مشاوره پرده بکارت

ایزو ویزیت

مشاوره آنلاین با بهترین دکتر و متخصص در زمینه مشاوره پرده بکارت

پرده ی بکارت از موضوعات سوال برانگیزی است که هم چنان نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. برای آشنایی با انواع پرده ی بکارت، ابتدا باید با ساختار و تعریف کلی آن آشنا شوید. پیش از هر چیز لازم است بدانید که در ابتدایی ترین مراحل رشد و نمو جنین دختر، قسمت ورودی واژن به طور کلی مسدود بوده و با بافت ظریفی پوشیده شده است. این بافت، بعدها به پرده ی بکارت تبدیل می شود. البته در برخی افراد از همان بدو تولد، تقسیم سلولی به شکلی انجام می شود که آن ها مادرزادی فاقد بکارت هستند.

باکره بودن به چه معناست؟

باکره کسی است که هرگز رابطه ی جنسی نداشته است. اما بسیاری از افراد، رابطه ی جنسی و از دست دادن بکارت را به طرق مختلفی تعریف می کنند.
باکره در مقابل کلمه ی ثیب است. کلمه ی ثیب به معنای کسی است که پرده ی بکارتش را در اثر رابطه ی جنسی از دست داده باشد. باکره کسی است که بکارتش با نزدیکی از بین نرفته است.
انتخاب داشتن رابطه ی جنسی برای اولین بار، یک تصمیم بزرگ است که بسیار شخصی است و به اعتقادات مذهبی، اعتقادات اخلاقی، ارزش های خانوادگی، ارزش های شخصی، میل جنسی، عشق یا روابط بستگی دارد.
باکره بودن یک شرایط پزشکی نیست؛ بلکه یک هنجار و باور اجتماعی است.

تعریف پرده ی بکارت

پرده ی بکارت یا هایمن چیست؟

پرده ی بکارت یا هایمن مانند یک بافت نازک در قسمت انتهایی مهبل قرار دارد. پرده ی بکارت حالت ارتجاعی دارد و باکرگی افراد مختلف با هم متفاوت است. پرده ی بکارت در سنین پایین تر، بافت نازک تری دارد اما با بالا رفتن سن، لبه های مهبل عمیق تر می شود و این باعث می شود که این پرده ضخیم تر و عمیق تر شود. 
بکارت در اصطلاح پزشکی به انواع پرده ها گفته می شود. مانند پرده ای که محیط قلب را احاطه کرده است اما به دلیل کاربرد بیشتر آن در مبحث زنان، به معنای "پرده ی بکارت بانوان" استعمال می گردد. در اکثر خانم ها، شکل پرده ی بکارت یا هایمن شبیه به یک پیراشکی دارای سوراخ است. 
نام هایمن از خدای یونانی hymenaeus گرفته شده است که خدای ازدواج و عروسی بوده است.
هایمن یک غشای کامل نیست که دهانه ی واژن را کامل بپوشاند؛ زیرا خون پریود باید از واژن خارج شود. بنابراین در بیشتر افراد هایمن به طور طبیعی سوراخ ها و منافذ بزرگی دارد تا خون پریود خارج شود اما برخی از افراد از بدو تولد پرده ی بکارت ندارند. آمار نشان می دهد که حدود 03/0 درصد از نوزادانی که متولد می شوند پرده ی بکارت ندارند. 

کاربرد پرده ی بکارت 

پرده ی بکارت باقیمانده ی یک غشای جداکننده ی واژن از دستگاه تناسلی خارجی است که نقش خاصی ندارد ولی اهمیت پرده ی بکارت در این است که در بعضی از خانم ها این غشا باعث بسته شدن کل ورودی واژن می شود که معمولا با شروع بلوغ و عدم خروج خون قاعدگی و علائم درد و انسداد ادراری، مشخص می شود. 

 

 

انواع پرده ی بکارت
پرده ی بکارت حلقوی
پرده ی بکارت حلقوی، همان طور که از نام آن پیداست، اطراف دهانه ی مهبل را به صورت حلقه ای پوشش می دهد. پرده ی بکارت حلقوی، ممکن است قابل اتساع یا غیر قابل اتساع باشد. لازم است بدانید پرده ی حلقوی و قابل اتساع از طریق برقراری رابطه ی جنسی پاره نشده و خونریزی نخواهد داشت(قابل اتساع یعنی دارای خاصیت کشسانی). لبه های پرده ی بکارت حلقوی ممکن است گرد یا دندانه دار باشد. 

پرده ی بکارت ارتجاعی
پرده ی بکارت ارتجاعی یک غشاء انعطاف پذیر است که از طریق آمیزش جنسی پاره نمی شود. در مواردی ممکن است آسیبی جزئی در پرده ایجاد شود.

