ویزیت فوری با پزشک آنلاین

  مشاوره بیهوشی

  x

دکتر نفیسه شعبانی مفرد

متخصص بیهوشی

تهران

خدمات:

مشاوره بیهوشی, عمل اسلیو معد ...

4.9 ( 177 نظر )

پاسخگویی تقریبا: 5 ساعت

تجربه
14 سال
پوشش بیمه
ندارد

خدمات:

مشاوره بیهوشی, عمل اسلیو معد ...

دکتر حسین مس کار

فلوشیپ درد

ساری

خدمات:

مشاوره بیهوشی, کمر درد، درد ...

4.8 ( 4 نظر )

تجربه
11 سال
پوشش بیمه
ندارد

خدمات:

مشاوره بیهوشی, کمر درد، درد ...

مشاوره انلاین با دکتر بیهوشی

مشاوره بیهوشی

ویزیت بیهوشی قبل از عمل جراحی چیست؟

بیمارانی که باید توسط جراح تحت جراحی قرار گیرند، حتماً قبل از جراحی توسط متخصص بیهوشی ویزیت می‌شوند. بیماران بعد از اینکه توسط پزشک جراح برای انجام جراحی کاندید شدند لازم است که به پزشک متخصص بیهوشی مراجعه کنند این کار به این علت انجام می‌شود که عوارض ناشی از جراحی برای فرد کاهش پیدا کند و همچنین با توجه به اینکه برای انجام اعمال جراحی نیاز به بیهوشی خواهد بود، تدارک مراحل بیهوشی و همچنین تعیین شرایط هنگام بیهوشی برای جراحی الزامی است.

در ویزیت آنلاین، متخصص بیهوشی به چه سئوالاتی پاسخ می‌دهد؟

 • بیهوشی عمل بیمار حداکثر چه مدت طول خواهد کشید؟
 • می‌تواند عوارضی برای بیمار داشته باشد؟
 • چه بیهوشی برای عمل بیمار مناسب است؟
 • چه مراقبت‌هایی قبل از بیهوشی لازم است؟ (خصوصا افراد دارای بیماری‌های خاص)
 • چه عوارضی ممکن است بعد از بیهوشی بیمار رخ دهد؟
 • بیهوشی برای افراد دارای بیماری‌های خاص چگونه است و آیا برای بیمار خطر دارد یا خیر؟

 متخصص بیهوشی در ویزیت‌ آنلاین چه مواردی را بررسی می‌کند؟

پزشک متخصص بیهوشی بر اساس نوع جراحی که برای بیمار در نظر گرفته شده و بررسی آزمایشات و همچنین مدارک دیگر بیمار و همچنین بررسی داروهای مصرفی بیمار نوع بیهوشی را انتخاب کرده و تاییدیه انجام عمل جراحی را از نظر خود به بیمارستان اعلام می‌کند معمولاً باید قبل از عمل جراحی این تاییدیه گرفته شده و کادر درمانی که شامل جراح، متخصص بیهوشی و کادر اتاق عمل هستند برای این جراحی خود را آماده کنند به همین خاطر حتما لازم است که این معاینه و ویزیت به طور کامل انجام شود.

))بدون تایید متخصص بیهوشی، هیچ جراحی عمل جراحی را انجام نمی‌دهد((

متخصص بیهوشی

بیهوشی یعنی چه؟ 

بیهوشی (anesthesia) یک درمان پزشکی است که بیمار را از احساس درد در حین عمل یا جراحی باز می‌دارد. داروهایی که برای جلوگیری از درد استفاده می‌شوند، بی‌حس‌کننده نامیده می‌شوند. انواع مختلف بیهوشی به روش‌های مختلف عمل می‌کنند و مراحل بیهوشی عبارتند از: بیهوشی قبل، حین و بعد از اتاق عمل 

مراقبت قبل از بیهوشی عمل کدامند؟

قبل از بیهوش‌شدن باید برای آن آماده شد و این مراقبت‌ها برای کاهش ریسک بیهوشی و کاهش‌دادن عوارض بعد از عمل مانند سرگیجه یا سردرد اهمیت دارند. اگر در مورد نکات قبل از بیهوشی سوالی دارید، بهتر است با دکتر بیهوشی مشاوره داشته باشید. شما می‌توانید از طریق سایت ایزو ویزیت با بهترین متخصصان بیهوشی در ارتباط باشید.


