ویزیت فوری با پزشک آنلاین

مشاوره دارویی

درباره کپسول سلکسیب 200 میلی گرم می‌توانید پاسخ سوال دارویی خود را از پزشک دریافت کنید.

دکتر مریم سادات شیخ الاسلام نوری

متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی)
175,000 تومان

کپسول سلکسیب 200 میلی گرم

 • کپسول سلکوکسیب جز داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی است که برای درمان درد و التهاب تجویز می‌شود.
 • از این دارو برای درمان درد در آرتروز، کمردرد، گردن درد و حتی دندان درد استفاده می‌شود.
 • سلکسیب مرفین نداشته و وابستگی ایجاد نمی‌کند.

موارد مصرف کپسول سلکوکسیب

داروی سلکسیب، دارویی ضدالتهابی غیراستروییدی (NSAID) است که با کاهش عملکرد هورمون‌ها باعث کاهش التهاب و درد در بدن می‌شود.

کپسول سلکوکسیب یا پروبیکس برای درمان درد و تورم ناشی از انواع بیماری آرتروز استفاده می‌شود. استئوآرتریت نوعی بیماری که به دلیل شکسته شدن پوشش مفاصل ایجاد می‌شود. برای درمان درد، حساسیت و سفتی ناشی از این بیماری پزشک کپسول سلکوکسیب را تجویز می‌کند.

همچنین در درمان علائم بیماری آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت آنکیلوزان این دارو تجویز می‌شود. به آرتریت ناشی از تورم پوشش مفاصل آرتریت روماتوئید گفته می‌شود.

نوعی از آرتریت نیز کودکان را درگیر می‌کند که به آن آرتریت روماتوئید نوجوانان گفته می‌شود. برای درمان کودکان ۲ سال به بالا پزشک این قرص را تجویز می‌کند.

از سلبرکس برای تسکین دردهای دیگر غیر از آرتریت نیز استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال برای درمان دردهای شدید دوره قاعدگی این دارو کاربرد دارد. برای درمان انواع دیگر دردهای کوتاه‌مدت مانند درد جراحت یا جراحی از این دارو استفاده می‌شود.

مورد دیگری که می‌توان از سلبرکس استفاده کرد، در درمان میگرن است. برای تسکین سردرد و دیگر علائم میگرن مانند حالت تهوع و حساسیت به نور و صدا پزشک می‌تواند از داروی سلکوکسیب استفاده کند.

سلکسیب برای درمان دردهای التهابی در مواقعی مانند آرتروز، اسپوندیلیت انکیلوزان و درد قاعدگی مناسب است. سلکسیب همچنین در درمان آرتریت روماتوئید نوجوانان در کودکانی که حداقل دوسال سن دارند، به کار می‌رود. این دارو همچنین در درمان پولیپ‌های ارثی در روده بزرگ کاربرد دارد.

مکانیسم اثر کپسول سلکوکسیب

سلکسیب یا پروبیکس در واقع یک مهارکننده محسوب می‌شود. سلکوکسیب داروی ضدالتهابی غیراستروئیدی است که هورمون‌هایی را در بدن مهار می‌کند. این مکانیسم باعث مسدود شدن تولید برخی از مواد طبیعی در بدن می‌شود. این مواد طبیعی در تورم و التهاب نقش دارند. در نتیجه درد، تورم و حتی تب کاهش پیدا می‌کند.

این دارو بامسدود کردن آنزیم‌های سازنده پروستاگلاندین، موجب بهبود درد و تورم می‌شود.

بهتر است برای آگاهی از نحوه مصرف صحیح دارو از مشاوره دارویی استفاده کنید تا تاثیر دارو بهتر باشد.

