار این چین‌های صوتی و مخاط، چندین غضروف وجود دارد که از این تارها محافظت می‌کند و به حرکت در آمدن تارها نیز کمک می‌کند.

مخاط روی تارصوتی باعث انعطاف و نرمی آنها شده و حرکت آنها را تسهیل می‌کند. این مخاط اجازه می‌دهد که شما بتوانید صداهای مختلف را ایجاد کنید. التهاب حنجره در واقع این مخاط را درگیر می‌کند. تارهای صوتی  قرمز و تمورم می‌شوند. 

 • پولیپ تارهای صوتی

پولیپ‌ها ضایعات تارهای صوتی هستند و معمولا در اثر آسیب (پس از ضربه) یا  التهاب ایجاد می‌شوند. آنها در نتیجه آسیب تارهای صوتی ناشی از استفاده شدید تارهای صوتی یا سرفه‌های مداوم ایجاد می‌شوند. افرادی که سیگار می‌کشند نیز در معرض ایجاد تغییرات پولیپ مانند در تارهای صوتی هستند.

 • ندول تارهای صوتی

ندول‌ها ضایعات یا اجسام رشد یافته کوچک و خوش خیم هستند و باعث ایجاد علائم التهاب حنجره روی تارهای صوتی شما می‌شوند. ندول‌ها از شایع‌ترین ضایعات صوتی غیر سرطانی هستند. خوانندگان حرفه‌ای و افرادی که استفاده زیادی از حنجره خود دارند مانند معلمان، وکلا یا افرادی که در بخش فروش کار می‌کنند، اغلب در معرض بیشترین خطر ابتلا به ندول‌های تارهای صوتی هستند.

 • فلج تارهای صوتی

این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که یک یا هر دو تار صوتی در حنجره به درستی باز یا بسته نشوند.فلج تارهای صوتی علاوه بر تاثیر بر گفتار می‌تواند باعث سرفه، احساس خلط در گلو، مشکل در بلع و تنگی نفس در هنگام صحبت شود. اگر چه از علائم بیماریهای حنجره صدای نفس‌گیر و ضعیف است، اما علائم فلج تارهای صوتی می‌تواند مهم‌تر باشد.

 • سرطان حنجره

به سرطان گلو هم معروف است، یک اصطلاح عمومی از این بیماری است. این سرطان در ناحیه حلق به وجود می‌آید. برای این بیماری عوامل خاصی ذکر نشده است و علت آن به طور دقیق مشخص نیست. گفته شده است برخی جهش‌های ژنتیکی موجب می‌شوند تا سلول‌ها به سرعت در بدن رشد کرده و تبدیل به تومور در قسمت حنجره شود. گاهی ممکن است این سلول‌های سرطانی گسترش پیدا کرده و به قسمت‌های دیگر بدن نیز انتقال پیدا کنند. مصرف مواد الکلی، تماس بدن با مواد سمی، HPV و کشیدن سیگار از بارزترین عواملی هستند که باعث ایجاد و تشدید علائم سرطان حنجره می‌شوند.

ویزیت آنلاین با متخصص حنجره

اگر دچار صدای خشن مداوم و مزمن هستید، ممکن است علت آن یک بیماری جدی باشد و در اینصورت نیازمند مراجعه به پزشک هستید. گرفتگی صدا و مشکلات موجود در حنجره می‌تواند با برخی بیماری‌های جدی مرتبط باشد. اگر گرفتگی صدا بیش از یک هفته در کودکان و بیش از ده روز در بزرگسالان طول بکشد، برای بررسی و درمان باید به پزشک مراجعه کنید.در این سرویس هر گونه مشکل و اختلال در صدا و حنجره را با پزشک متخصص در میان بگذارید. 

سوالات متداول
 • اگر گرفتگی صدایی که چه ناگهانی و چه تدریجی به وجود آمده ­است بیش از دو هفته باقی بماند، لازم است به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه و علت گرفتگی صدا مشخص شود. علاوه‌بر گرفتگی صدا، قطع صدا حین کلام، کاهش زیر و بمی صدا و صدایی تولیدی شبیه به جیغ، لرزش صدا، احساس درد در گلو حین و یا بعد از اتمام کلام نیاز به بررسی دقیق دارد.

 • شکایت بسیاری از بیماران علاوه‌بر گرفتگی صدا احساس درد و وجود جسم خارجی در گلو می‌­باشد. درد به معنی انقباض غیرطبیعی و ناکار آمد عضلات است. این انقباض نیز به دلیل استفاده غلط از مکانیسم آواسازی حاصل می‌­شود. بازگشت اسید معده می‌­تواند احساس جسم خارجی در گلو را ایجاد کند.

