ویزیت فوری با پزشک آنلاین

  ارتوپدی

  x

دکتر رامین شایان مقدم

متخصص جراح استخوان و مفاصل (ارتوپد)

تهران

خدمات:

کمر درد، درد زانو و دیسک گرد ...

4.8 ( 9 نظر )

پاسخگویی تقریبا: 2 ساعت

تجربه
6 سال
پوشش بیمه
ندارد

خدمات:

کمر درد، درد زانو و دیسک گرد ...

دکتر کتایون تاجیک

متخصص جراح استخوان و مفاصل (ارتوپد)

خمین

خدمات:

کمر درد، درد زانو و دیسک گرد ...

5 ( 8 نظر )

تجربه
2 سال
پوشش بیمه
دارد

خدمات:

کمر درد، درد زانو و دیسک گرد ...

دکتر سینا سلامی

رزیدنت جراح استخوان و مفاصل (ارتوپد)

تهران

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

5

تجربه
2 سال
پوشش بیمه
دارد

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

دکتر محمدعلی بحری

متخصص جراح استخوان و مفاصل (ارتوپد)

علی آباد

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

4.9 ( 39 نظر )

پاسخگویی تقریبا: کمتر از 1 ساعت

تجربه
10 سال
پوشش بیمه
دارد

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

دکتر منصور پاریاب

متخصص جراح استخوان و مفاصل (ارتوپد)

گرگان

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

5 ( 1 نظر )

پاسخگویی تقریبا: کمتر از 1 ساعت

تجربه
6 سال
پوشش بیمه
دارد

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

دکتر رضا کریمی

فلوشیپ جراح استخوان و مفاصل (ارتوپد)

تهران

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

5 ( 5 نظر )

تجربه
34 سال
پوشش بیمه
ندارد

خدمات:

مشاوره عمومی, کمر درد، درد ز ...

مشاوره آنلاین تلفنی و متنی
ارتوپدی

ارتوپدی

متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم می‌گویند سعی می‌کند تا با استفاده از روش‌های جراحی و غیر جراحی به تشخیص و درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن اهتمام ورزد.

اگر چه که ارتوپدی شاخه‌ای از علم جراحی است اما این به آن معنی نسیت که ارتوپد فقط جراحی انجام می‌دهد. ارتوپد هر بیماری را که مربوط به دست و پاها، کمر و گردن، لگن و دردهای این مناطق و محدودیت‌های حرکتی و تغییر شکل اندام‌ها می‌باشد را درمان می‌کند. 

دکتر آنلاین ارتوپد در ایزو ویزیت

متخصص ارتوپد چه وظیفه‌ای دارد؟

متخصص ارتوپدی باید انواع مشکلاتی که در نتیجه آسیب به سیستم اسکلتی عضلانی وارد شده است، تشخیص داده و درمان کند. وظیفه اصلی این متخصص به‌صورت زیر است:

 • مدیریت درد: برخی از آسیب‌ها و بیماری‌ها باعث بروز درد در سیستم اسکلتی عضلانی می‌شوند. دکتر ارتوپد برای ازبین‌بردن درد، درمان‌هایی را ارائه می‌دهد.
 • بهبود دامنه حرکت: درد و تورم مفاصل می‌تواند دامنه حرکتی را محدود کند و در کارهای روزانه اختلال ایجاد کند. در این شرایط متخصص با روش‌هایی مانند فیزیوتراپی دامنه حرکت را بهبود می‌دهد. گاهی هم برای رفع این مشکل نیاز به جراحی است.
 • درمان آسیب‌ها: آسیب‌هایی مانند شکستگی استخوان، دررفتگی یا پارگی تاندون توسط ارتوپد درمان می‌شود.

علت آسیب‌های استخوانی چیست؟

آسیب‌های استخوان و مفاصل به دنبال شکستگی، در‌رفتگی، رگ به رگ شدن و پاره شدن تاندون‌ها ایجاد می‌شود. این آسیب دیدگی ها می‌تواند به علت‌های زیر باشد:

 • عفونت اندام‌ها
 • آرتروز و ساییدگی
 • آسیب‌های ورزشی
 • تومورهای استخوان 
 • بیماریهای مادرزادی 

بیماران معمولا به علت احساس درد در استخوان‌ها به متخصص ارتوپد مراجعه می کنند این دردها مبیشتر در کمر، زانو و گردن احساس می‌شود.