پیشنهاد مطالعه مقاله:

روشهای بیهوشی برای انواع عمل جراحی


برای کدام یک از عوارض بیهوشی به پزشک مراجعه کنیم؟

خوشبختانه اکثر عوارض و اثرات جانبی بیهوشی موقتی هستند و در عرض ۲۴ ساعت از بین می‌روند. اما اگر بیهوشی داشته‌اید و بعد از مراجعه به منزل با مشکلات زیر مواجه شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید:

 • دشواری در تنفس
 • خارش شدید، کهیر یا تورم
 • بی‌حسی یا فلج در هر نقطه از بدن
 • لکنت زبان
 • مشکل در بلع

درصورتی‌که شرایط مراجعه حضوری را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات ویزیت آنلاین پزشکان فوق تخصص بیهوشی ایزو ویزیت استفاده کنید. مشکلات خود را مطرح کرده و از مشاوره بهترین پزشکان بیهوشی برای درمان مشکلات خود استفاده کنید.

چه کسانی نباید بیهوشی شوند / برای چه افرادی بیهوشی خطرناک است؟

اصولا بیهوشی برای افراد سیگاری، بیماران مبتلا به دیابت، بیماری کلیوی، بیماری قلبی، فشار خون بالا، بیماری ریوی مانند آسم، آپنه خواب و بیماری مزمن انسدادی ریه، افراد چاق و دارای سابقه تشنج یا اختلالات عصبی و سابقه خانوادگی هیپرترمی بدخیم خطرناک است و باید تحت نظر متخصص بیهوشی قرار گیرند.

بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی چیست؟

بیهوشی عمومی کل بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث بیهوشی و ناتوانی در حرکت بیمار می‌شود. جراحان از این روش برای جراحی اندام‌های داخلی و روش‌های تهاجمی یا وقت‌گیر مانند جراحی کمر استفاده می‌کنند. بدون بیهوشی عمومی، بسیاری از عمل‌های مهم و حیاتی از جمله جراحی قلب باز، جراحی مغز و پیوند اعضا امکان‌پذیر نیست. پزشک داروهای بیهوشی را مستقیماً وارد جریان خون کرده یا به‌صورت گاز استنشاقی استفاده می‌کنند.

معاینه و ویزیت بیمار قبل از عمل جراحی توسط متخصص بیهوشی بسیار ضروری است همچنین با انجام مشاوره قبل از بیهوشی، بیمار توسط متخصص بیهوشی ویزیت می‌شود و هر آزمایشی که لازم باشد صورت می‌گیرد و باعث می‌شود که عوارض احتمالی حین عمل‌های جراحی مختلف به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا کند‌.

 

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

کاربر
کاربر مهمان 1403/04/14

سلام من جراحی سینه داشتم بیهوشی سه یاچهارساعته بعدازعمل ن تهوع ون استفراغ نداشتم اما شکمم درقسمت معده تورم پیداکرد ووقتی دوطرفه شکم رالمس میکردم انگارهرطرف دوتااوله سرم مانندزیردستم بود علتش چیه؟ایابخاطربیحرکت بودنم ایجادشده یاچون‌روش بیهوشی من بدون استفراغ بود موادبیهوشی باعثش شده ؟؟قبلا اصلا دراون قسمت شکمم سفت وبرامده نبود وصاف بود همه متوجه این تغییرشدن ...واینکه آیا روش بیهوشی من بخاطر وضعیتم‌که بدون تهوع بود اشکال نداره که موادبیهوشی ازمعده خارج نشده؟؟؟
یکسال ونیم گذشته اما انگاردچارورم معده شدم نمیدونم چرا؟؟؟ممنون از راهنماییتون دکتر

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به کاربر
پشتیبان سایت 1403/04/14

سلام کاربر عزیز.استفراغ نکردن باعث این حالت نشده.باید برای معاینه دقیق به پزشکتون مراجعه کنید.

سارا
سارا
کاربر عضو 1403/04/02

خوب

معصومه
معصومه
کاربر عضو 1403/03/24

بیهوشی

علی
علی
کاربر عضو 1403/03/04

من مورفین مصرف میکنم ( تریاک )
و ۳ روز دیگر عمل زانو دارم ، ولی نمیتوانم مصرف نکنم ، آیا در بیهوشی کامل تاثیری داری اگر بکشم ؟؟؟

توران
توران
کاربر عضو 1403/02/30

سوال داشتم

حسین
کاربر مهمان 1403/02/14

سلام.میخواستم ببینم غلط خون ودوبارسابقه غش کردن داشته باشی بازم از بیهوشی عمومی استفاده میکنن یا از بی حسی..عمل پارگی میسینگ زانودارم و عملشم بازه ..وچند فقط پیشم نافم عفونت داشت این تاثیری روبیهوشی نداره