موارد مصرف

- درمان درد، تورم و خشکی ناشی از آرتروز یا ساییدگی مفصلی (استئوآرتریت)
- روماتیسم مفصلی
- اسپوندیلیت انکیلوزان و درد قاعدگی
- میگرن و سردرد
- درمان پولیپ‌های ارثی در روده بزرگ

موارد منع مصرف

- قرص سلکوکسیب خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می‌دهد. حتی اگر هیچ مشکل قلبی نداشته باشید، خطر بروز چنین عارضه‌ای وجود دارد. قبل یا بعد از جراحی بای‌پس قلب نباید سلبرکس استفاده شود.
- گاهی ممکن است پروبیکس باعث خونریزی معده یا روده شود. چنین عارضه‌ای بسیار جدی بوده و حتی کشنده است. اگر سابقه خونریزی معده یا روده دارید، به پزشک اطلاع دهید. در افراد سالمند این عارضه می‌تواند بدون هیچ هشدار قبلی ایجاد شود.
- در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک در صورت نیاز مصرف شود.

مقدار مصرف

- مقدار دوز مصرفی سلبرکس باید توسط پزشک تعیین شود. دوز مصرفی به نوع و شدت بیماری بستگی دارد. معمولا پزشک باتوجه‌به بیماری دوز سلکسیب را به‌صورت زیر تعیین می‌کند.

- درد حاد یا درد دوره پریودی:
بزرگسالان می‌توانند در روز اول ابتدا دو عدد سلکوکسیب ۲۰۰ مصرف کنند. در صورت نیاز می‌توانند در همان روز دوزم دوم را استفاده کنند. دوز دوم باید حداکثر یک عدد کپسول سلکوکسیب ۲۰۰ باشد. در روزهای بعدی در صورت نیاز می‌توانند روزی ۲ بار کپسول سلکسیب ۲۰۰ را مصرف کنند.
مصرف و میزان دوز دارو در کودکان باید توسط پزشک تعیین شود.

- استئوآرتریت یا اسپوندیلیت آنکیلوزان:
بزرگسالان باید در روز یک‌بار سلکوکسیب ۲۰۰ یا دو بار سلکوکسیب ۱۰۰ مصرف کنند. در صورت نیاز ممکن است پزشک دوز دارو را افزایش دهد.
برای کودکان باید مصرف دارو و میزان دوز آن توسط پزشک تعیین شود.

- آرتریت روماتوئید یا آرتریت روماتوئید نوجوانان:
بزرگسالان باید ۲ بار در روز باتوجه‌به شدت بیماری از کپسول سلکوکسیب ۱۰۰ یا سلکوکسیب ۲۰۰ استفاده کنند.
برای کودکان بالای ۲ سال با وزن بیش از ۲۵ کیلوگرم دوز دارو باید باتوجه‌به وزن بدن تعیین شود. معمولا پزشک قرص سلکسیب ۱۰۰ را ۲ بار در روز تجویز می‌کند.
برای کودکان بالای ۲ سال که وزن آنها کمتر از ۲۵ کیلوگرم است، معمولا از دوز ۵۰ میلی‌گرم ۲ بار در روز استفاده می‌شود.

عوارض جانبی

- ازجمله عوارض این دارو انسداد گوارشی یا نفخ است. هرکدام از این علائم اگر باقی ماند یا بدتر شد سریعا به دکتر اطلاع دهید. این دارو ممکن است موجب افزایش فشارخون شما شود. فشارخون‌تان را مداوم کنترل کنید و اگر بالا بود به دکتر اطلاع دهید.
برخی از عوارض سلبرکس نسبتا شایع بوده و عبارتند از:
- سرفه
- تب
- بثورات پوستی
- عطسه
- گلودرد
- تورم صورت، انگشتان، پاها و ساق پا
برخی از عوارض نادر بوده و باید در صورت ایجاد آنها به پزشک مراجعه کنید.
درصورت داشتن علائم زیر سریعا به پزشک اطلاع دهید:
- سردردهای جدی
- تورم
- گرما در کشاله ران
- علائم مشکلات کلیوی (مانند تغییر در مقدار ادرار)
- بلع دشوار
- علائم نارسایی قلبی (مانندتورم مچ پا، خستگی غیرمعمول، افزایش وزن ناگهانی)