اکثر این مشکلات با روش‌هایی غیر از جراحی درمان می‌شوند مانند مصرف دارو، انجام نرمش‌های خاص و فیزیوتراپی. در برخی مواقع احتیاج به تصویربرداری‌هایی مانند سی تی اسکن، سونوگرافی، ام آر ای و رادیوگرافی می‌باشد. 

منشا دردهای استخوانی

 • اعصاب

علت برخی از دردها در برخی موارد اعصاب هستند و خود استخوان مشکلی ندارد. اعصاب ممکن است تحت فشار اندام‌های اطراف خود یا دیسک‌های بیرون زده از استخوان قرار بگیرند. 

 • ماهیچه‌ها

عضلاتی که در دست و پا و کمر وجود دارند می‌توانند منشا درد باشند. این عضلات در هنگام ورزش یا کارهایی که ممکن است کمی برای ما سنگین باشند می‌توانند کشیده شوند و این کشیدگی موجب اسپاسم و درد می‌شود.

 • تاندون‌ها

تاندون‌ها طناب‌های بافتی هستند که بین عضلات و استخوان‌ها قرار گرفته و آنها را به هم متصل می‌کنند.در حین ورزش و حتی کارهای روزمره این تاندون‌ها می‌توانند کشیده شوند که نتیجه آن ایجاد التهاب در آن و در نتیجه درد است.

 • لیگامان‌ها

لیگامان‌ها نوارهای بافتی محکمی هستند که دو سر استخوان‌ها را در محل مفاصل به هم متصل می‌کنند. وقتی فشار زیادی به مفصل وارد می‌شود این لیگامان‌ها کشیده و ملتهب می‌شوند و موجب بروز درد می‌شوند.

در این سرویس با متخصص ارتوپدی بصورت آنلاین مشاوره کنید.

در این سرویس می‌توانید به صورت تلفنی یا آنلاین با متخصص ارتوپدی ویزیت دریافت کنید و منشا مشکلاتی مثل زانودرد، کمردرد و گردن درد خود را پیدا و درمان کنید. 

سوالات متداول
 • بهترین و مهمترین راه درمان آرتروز خود مدریتی و انجام ورزش‌های سبک است. این درمان به شما کمک می‌کند تا داروی کمتری مصرف کنید.

 • درمان شکستگی استخوان ترقوه در غالب اوقات بدون نیاز به جراحی صورت می‌گیرد. در درمان غیر‌جراحی معمولا از بانداژ ۸ و یا بانداژ ولپو استفاده می‌شود. در بانداژ ۸ دو شانه بیمار به وسیله یک تکه پارچه بصورت حرف لاتین ۸ بسته میشود. در بانداژ ولپو دست بیمار به گردن وی آویزان و بازوی او به تنه بسته می‌شود. هدف از هر دو این بانداژ محدود کردن حرکات شانه است تا بدین وسیله حرکات استخوان ترقوه کم شده و شکستگی فرصت جوش خوردن داشته باشد. هیچ کدام از این دو برتری خاصی به دیگری ندارند و بنابه تشخیص پزشک می‌توان از هریک از آنها استفاده کرد.

 • از علل شایع درد‌هایی که در کل اندام تحتانی انتشار می‌یابند دردهای سیاتیکی هستند که بدنبال هر دیسک کمر ایجاد می‌شوند. این درد ها می‌توانند در کمر، پشت باسن، ران و ساق بصورت جداگانه وجود داشته باشند و یا می‌توانند در دو یا چند تا از نواحی ذکر شده احساس شوند. بطور مثال لزومی ندارد که همیشه دیسک کمر همراه با کمردرد باشد. ممکن است فرد دردی در کمر نداشته باشد ولی در ناحیه ساق یا ساق و ران دچار درد باشد

 • بله. اعمال جراحی بر روی عضلات، تاندون‌ها و اعصاب ساعد به توسط جراحان ترمیمی، ارتوپدی و دست انجام می‌شوند. نتیجه درمان جراحی ضایعات این بافت‌ها بیشتر به تبحر جراح بستگی دارد تا به نوع رشته‌های تخصصی که ذکر شد.