 • چندین راه وجود دارد که می‌توانید به منظور جلوگیری از بیماریهای حنجره انجام دهید. این موارد شامل:


   حذف عادات مضر سبک زندگی: ترک سیگار و کاهش مقدار الکل می‌تواند به پیشگیری از سرطان حنجره کمک کند.
   فشار نیاوردن به صدا: مراقبت مناسب برای فشار نیاوردن به صدا در اثر استفاده بیش از حد یا استفاده نادرست نیز می‌تواند از ابتلا به بیماری‌هایی مانند پولیپ و ندول جلوگیری کند. این حالت به ویژه اگر زمان زیادی را صرف صحبت کردن می‌کنید بسیار مهم است. خوانندگان، معلمان و وکلا همگی نمونه‌هایی از حرفه‌هایی هستند که می‌توانند باعث ضعف صدا ناشی از صحبت کردن یا آواز خواندن مکرر شوند. مهم است که زمانی را برای استراحت صدای خود اختصاص دهید، یک سبک زندگی سالم همراه با آمادگی جسمانی داشته باشید و هر عامل تحریک کننده‌ای را که می‌تواند به صدای شما آسیب برساند کنترل کنید. این عوامل می‌تواند شامل آلرژی یا رفلاکس باشد.

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

سید
کاربر مهمان 1402/11/23

سلام من مداحی میکردم اصلا صدام نمی‌گرفت ولی یکی دوسال است همین که میخونم بعد ۳۰ سانیه صدام میگیره دو ماه قبل سرما خورده بودم دارو سرماخودگی گرفتم دو هفته صدام خوب شد ولی دوباره گرفت متخصص گوش حلق بینی رفتم ولی خوب نشودم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

محمد هادی حاویده
کاربر مهمان 1402/11/17

گرفتگی صدا و گلو درد شدید

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به محمد هادی حاویده
پشتیبان سایت 1402/11/18

سلام محمد عزیز.شرح حالتون خیلی ناقصه.پیشنهاد می کنم ویزبت آنلاین با یکی از پزشکان همین صفحه بگیرید و شرح حال کامل ارائه بدید تا علت مشکلتون مشخص بشه و اقدامات درمانی صورت بگیره.

سارا موسویان
سارا
کاربر عضو 1402/09/11

سلام من صدام چند روزه قطع شده چند وقتی بود که موقع بالا آوردن خون داشتم فکر میکردم از معده مه ولی از گلو بود الان چند روزه همراه با انفولانزام صدام قطع شده 😓😓😓نمی‌دونم چی کار کنم گاهی اوقات یک دفعه برای چند لحظه صدام میاد ولی دوباره قطع میشه 😓 به گلوم فشار میاد

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سارا
پشتیبان سایت 1402/09/11

سلام سارای عزیز.به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید .نیاز به معاینه و بررسی دارید.

عبدالواسع دانشجو
کاربر مهمان 1402/05/27

سلام خدمت شما انشاالله سلامت باشید حنجره من فک کنم  تارهای صوتی من هم آسیب دیده. من جزیره کیش هستم. آدرستون کجا هست؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عبدالواسع دانشجو
پشتیبان سایت 1402/05/28

سلام عبدالواسع عزیز.هر دو پزشک  تهران هستند.میتونید در همین سایت ویزیت آنلاین با یکی از دو بزرگوار بگیرید تا راهنماییتون کنند.

محمد حسین کریمی
کاربر مهمان 1402/05/02

سلام من 16سالمه صدام عین دخترا نازکه نازک خیلی خجالت میکشم پسرای سه سال کوچیک تر من صداشون کلفته چیکار کنم

مجید کیقبادی
کاربر مهمان 1402/04/16

سلام. از ۵سالگی تعزیه خواندم و آنقدر صدای زیبایی داشتم که در صدا سیما هم اجرا میکردم. بعد بلوغ دیگر صدایم باز نشد و خیلی با فشار و سخت اجرا میکنم. چرخش آهنگ در خواندم طولانی شده و در یک گام میخونم و خسته میشوم. اطراف شکم و پهلوهایم درد میگیرد

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به مجید کیقبادی
پشتیبان سایت 1402/04/16

سلام مجید عزیز.باید توسط متخصص گوش و حلق و بینی ویزیت بشید.پیشنهاد می کنم ویزیت آنلاین با دکتر لطفی بگیرید.

الهام قویدل راد
الهام
کاربر عضو 1401/12/17

گلودرد شدیددارم بطوری که آب دهانم رانمی توانم قورت بدم