موارد احتیاط

- قبل از مصرف سلکسیب اگر نسبت به داروی آسپیرین یا دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (مانندایبوپروفن) آلرژی یا حساسیت دارید به پزشک اطلاع دهید.
- این محصول ممکن است دارای عناصر غیرفعال باشد که موجب حساسیت و یا مشکلات دیگر شود. با پزشک خود در مورد جزئیات عملکرد دارو مشورت کنید. قبل از استفاده این دارو، به پزشک خود شرح حال پزشکی ارائه دهید. مواردی از قبیل:
- آسم (درصورت مصرف آسپرین)
- مشکلات کبدی
- بیماری‌های روده‌ای
- مشکلات مری (خونریزی، زخم، دل درد مکرر)
- بیماری‌های قلبی (مانند انژین، حمله قلبی)
- فشارخون بالا
- سکته مغزی
- اختلالات خونی (مانند کم‌خونی، مشکلات خونریزی، لخته شدن)
- پولیپ بینی
- آلرژی به داروهای سولفا
- زخم معده و خونریزی معده یا روده
هر کدام از موارد بالا را به پزشک خود اطلاع دهید.

تداخلات دارویی

- لیست تمامی مواردی که مصرف می‌کنید (شامل داروهای با نسخه و بدون نسخه و محصولات گیاهی) را داشته باشید و به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. هیچ‌گاه بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

دقت کنید

- مصرف بیش از حد سلکوکسیب و علائم اوردوز
اوردوز دارویی در مورد سلکسیب علایم مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.
نشانه‌ها و علائم اوردوز:
- دردهای شدید معده
- حالت تهوع
- تغییر در مقدار ادرار
- تنفس کند
- سردردهای جدی
- کاهش هوشیاری

فراموشی مصرف داروی سلکوکسیب:
- اگر دوز مصرفی را فراموش کردید، دراسرع‌وقت آن را مصرف کنید. اما اگر نزدیک به زمان نوبت بعدی بود، آن را نادیده گرفته و نوبت بعدی را استفاده کنید.

نوع و دوز مصرفی دارو با توجه به شرایط شما تجویز می‌شود. به‌ هیچ‌ عنوان بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف دارو نکنید.

مقالات مرتبط با این دارو

کپسول سلکسیب 200 میلی گرم
سوالات متداول
 • این قرص برای تسکین درد و التهاب استفاده می‌شود. در بیماری‌هایی مانند آرتروز، کمردرد، دیسک کمر یا دندان‌درد شدید می‌توان به کمک این قرص التهاب و سفتی را کاهش داد و به درمان درد کمک کرد.

 • برای تسکین درد می‌توان در روز اول هر ۸ تا ۱۲ ساعت یک‌بار این قرص را مصرف کرد. اما در روزهای بعد مصرف سلبرکس حداکثر دو بار در روز به فاصله ۱۲ ساعت توصیه می‌شود

 • خیر این دارو مرفین نداشته و وابستگی ایجاد نمی‌کند. عوارض این دارو به نسبت دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی کمتر است

 • ژلوفن در واقع فرم مایع پروفن است و برای تسکین درد از آن استفاده می‌شود. این دارو درد را سریع‌تر تسکین می‌دهد. معمولا ۱۵ دقیقه پس از مصرف ژلوفن می‌توان تاثیر آن را متوجه شد. البته مصرف زیاد این قرص باعث مشکلات معده از جمله زخم معده می‌شود

 • سلکسیب را می‌توان در هر زمانی مصرف کرد. اگر از دوزهای پایین این کپسول استفاده می‌کنید، در هر زمانی می‌توانید آن را مصرف کنید. اما برای مصرف دوزهای بالا بهتر است کپسول همراه با غذا مصرف شود

 • دوره درمانی با این دارو باتوجه‌به نوع و شدت بیماری تعیین می‌شود. گاهی ممکن است نیاز به مصرف کوتاه‌مدت کپسول سلکوکسیب باشد و گاهی مصرف طولانی‌مدت آن تجویز شود. معمولا برای درد حاد پزشک مصرف این قرص را حدود ۵ روز توصیه می‌کند. برای درمان درد ناشی از آرتریت ممکن است تا ۲۴ هفته مصرف دارو ادامه داشته باشد.