 • بعضی شکستگی‌های لگن نیاز به عمل جراحی ندارد که در این صورت بیمار باید بعد از چند روز با واکر شروع به راه رفتن کند. با این حال اکثر این شکستگی‌ها نیاز به جراحی دارند. جراحی شکستگی‌های لگن از اعمال جراحی حساس و مهم ارتوپدی است و باید توسط متخصص ارتوپدی که برای این کار آموزش‌های لازم را دیده است انجام شود. بهترین زمان برای اقدام به جراحی این شکستگی‌ها هفته اول بعد از شکستگی است و بعد از گذشت یک ماه از آن انجام جراحی بسیار مشکل و گاهی عملا غیر‌ممکن می‌شود.

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

علی میرزایی
کاربر مهمان 1403/02/18

سلام چهل روز تصادف کردم و استخوان بزرگ و کوچک(نازک نی) پای چپم ده سانتی بالای مچ پام شکسته شد الان چهل روز که عمل شدم و هنگام عمل جای عملم با یه سری فلز از رو پیچ و مهره کرده دو سه روز پیش دکتر عکسم رو دید گفتش عملت نگرفته یا رو هم ننشسته یه همچین کلماتی را کارگرفت ، ولی چون هنوز سی هشت روز هست که عمل کردی زوده نظر بدیم ، دوباره یک‌ماهه دیگه عکس بگیر بیار ببینم اگه ب همین روند بودش که دوباره باید عمل بشی و برات پلاتین بزارم البته اینو بگم که پوست دور شکستگیم بد آسیب دیده بودش که سی و شش تا بخیه خورده، حالا سوالم اینه که اولا دکتر محترم تو همون عملم پای من نیاز به پلاتین داشته چرا نزاشته که من اینهمه سختی بعد عمل رو تحمل کردم که دوباره برم سر خونه اولم ،، دوم اینکه آیا یک جای شکسته دوبار عمل بشه آیا امری طبیعی است یا نه کم کاری دکتر و مبتدی بودنش ممنون میشم راهنماییم کنید که دوبار ه عمل نشم خواهشاً ،

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به علی میرزایی
پشتیبان سایت 1403/02/18

سلام علی عزیز.از لیست پزشکان همین صفحه با یکی از پزشکان ویزیت آنلاین بگیرید و عکسهای رادیولوژی و مدارک پزشکیتون را براشون بفرستید تا بتونند بهتر نظر بدند.

زهرا عبدالملکی
کاربر مهمان 1402/12/28

سلام . وققتون بخیر الان حدود ۲ ماه هست دست چپ درد میکنه رفتم بیمارستان عکس گرفتن گفتن مفصل آسیب دیده باید ۳ هفته تو گچ باشه
بعد رفتم ی دکتر دیگه گفت دست مشکلی نداره و گچ دستم باز کرد ولی الان از زور درد نمیتونم حتی بخوابم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا عبدالملکی
پشتیبان سایت 1403/01/02

سللم زهرای عزیز.با یکی از پزشکان همین صفحه ویزیت آنلاین بگیرید و عکس رادیولوژی را در صفحه ویزیت برای پزشک ارسال کنید تا راهنماییتون کنند.

افشین دلیران
افشین
کاربر عضو 1402/12/23

سلام ‌.سر استخوان ران چپ را با سه قسمت شکستگی ، سه ماه قبل عمل جراحی کرده ام . هنوز جوش نخورده . چکار کنم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به افشین
پشتیبان سایت 1402/12/25

سلام افشین عزیز.باید در این مورد با پزشک جراحتون مشورت کنید.مدت زمان جوش خوردن استخوان به سن و شرایط سلامت عمومی بیمار و نوع عمل بستگی داره.