پرده ی بکارت دو سوراخی
پرده ی بکارت دو سوراخی توسط یک تیغه ی گوشتی که در ورودی واژن قرار دارد به دو بخش تقسیم می شود. به همین دلیل، اصطلاحا آن را پرده ی دو سوراخی می نامند.

پرده ی بکارت غربالی
پرده ی بکارت غربالی به طور ممتد در عرض واژن قرار گرفته و سطح آن با سوراخ های ریز و غربال مانندی پوشیده شده است.

پرده ی بکارت مسدود
پرده ی بکارت مسدود، یک بافت گوشتی، فاقد هر گونه سوراخی است که دهانه ی مهبل را به طور کامل مسدود می کند و در اندک افرادی وجود دارد. این گونه افراد نیاز دارند که جراحی شوند تا پریود شوند یا بتوانند رابطه داشته باشند.

پرده ی بکارت تیغه ای
پرده ی بکارت تیغه ای یا دوتکه پرده ای است که یک تیغه ی ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده ی بکارت دو تکه، دارای بافت اضافه ای است. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن می شود.

پرده ی بکارت مشبک یا چند سوراخی
این نوع هایمن به طور کامل دهانه ی واژن را پوشانده است اما سطح آن سوراخ های متعددی دارد.

پرده ی بکارت دندانه دار
در هایمن دندانه دار، حفره ی وسط آن، یک حفره ی گرد با لبه های دندانه دار می باشد. در واقع تفاوت هایمن دندانه دار با پرده ی بکارت حلقوی فقط در دندانه دار بودن لبه های حفره ی ورودی است.

تغییرات پرده ی بکارت در طول زندگی

 • قبل از بلوغ پرده ی بکارت نازک و حساس است.
 • در دوران بلوغ افزایش هورمون استروژن باعث ضخیم شدن بکارت و سایر بافت های واژن می شود.
 • در دوران بارداری افزایش هورمون ها باعث می شود بافت های واژن انعطاف پذیرتر و کشیده شود تا زایمان ایجاد شود. هم چنین ممکن است زایمان شکل هایمن و بافت های واژن را تغییر دهد.
 • در زمان یاسئگی و پیری به علت کاهش استروژن، هایمن و سایر بافت های واژن دوباره نازک می شوند.

چه کارهایی باعث آسیب دیدن و پاره شدن پرده ی بکارت می شوند؟

به طور کلی تنها چیزی که باعث پارگی کامل پرده ی بکارت می شود، ورود جسم خارجی به واژن است؛ مانند:

 • رابطه ی جنسی واژینال
 • قرار دادن شی خارجی در واژن مانند تامپون قاعدگی، انگشت یا اسباب بازی جنسی.
 • انجام تست پاپ اسمیر
 • معاینه ی واژینال به وسیله ی دستگاه معاینه
 • انجام سونوگرافی از طریق واژن
 • برخی ورزش ها و فعالیت های بدنی

علائم پاره شدن پرده ی بکارت

پاره شدن یا آسیب پرده ی بکارت، یکی از دغدغه های مهم فردی و خانوادگی است. علائم پاره شدن پرده ی بکارت در هر خانمی یکسان نیست و ممکن است هر فرد تمام علائمی را که ذکر می کنیم تجربه نکند.
برخی از علائم پارگی هایمن عباتند از:

 • وجود لکه هایی بر روی واژن
 • احساس درد در ناحیه ی واژن
 • وجود تکه هایی از پوست پاره شده در دهانه ی واژن
 • خونریزی یا لکه بینی(معمولا خونریزی شدید نیست)
 • تغییر شکل لابیاهای مینور در اطراف واژن
 • تغییر شکل ورودی واژن از حالت گرد به حالت شکل v به علت پارگی
 • تحلیل رفتن برجستگی های پرز مانند درون واژن