 • این دارو تنها با تجویز و نسخه پزشک ارائه می‌شود. این نوع داروهای ضدالتهابی عوارض زیادی داشته و ممکن است تداخلات دارویی ایجاد کنند. به همین دلیل باید پس از مشورت با پزشک و ارائه اطلاعات کامل آن را مصرف کرد.

 • گاهی ممکن است دندان‌پزشک برای تسکین دندان درد یا کاهش درد بعد از جراحی دندان مصرف این قرص را توصیه کند. سلکسیب باعث کاهش درد و تورم در ناحیه لثه‌ها می‌شود.

 • معمولا تاثیر این دارو سریع نبوده و چند ساعت طول می‌کشد تا درد متوقف شود. در برخی افراد نیز ممکن است دارو طی چند روز تاثیر گذاشته و به‌مرور درد کمتر شود.

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

فردین حدیدی
کاربر مهمان 1403/03/13

سلام وممنون از سایت خوبتون
من درد سیاتیک دارم و هراز گاهی یه مدت مرا اذیت میکنه خواستم از سلبریتی ۲۰۰ استفاده کنم سوالات زیر رو دارم لطفا در صورت امکان پاسخ دهید ممنون
من از قرص لوزار استفاده میکنم .کنترل فشار خون ارثی
برای استفاده بمدت چند روز و در روز چند کپسول استفاده کنم .
سپاس از پاسخگوییتان

عماد محمدی
عماد
کاربر عضو 1402/09/22

لام وقت بخیر من برای ترک اعتیاد تریاک سم زدایی کردم الان21روز میشه.ولی بازم بی حالم.لیست داروها ب شرح ذیل.سلکسیب200روزی2عدد گاپاندین100شبی یک عدد.رهاکین500اونم گفته نصفش موقع خواب کلردیاز پروکساید 10دیکلوفناک هر8ساعت استامینوفن 500هر8ساعت ولی ب جای اینک روز ب روز بهتر شم هرروز یه علائم دارم صبح بی حال پاهامم عرق سرد میکنم ممنون میشم راهنمایی کنین

دکترعلی صادقی @ در پاسخ به عماد
دکترا روانشناسی 1402/09/23

از متخصص روانپزشکی کمک بگیریدربرای داروها.

سعید تجری @ در پاسخ به عماد
کاربر مهمان 1402/10/15

حتما با آب سرد نزدیک به ولرم دوش بگیرید بعضی اوقات از زانو به پایین را با آب سرد بشویید ارامتان میکند فقط سعی کنید فکر نکنید هیچوقت بیکار نباشید که بفکر بیفتید بیشتر این مواد روی اعصاب تاثیر میزاره.پس فکر قدیم رو نکنید و هیچ وقت طرف کسانی که الان مصرف کننده هستن نروید

بهار @ در پاسخ به عماد
کاربر مهمان 1403/02/26

باید بری ان ای

از متخصصان روماتولوژی مشاوره آنلاین و ویزیت آنلاین متنی دریافت کنید.

مشاوره آنلاین روماتولوژی
سعید ملوی
سعید
کاربر عضو 1402/09/16

سلام وقت بخیر ببخشید من یکماه پیش تصادف کردم زانو و مچ پام واطرافش ورم کرد الان ورم مچ پا خوابیده ولی دکتر برای ورم زانوم که هست این قرص رو تجویز کرده با توجه به عوارضش که ورم مچ پا هست صلاح میدونید این قرص رو بخورم باتشکر

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سعید
پشتیبان سایت 1402/09/18

سلام سعید عزیز.طبق دستور پزشک معالجتون دارو را مصرف کنید.