دانشفر
کاربر مهمان 1402/12/07

سلام وقت بخیر ببخشید اینجا دکتری هستش که درباره اسیب دیدگی یا شکستگی لگن بتونم سوال کنم ؟؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به دانشفر
پشتیبان سایت 1402/12/07

سلام کاربر عزیز.سوالتون را مطرح بفرمایید. در صورتیکه در حوزه تخصصشون باشه راهنماییتون می کنند.

پرویز پیرنیاکان
کاربر مهمان 1402/12/02

با سلام و احترام
مادر من 84 ساله و دارای باطری قلب است درد شدیدی در ناحیه کمر دارند سی اسکن گرفتیم گفتند دو مهره‌اش شکسته و دیسک شدیدی در بین مهره های l4و l5 دارند
برای اقدام روی کمر ایشان نیاز به ام آر ای است اگر عکس ام آر ای نباشد هیچ اقدامی نمی شود انجام داد و باید داروی های مسکن مصرف کند چون مادر من باطری قلب دارد امکان گرفتن ام آر ای نیست سئوال من از جنابعالی این است که ما چکار کنیم و اینکه دستگاه مشابه ام آی ای وجوددارد که امثال مادر من که باطری قلب دارند مشکلشان حل شود؟ ممنون

سحر عابدی @ در پاسخ به پرویز پیرنیاکان
متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) 1402/12/02

سلام. متاسفانه هیچ راهی به اندازه ام ار ای دقیق نیست برای نشون دادن میزان شدت دیسک اما نوار عصب عضله برای امثال مادر شما تا حدی میتونه کمک کننده باشه. و مساله دیگه سن مادرتون هست که با توجه به شرایط قلبیشون و سن بالا قابل جراحی نیستن. تنها کاری که میشه کرد برای ایشون که شاید کمک کننده باشه تزریق کورتون و ژل داخل ستون فقرات هست.

سمیرا ستاره شناس
سمیرا
کاربر عضو 1402/11/10

باسلام..من پام رو داشتم میچرخوندم در حالت دراز کش که درد شدیدی گرفت و بعد از اون پام ورم کرد تا حدی که نتونستم راه برم که بعد از چند روز دوباره با یه تکون دیگه رگش تکون خورد و الان کمی میتونم راه برم..ولی همچنان ورم داره و درد دارم که نمیتونم زانوم رو خم کنم...دکتر ارتوپد گفت که آب آورده و برام آمپول متیل پردنیزولون ۴۰ تزریق کرد..بعد از ۲۴ ساعت هنوز تاثیری تو بهبودیش ندیرم..میشه راهنمایی کنید چقدر طول میکشه تا خوب بشه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سمیرا
پشتیبان سایت 1402/11/10

سلام سمیرای عزیز.اگر زانوتون آب آورده باید چند روزی استراحت کنید و فشار به پاتون نیارید.بیشتر د حالت درازکش باشید و زیر پاتون را بالا بیارید تا از سطح قلبتون بالاتر باشه.صبر داشته باشید. یکم زمان میبره تا خوب بشه.

زهرا قاسمی
زهرا
کاربر عضو 1402/09/22

سلام خسته نباشید.پشت زانوی راستم خیلی دردمیکرد رفتم دکتر سونوگرافی گفتن کیست بیکر دارم پزشک متخصص ارتوپد بهم قرص mixodin داد ولی متاسفانه الان نزدیک دوماهه که مصرف قرصم تموم شده ولی درد پام خوب نشده لطفا راهنماییم بفرمایید چیکار کنم. ممنون

نرگس باباخانی
کاربر مهمان 1402/08/19

سلام وقت بخیر من چند روزی هست دستمو اتل گرفتم الان موقع حرکت دستم به شدت درد میکنه چیکارکنم؟

اکبر نوروزی
کاربر مهمان 1402/08/10

سلام آیا آمپول متیل پردنیزولون استات بصورت عضلانی تزریق میگردد?

علی ساکی
کاربر مهمان 1401/12/07

سلام خسته نباشید اقا دکتر مشکل ادرار و کمر دارم