در اولین رابطه ی جنسی که فرد بکارت خود را از دست می دهد چه اتفاقی می افتد؟

در اولین رابطه ی جنسی از طریق واژن، به دلیل پارگی بافت پرده ی بکارت، ممکن است درد و خونریزی وجود داشته باشد. وقتی پرده ی بکارت پاره شد، دیگر رشد نمی کند و ترمیم نمی شود. 
بعضی مواقع با پاره شدن پرده ی بکارت، خونریزی رخ می دهد. میزان خون در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. البته ممکن است در برخی افراد، اولین رابطه ی جنسی واژینال باعث خونریزی نشود.
هم چنین در صورتی که حجم بافت پرده ی بکارت کم باشد، ممکن است خونریزی وجود نداشته باشد یا حجمش بسیار کم باشد.
 نمی توان بر اساس این که فرد در هنگام اولین رابطه ی جنسی خونریزی کرده است یا نه، تشخیص داد که او باکره است یا خیر. حدود 43 درصد از زنان هنگام اولین رابطه ی جنسی خونریزی ندارند.
مقدار خونریزی می تواند از چند قطره تا خونریزی برای چند روز متفاوت باشد. اگر خونریزی بیشتر از 3 روز طول کشید، حتما با پزشک مشورت کنید.
بر خلاف آن چه که عموم مردم تصور می کنند، پرده ی بکارت غشای سختی نیست؛ بنابراین به هیچ عنوان لازم نیست نخستین رابطه ی جنسی با زور و فشار بیش از حد همراه باشد.
در واقع تحریک کامل، آمادگی برای آمیزش و پاین بودن سطح استرس زن، می تواند عدم خونریزی پرده ی بکارت را به همراه داشته باشد. اضطراب و نگرانی بیش از اندازه در اولین رابطه ی جنسی موجب می شود مهبل زن به اندازه ی کافی مرطوب نشود.
این امر اگر با فشار و اعمال زور از طرف مرد همراه باشد، منجر به ایجاد پارگی و خونریزی خواهد شد؛ بنابراین عدم خونریزی پرده ی بکارت به معنای مرطوب بودن دهانه ی واژن و نرمی و ملاطفت مرد در هنگام دخول است.

فاصله ی پرده ی بکارت از واژن چقدر است؟

شاید برای شما سوال باشد که چقدر دخول باعث پاره شدن پرده ی بکارت می شود؟
پرده ی بکارت دقیقا در ابتدای ورودی واژن قرار دارد. در واقع هایمن به منزله ی در ورودی برای واژن است و برای ورود به واژن، ابتدا باید از پرده ی بکارت عبور کرد.
در زمان نزدیکی، آلت تناسلی مرد وارد واژن می شود؛ بنابراین آلت تناسلی باید از هایمن رد شود تا بتواند وارد واژن شود. به همین دلیل هر میزان از ورود آلت تناسلی می تواند باعث پارگی آن شود.

آیا پرده ی بکارت قابل ترمیم است؟

ترمیم پرده ی بکارت یکی از دغدغه های افرادی است که به دلایلی مانند تجاوز جنسی، ورزش های سنگین و... سلامت هایمن خود را از دست داده اند. ترمیم پرده ی بکارت حتما باید توسط شخصی انجام شود که تبحر لازم را داشته باشد.
به دلیل نوع بافت پرده ی بکارت که فیبری و غشائی است و میزان شبکه ی عروقی کمی که در آن قرار دارد، احتمال ترمیم آن کم است.

آیا لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن بکارت می شود؟

خیر
دستگاه لیزر وارد واژن نمی شود و تنها روی لابیاها و سایر نقاط قرار می گیرد؛ به همین دلیل لیزر موهای زائد آسیبی به هایمن وارد نمی کند.

آیا خودارضایی باعث پاره شدن پرده ی بکارت می شود؟

تا زمانی که انگشت یا شی دیگری وارد واژن نشود، خودارضایی منجر به پارگی پرده ی بکارت نمی شود. 

تشخیص سلامت پرده ی بکارت توسط پزشک

تشخیص پارگی یا سلامت پرده ی بکارت توسط خود شخص امکان پذیر نیست و حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه انجام شود و در صورت درخواست خود شخص، گواهی سلامت یا عدم سلامت پرده ی بکارت به شخص داده شود.

دکتر مریم ذاکری حمیدی
دکترای مامایی
16 سال تجربه 22 نظر 46,000 تومان
دکتر مریم ذاکری حمیدی دکترای مامایی
عفت حسن زاده
کارشناس مامایی
23 سال تجربه 235 نظر 28,000 تومان
دکتر عفت حسن زاده کارشناس مامایی
دکتر محمدرضا فهمیده
پزشک قانونی
27 سال تجربه 6 نظر 48,000 تومان
دکتر محمدرضا فهمیده پزشک قانونی
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1400-09-08
سلام من احساس میکنم شکل الت تناسلیم تغییر کرده قبلا گرد بود سوراخم الام به شکل ۷ درآمده
یک بار رابطه لایی داشتم ایا با لایی با ضربه آلت بکارت پاره شده
مفید بود؟

سلام.علت تغییر شکل بکارت،باید توسط پزشک بررسی بشه.اما تا وقتی که چیزی وارد واژن نشه و ضربه ی محکمی بهش نخوره،بکارت آسیب نمیبینه 

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-07
من مخام مطمن شوم که پرده سالم دارم آیا
مفید بود؟