محسن سبزه وند
محسن
کاربر عضو 1402/09/04

سلام وقت بخیر ببخشید من پسرم 11سالشه دندونش خیلی درد میکرد چون دسترسی ب پزشک نداشتم از این قرص بهش دادیم خورد مشکلی ک ب وجود نمیاد؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به محسن
پشتیبان سایت 1402/09/04

سلام محسن عزیز.بسته به وزن فرزندتون دوز دارو تعیین میشه.پیشنهاد می کنم به جای خوددرمانی ویزیت آنلاین با دندانپزشک بگیرید تا داروی مناسب برای پسرتون تجویز بشه.

امامی
کاربر مهمان 1402/08/30

سلام من سرگیجه دارم ایا مصلحت کپسول سلکوکسیب۲۰۰بخورم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به امامی
پشتیبان سایت 1402/08/30

سلام کاربر عزیز.برای چه مشکلی میخواید از سلکوکسیب استفاده کنید؟چند سالتونه؟ علت سرگیجه تون چیه؟ بیماری زمینه ای مثل دیابت یا فشار خون بالا دارید؟توصیه می کنم بدون تجویز پزشک دارو مصرف نکنید.

ندا خلیلی @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر مهمان 1402/09/05

سلام من التهاب مفاصل وبدن درد دارم سلوکسبب دویست میخورم ولی پای راستم ورم کرده وقلبم سنگینه چکار کنم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به ندا خلیلی
پشتیبان سایت 1402/09/05

سلام ندای عزیز. از عوارض داروست و باید به پزشکتون برای جایگزین کردن دارو مراجعه کنید.

علیرضا اسکندری
علیرضا
کاربر عضو 1402/07/13

سلام خسته نباشید مادر من دو ماه پیش برای درد زانو به دکتر مراجعه کرد دکتر سلکوکسیب۲۰۰ تجویز کرد دو هفته استفاده کرد وقتی مصرفشو قطع کرد دوباره زانو درد گرفت الان میتونه مصرف کنه؟

دکترپریسا علیمی @ در پاسخ به علیرضا
دکترای حرفه ای پزشک عمومی 1402/07/13

سلام بله میتوانند مصرف کنند. دربیماران باسابفه زخم معده ونارسایی کلیوی. حتما باید پزشک معالج مطلع  باشد. با معده پرمصرف شود

حمید هاشمی
حمید
کاربر عضو 1402/04/24

عالی

حمید هاشمی
حمید
کاربر عضو 1402/04/24

بسیار عالی

زهره احمدنیا
کاربر مهمان 1402/04/05

سلام من سنگ کلیه داشتم عمل دبل جی انجام شده کپسول سلکوکسیب 200 هر 12ساعت تجویز کرده درد ندارم لزومی داره مصرف کنم البته کلیه متورم بوده

فاطمه
کاربر مهمان 1402/03/31

سلام خسته نباشید من دیسک کمر دارم چند روزی دردم شدید شده سابقه فشار خون دارم وفشارم بالا میره قرص میخورم پیش دکتر جراح مغز و اعصاب رفتم سلکوکسیب 200 تجویز کرده هر 12 ساعت یه دونه دکتر قلبم رفتم اکو استرس برام نوشته میخواستم بدونم این دارو را مصرف کنم یا نه؟

سمیه حبیبی @ در پاسخ به فاطمه
کاربر مهمان 1402/05/17

عالی

رضا سفقتی @ در پاسخ به فاطمه
کاربر مهمان 1402/08/05

سلام من‌ جواب سوال بلا رو میخواستم

مصطفی حاجبی
کاربر مهمان 1402/03/19

سلام نزدیک یک هفته هست سمت چپ قفسه سینه ام در د میکنه رفتم دکتر نوار قلب گرفته میگه مشکلی نداری سلکسیب ۲۰۰ تجویز کرده آیا میشه اعتماد کرد یامراجعه کنم دکتر قلب لطفا راهنمایی کنید