امیر محمدی
کاربر مهمان 1403/02/06

سلام بنده من ترقوه کتفم توی تصادف شکسته و قراره دوردز دیگه جراحی کنم من در طول روز دو تا سه عدد متادون 20 مصرف میکنم برای بیهوشی خطر ناک نیست متاسفانه نمیتونم به پزشکمم اطلاع بدم چون آشنا هستن لطف میکنید آقای دکتر اگه بند را راهنمایی کنید ممنونم با تشکر فراوان ؟

سلام داروهاتون مرتب تا جراحی استفاده کنید، حتما نوار قلب قبل جراحی بگیرد ، حتما با پزشک بیهوشی خودتون درمیون بذارید و جای خجالت نداره
در صورت رعایت موارد فوق مطمئن باشید که عمل خوبی خواهید داشت

ایروانی
کاربر مهمان 1403/01/15

ببخشید در صورت داشتن علایم سرماخوردگی بیهوشی انجام میشود؟

طالب
طالب
کاربر عضو 1402/12/21

سلام بنده تا سال ۱۴۰۰ بدلیل مصرف آمفتامین خیلی دچار تشنج میشدم که بعد از قطع مصرف مشکل تشنج کاملا برطرف شده درحال حاضر بعلت شکستگی بینی دچار مشکل برای بیهوشی در اتاق عمل شده‌ام و ۱۶ روزه مثل توپ فوتبال بین متخصصین مغز و اعصاب و متخصصین بیهوشی اتاق عمل درحال پاسکاری می‌باشم از متخصصین محترم خواهش میکنم راهنمایی کنید که حل این موضوع به عهده کدوم متخصص می‌باشد متخصص مغز و اعصاب یا متخصص بیهوشی اتاق عمل ؟

با سلام
باید کامل معاینه و آرمایشات بررسی بشه
معمولا ابتدا متخصص مغز و اعصاب باید برین و ایشان باید به متخصص بیهوشی نامه بدهند که بیهوشی عمومی منعی برایتان ندارد

مهلا
کاربر مهمان 1402/12/11

سلام آیا کسی که در طول شبانه روز یک دانه متادون مصرف می‌کنه آقا بیهوشی براش ضرر داره وطرف میخواد عمل چشم انجام بده. اگر مشکل نداره چندساعت قبل نباید مصرف کنه
اگر

سلام و احترام
نه ضرری نداره ولی تا روز عمل هم باید استفاده کنیم

ثریا
ثریا
کاربر عضو 1402/12/06

سلام من مشکل دارم.
و میخوام برا یه ساعت بیهوش بشم

فاطمه
فاطمه
کاربر عضو 1402/12/04

سلام من ۵ ماهه باردارم و سنگ کلیه در قسمت حالب دارم ک ابعاد نامعلومه، میخان از طریق مجرا ادراری عملم کنن ، بیهوشی برا جنین چقد میتونه خطرناک باشه؟

با سلام و احترام
با توجه به اینکه ظاهرا انجام جراحی ضرورت دارد، لطفاً نگران بیهوشی نباشید چرا که این علم پیشرفت زیادی داشته و در صورت استفاده از داروهای مناسب ضرری برای جنین نخواهد داشت.
گرچه هر جراحی در بارداری کمی خطر سقط افزایش میده ولی هر روزه خانم های باردار زیادی جراحی انجام میدهند و مشکلی برای خودشان و فرزندشان پیش نمیاد

فاطمه
فاطمه
کاربر عضو 1402/12/02

سلام من چهارشنبه عمل تیروئید دارم کلا تخلیه میشه شنبه ۵ اسفند میخواستم ژل تزریق کنم میخواستم بدونم مسکلی نداره

سلام و احترام
تداخلی با هم ندارن
ولی چون احتمالا ناحیه تزریق و عمل نزدیکه، مراقبت خیلی بیشتری از نظر مسائل عفونی میخواد و همچنین تورم و پانسمان بعد جراحی و درد بعد عمل شرایط تزریق سخت تر میکنه.

عباس قاسمی
کاربر مهمان 1402/11/09

سلام من عمل ایلیچ معده دارم و تریاک مصرف میکنم برای بهوشی موشکل نداره

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عباس قاسمی
پشتیبان سایت 1402/11/09

سلام عباس عزیز.در همین صفحه با یکی از پزشکان ویزیت آنلاین بگیرید تا راهنماییتون کنند.