سلام
توصیه میکنم مراجعه کنید

سلام
بهتر است توسط متخصص قلب ویزیت شوید

سمیه حبیبی @ در پاسخ به مصطفی حاجبی
کاربر مهمان 1402/05/17

عالی

نگار
کاربر مهمان 1402/02/20

سلام من رفتم دندان پزشکی برای عفونت داشتم ... قرص سلکوکسیب۲۰۰ داده بهم... من از اون لحظه سمت چپ لب م بی حس شده و گز گز میکنه . برای درمان ش راهی هست ؟

زهرا صالحی
زهرا
کاربر عضو 1402/02/12

سلام دکتر مادر من بیماری قندخون، تیروئید و تری‌گلیسیرید بالا دارن دکتر ارتوپدش برای دست دردش و دیسک گردنش قرص سلکسیب200 واکتوپنتین300 نوشته و مصرف میکنه ولی دو روزی میشه از مصرفش گذشته میگه ت قفسه سینم همش درد حس میکنم بنظرتون براش مشکل داره این قرص سنش 60 هست

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا
پشتیبان سایت 1402/02/13

سلام کاربر عزیز.با پزشکشون تماس بگیرید .احتمال خطر وجود داره.

حمیدحسین ابادی
کاربر مهمان 1402/02/06

دوروزه مصرف تریاک ترک کردم دکتراین کپسول داده خوب هست یانه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به حمیدحسین ابادی
پشتیبان سایت 1402/02/06

سلام حمید عزیز.خوشحالم که برای ترک اقدام کردید و امیدوارم که در این راه موفق باشید.این دارو برای تحمل راحتتر درد برای شما تجویز شده .طبق دستور پزشکتون مصرف بفرمایید.

شهناز هنرکار @ در پاسخ به حمیدحسین ابادی
کاربر مهمان 1402/02/09

با درود به شما از پوکی استخوان ودرد استخوان رنج میبرم تناز این مسکن استفاده میکنم 70ساله میباشم وفشار خون ودیابت هم دارم اما کنترل شده اشکالی نداره ؟فقط موقع درد مصرف میکنم باتشکر از شما

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به شهناز هنرکار
پشتیبان سایت 1402/02/09

سلام کپسول سلکسیب ممکنه باعث بالا رفتن فشار خون بشه.در ضمن برای افراد بالای ۶۵سال عوارض شدیدتری ایجاد می کنه. بهتره برای کنترل درد استخوان با پزشک متخصص ارتوپد مشورت کنید و داروهای دیگری که استفاده می کنید را به اطلاع پزشک برسونید تا داروی مناسبی براتون در نظر بگیرند.

محمد
کاربر مهمان 1402/01/17

خسته نباشید همسرم نکروز مفصل دارد دردشدیدی دارد آیا می تواند کپسول سلکسیب به عنوان مسکن مصرف کند

پشتیبان ارشد ایزو ویزیت @ در پاسخ به محمد
پشتیبان سایت 1402/01/19

با توجه به عوارض جانبی که این محصول داره پیشنهاد نمیشه. لطفا یک ویزیت فوری و تک سوالی با یکی از پزشکان دارو ساز ایزوویزیت بگیرید و مسکن مناسب همسرتون رو با مشورت ایشون تهیه کنید. برای شما و همسرتون ارزوی سلامت و شاد کامی میکنیم. در پناه خدا سالم و سلامت باشید

حمید خلیلی
کاربر مهمان 1401/12/28

سلام من سال ۸۰ خونریزی معده کردم میخواستم ببینم اگه کپسول سلکسیب ۲۰۰مصرف کنم ضرر داره

پشتیبان ارشد ایزو ویزیت @ در پاسخ به حمید خلیلی
پشتیبان سایت 1401/12/29

این بستگی به حال عمومی شما در حال حاضر داره . چون این مورد نیاز به بررسی دقیق داره پیشنهاد میکنم با پزشک دارو ساز یا متخصص داخلی ویزیت تلفنی داشته باشید

چنوررستمی
کاربر مهمان 1401/12/19

دخترم سرفه می‌کند وسرما خورده آب ریزش بینی هم داره هفت سالشه آیا میتونم سلکسیب 200روزی یک عدد بهش بدم

Hs @ در پاسخ به چنوررستمی
کاربر مهمان 1402/02/30

نه خودتون و نه فرزندانتون این داروهای شیمیایی که عوارض خطرناک دارن نخورین .
ترشحات مغز باید خارج بشه و جلوی آبریزش بینی رو نگیرین
سیب و عسل با سیاهدانه بدین بخورن
اگر تب داشتن کف پاهاشون پیاز ورقه شده ببندین سریع میاد پایین و دمنوش آویشن و داروی امام کاظم ع بخورن و سوپ و آش سبزیجات

احمدامینی
کاربر مهمان 1401/11/17

بسیار عالی
امادر توضیحاتتون اشاره ای به مواردمصرف افرادمیانسال و مسن مثلا۶۰سال به بالا نشده
خواهش میکنم اگه ممکنه اطلاعات تونو در اختیار ماهم بگذاریدمتشکرم?سپاسگذارم?

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به احمدامینی
پشتیبان سایت 1401/11/17

سلام
بزرگسالان شامل همه افراد از جمله رنج سنی میانسال میشه. برای افراد بالای 60 سال هم اگر بیماری و مشکل خاص ندارد منع مصرف نداره
لطفا بخش موارد احتیاط رو مطالعه کنید

رها شایسته
کاربر مهمان 1401/08/06

سلام یک سوالی داشتم. لطفا راهنماییم کنید. من وسیله سنگین برداشتم چون بواسیر دارم انتهای روده راستم که میشه پشت مقعد کمی ورم کرده التهاب داره و خارش. خواستم بپرسم کپسول سلکوکسیب در کاهش التهابش تاثیر داره؟

دکترمونا فرجی @ در پاسخ به رها شایسته
دکترای حرفه ای داروساز 1401/08/07

سلام اگر بیماری قلبی ندارید میتونید از کپسول سلکوکسیب ۲۰۰ نهایتا روزی دو عدد با معده پر جهت کاهش درد و التهاب استفاده کنید و همچنین از پماد انتی هموروئید به صورت موضعی در ناحیه روزی ۲ بار استفاده نمایید.

مهرنوش @ در پاسخ به رها شایسته
کاربر عضو 1401/10/14

از پماد انتی فیشر باریج استفاده کنید صدرصد جواب میده

علیرضا نیرومند
کاربر مهمان 1401/05/05

سلام من دل و معده ام درد میکنه از این قرص و قرص ازنیوم داد ایا اینا ضرر نداره برا من چون من بوکسورم

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به علیرضا نیرومند
پشتیبان سایت 1401/05/05

سلام
سلکوکسیب نقش مسکن داره و ازونیوم برای کاهش ترشح اسید معده است
قطعا مصرف در دراز مدت اثرات سوء داره. پیشنهاد میکنم که از سرویس  اصلاح مزاج با یکی از پزشکان مشاوره انجام بدین تا مشکل ریشه ای حل بشه نه اینکه فقط با مسکن درد رو آروم کنید

ف شامکار
کاربر مهمان 1401/03/26

واقعا خوبه

شهین فدایی
کاربر مهمان 1401/02/27

سلام آقای دکتر زانو درد میکن دکتر گفته آتوروز داری این سلکوکسیب داده سوالم این هست من آسپرین شب میخورم میخواستم بپرسم مشکل نداره

اپراتور شماره ۷ @ در پاسخ به شهین فدایی
کاربر عضو 1401/02/28

باسلام. در دوره مصرف سلکوکسیب ، از مصرف آسپیرین خودداری کنین. درصورت نیاز به آسپرین، با پزشکتون مشورت کنین.