یاسمن
یاسمن
کاربر عضو 1402/09/18

سلام من چندروز دیگه وقت عمل بینی دارم. یکی از دندونام خیلی وقته شکسته یکی دیگه از دندونامم پوسیدگی‌ شدید داره در حدی که از ظاهرش هم مشخصه. برای جراحی مشکلی پیش نمیاد؟ میترسم. ممکنه وقتی میخان لوله رو وارد دهنم کنن دندونم بشکنه بره ته حلقم خفه بشم؟؟؟

الی
الی
کاربر عضو 1402/09/18

سلام من عمل لاپاراسکوپی لاپاراتومی برای خارج کردن فیبروم دارم.
گاهی که تردمیل میزنم به ندرت مثلا سالی یه بار انگار یه دونه تپش اضاف داره.این برای بیهوشیم مشکلی پیش نمیاره؟ همون نوار قلب کفایت میکنه
یه سوال دیگم کمی انحراف ستون فقرات دارم کم و هامپ این بعد که شکم پر گاز میشه باعث فشار به قلب نمیشه؟
تشکر
من کم کاری تیرویید هاشیمتو دارم و میگرن با اورا
وزنمم کم ۴۵ قد ۱۵۸
مشکلی برای بیهوشی پیش نمیاد

فتانه
فتانه
کاربر عضو 1402/08/16

سلام من یکشنبه ۲۱ عمل ابدو دارم
تیروییدم پرکار بود0.9Lبود و قرص میتی مازول مصرف میکردم هر شب یدونه بجز جمعه و دوشنبه بعد دکتر دز دارومو عوض کرد بعنی سه ماهه هر روز یدونه صبح یدونه شب میخورم الان یک هفنه پیش ازمایش دادم شد ده کم کاری من دز دارومو کم کردم روزی یدونه میخورم دکترم غدمم گفت یدونه بخور تا بیست روز میران بشه یکشنبه هم عمل ابدو دارم و بهم گفتن بیا مشکلی نیست میخاستم بدونم به نظر شما هم مشکلی نیست

دکترندا افاضاتی @ در پاسخ به فتانه
فوق تخصص غدد و متابولیسم 1402/08/18

سلام دوست عزیز
آزمایش TSH و T3 و T4 در آزمایش یک هفته قبل چه جوری بوده؟

فاطمه
فاطمه
کاربر عضو 1402/08/04

سلام خانم من زایمان کرده بهش آمپول بی حسی زدن دو روزه سر و گردنش تا حد تشنج درد میکنه

دکترپریسا علیمی @ در پاسخ به فاطمه
دکترای حرفه ای پزشک عمومی 1402/08/04

سلام دوست عزیز،فشارخون بیمار چک شود اگرافت فشاردارد مایعات بیشترمصرف شود معمولا سردردهای پس ازبیحسی تا یکهفته رفع میشود بهتراست روز بعد جراحی بیمار استراحت کامل دروضعیت درازکش داشته باشد معمولا با نشستن وایستادن تشدید میشود وبا دراز کشیدن کم میشود قرص جوشان ORSبرای جبران کم ابی مفید است درصورت جبران کمبود اب وعدم پاسخ به استامینوفن به بیمارستان مراجعه کنید

علی رضا
علی رضا
کاربر عضو 1402/06/24

سلام وقت بخیر من یکشنبه وقت عمل جراحی واریکسل دارم
شیره مصرف کردم این چند روز ولی مصرفم کم بوده
مشگلی با بیهوشی نداره این قضیه؟!
چون جراحم اشنا هست نمیتوانم بهشون بگویم که مصرف کردم

shabnam
shabnam
کاربر عضو 1402/06/21

سلام وقتتون بخیر همسر بنده روزی دو عدد قرص متادون دوز ۲۰ مصرف میکند و فردا عمل جراحی بینی دارد مشکلی از این بابت پیش نمیاد؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به shabnam
پشتیبان سایت 1402/06/22

سلام شبنم عزیز.حتما قبل از عمل به پزشکشون اطلاع بدید.

حسين جعفرلو
کاربر مهمان 1399/08/19

همسر من سرما خورگي شديد دارد و از مراجعه به پزشك به دليل شيوع كرونا مي ترسد چه دمنوش و گياهي براي بهبود او خوب است بدن درد و گوشش درد دارد

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به حسين جعفرلو
پشتیبان سایت 1401/10/14

سلام دوست عزیز
استراحت در منزل و عدم خروج از منزل یکی از بهترین کارهاست. مقطر پارسی طب 11 ترکیبی از 11 گیاه دارویی که برای بهبود کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی موثر است