یاسین
کاربر مهمان 1401/02/16

آیا این دارو لاغر کننده است؟

اپراتور شماره ۷ @ در پاسخ به یاسین
کاربر عضو 1401/02/16

خیر. چنین موردی مشاهده نشده

فاطمه @ در پاسخ به یاسین
کاربر مهمان 1401/09/21

افزایش وزن میاره

تارا طالبی زاده
تارا
کاربر عضو 1401/02/16

سلام لطف میکنید فرق داروی استروئیدی وغیر استروئیدی را برام توضیح بدین و چند دارو را برای هر کدام مثال بزنید

اپراتور شماره ۷ @ در پاسخ به تارا
کاربر عضو 1401/02/16

داروهای استروئیدی از طریق اتصال به گیرنده های گلوکوکورتیکوئید باعث تخفیف درد و کاهش التهاب می شوند.بتامتازون، دگزامتازون، هیدروکورتیزون از جمله داروهای کورتیکواستروئیدی یا کورتون محسوب می شوند. داروهای استروئیدی به شکلهای مختلف (خوراکی، تزریقی، شیاف، قطره، اسپری و پماد) بسته به نوع و شدت بیماری، قابل تجویز هستن. معروفترین این داروهای : بتامتازون، دگزامتازون، هیدروکورتیزون، پردنیزولون هستند.داروهای غیر استروئیدی از طریق آنزیم سیکلواکسیژناز باعث کاهش درد و التهاب می شوند. آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن از معروفترین داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی به شمار می روند. و موارده دیگه.هرنوع دارو رو با تجویز و زیرنظر پزشک مصرف کنین.

قاسم همدمی @ در پاسخ به اپراتور شماره ۷
کاربر مهمان 1402/01/28

ممنون از توضیح واضحتون.

تارا طالبی زاده
تارا
کاربر عضو 1401/02/16

سلام آیا کپسول سلکوکسیب برای عفونت ادراری استفاده میشود یا نه؟ برای سوزش و عفونت ادراری چه دارویی مناسب است؟

اپراتور شماره ۷ @ در پاسخ به تارا
کاربر عضو 1401/02/16

سلام. این دارو در مواقع درد و دردهای ناشی از التهاب تجویز میشه. داروهای متفاوتی برای سوزش ادرار وجود داره که باتوجه به شرایط و شرح حالتون، پزشک باید تجویز کنن.

بهاره رحیمی @ در پاسخ به اپراتور شماره ۷
کاربر مهمان 1401/06/09

قرص فنزیپرامین که مثله بتادینه وقتی دستشویی میری ادرارت نارنجیه خیلی عالیه واسه سوزش

فرزانه وفاکش
کاربر مهمان 1401/02/15

معده درد وتپش قلب شدید گرفتم البته یه مقدار روی دردم تاثیر گذاشت ولی مجبورم قطع کنم

رضایی
کاربر مهمان 1401/02/06

سلام دکتر این دارو رو برای درد پریودی تجویز کردم
ولی با توجه ب چیزایی ک تو نظرات خوندم میخواستم بدونم تاثیری داره رو این درد؟

اپراتور شماره ۷ @ در پاسخ به رضایی
کاربر عضو 1401/02/06

سلام. این دارو رو زیرنظر پرشک مصرف کنین و اگه دارای سابقه بیماری خاص ،آلرژی و حساسیت هستین،حتما با پزشکتون مشورت کنین.

محسن رضایی
کاربر مهمان 1401/01/30

سلام داروی خوبی یه من برای روماتیسم میخورم درد رو کاهش میده

محمود عبدی
کاربر مهمان 1401/01/29

من دیسک چهاروپنجم ساییدگی داشت دو ماهه این کپسول می خورم بهتر شدم

زهرا عابدینی
کاربر مهمان 1401/01/25

سلام من دوروزه که پایین قفسه سینم سمت راست درد میکرد رفتم دکتر این دارو رو بهم تجویز کرد در ضمن یه نوزاد ۶ ماهه دارم میخواستم بدونم باوجود اینکه شیر میدم میتونم از این دارو استفاده کنم یا نه؟

اپراتور شماره ۷ @ در پاسخ به زهرا عابدینی
کاربر عضو 1401/01/25

سلام. در صورت شیردهی به نوزادتون ، به پزشکتون اطلاع بدین تا داروی ضدحساسیت مناسبِ شرایط شما رو براتون تجویز کنن.