سلام.یا باید حضوری به پزشک زنان مراجعه کنید یا از همین صفحه با یکی از پزشکان ویزیت بگیرید تا وضعیتتون رو کامل بررسی کنن.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-06
سلام من 14 سالمه از بچگی خود ارضایی کردم با فشار آب و چند بار هم با مالش دست الان حدود یک سال همش میترسم پرده بکارتم پاره شده باشه چون وقتی خودم چک کردم پایین واژنم ی چیزی شبیه حلال ماه بود که وقتی زور میدادم باز میشد و بالاش ی گوشتی هست من خیلی میترسم که پاره شده باشه کمکم کنید چون میترسم به خانوادم بگم
مفید بود؟

سلام.فقط و فقط با معاینه توسط پزشک مشخص میشه.میتونین از همین صفحه هم با یکی از پزشکان مشاوره بگیرید.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-06
سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه خود ارضایی هم میکردم و الان گذاشتم کنار من حالا یه بارشیاف گذاشتم بابت درد پریودی اما گویا داخل نرفته بوده و خارج شده بوده و اینکه من چون شیاف بی حسی بود خوابیدم تا صبخ صبح شیاف رو داخل شرتم پیدا کردم البته نه درد داشتم نه خونریزی نه شیاف هم خونی نبود و بعد از چند روز یه مقداری شیاف که حالت مایع بود ازم خارج شد و همین نمیدونم رفته بوده داخل واژن یا نه
و همین رابطه هم اصلا نداشتم و شکلش هم به نظرم همونطوری بود ولی خب گفتم من نمیتونم اینو تشخیث بدم از روی شکل واژنم بعد ام من خودارضایی در حد مالش بوده فقط
مفید بود؟

سلام.شیاف باید وارد مقعد بشه،نه واژن.اما اگر اشتباهی وارد واژن کردید باید توسط پزشک معاینه بشید.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-06
سلام من به مدت ۴ماه نامزد بودم چون هیچ حسی بهش نداشتم دارم جدا میشم منو فرستادن پزشک قانونی گف پرده آسیب دیدع
من رابطه ای نداشتم الان اونا میتونن تشخیص بدن ک بر اثر رابطه ای نبوده؟
خیلی نگرانم نمیخوام کاری رو ک نکردم گردنم باش
ممنون میشم جواب بدین
مفید بود؟
سلام.
وقت بخیر.
اینکه آسیب بر اساس رابطه بوده یا غیر رابطه ،در معاینه قابل تشخیص می باشد.
معاینه کننده باید مهارت تشخیص را داشته باشد.
مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-05
سلام. من یه مدت طولانی شاید دو سال ب تعداد زیاد خودارضایی با فشار اب میکردم البته کاملا نااگاهانه بوده و از وقتی ک فهمیدم ابن کارم خودارضایه دیگ انجان ندادم الان ۹ ماهه ک یکبارم خودارضایی نکردم. الان نامزد کردم و میترسم پرده بکارتم بخاطر فشار اب اسیب دیده باشه. چقدر احتمال اسیب و پارگی هس خیلی نگرانم لطفا جوای بدین🙏
مفید بود؟

سلام.احتمال آسیب با فشارآب زیاد وجود داره.همچنین ممکنه نوع بکارت به گونه ای باشه که با این کار آسیب نبینه.به یک پزشک مراجعه کنید یا از همین صفحه با خانم دکتر حسن زاده یک ویزیت بگیرید تا وضعیتتون رو کامل بررسی کنن و جواب قطعی بهتون بدن.

مفید بود؟
عضو سایت 1400-09-04
سلام ببخشید من فقط بدنم رو مالیدم ولی هیچ وقت حتی به لبش دست نزدم ولی همش فکرم رو درگیر میکنه هی حس بد بهم دست میده معاینه هم یه بار رفتم گفتن سالمی نمی دونم دیگخ
مفید بود؟

سلام.حساسیت و نگرانی شما بی مورده.وقتی پزشک بهتون گفته سالمه،خودتون هم مراقب هستید،این حساسیت فقط اوضاع رو بدتر میکنه.چون باعث میشه مدام بهش فکر کنین و برین سراغش.

مفید بود؟
عضو سایت 1400-09-04
سلام ببخشید آیا با مالیدن بکارت آسیب دیده میشود
مفید بود؟

سلام.اگر چیزی وارد واژن نشه و ضربه ی محکم بهش وارد نشه،خیر

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-04
سلام
من وقتی ۱۲ سالم بود اونموقع پریود شده بودم ولی نمیدونستم اصلا چی هست
و یه روز چون خونریزی داشتم درد هم داشتم انگشتم رو کردم داخل واژن و بعد از دراودنش خیلی ترسیدم
وبعد این که پریودم تموم شد دوباره دست کردم ولی چیزی نشد
بعد از چند وقت کنجکاو شدم و دوباره دست کردم یه قطره خون که فو کنم به خاطر کشیدگی بود ولی شکل بکارتم تغییر نکرد
و الان ۱۶ سالمه از شکمم باد میره یعنی نشونه اینه که بکارت ندارم خیلی میترسم حتی خاستگارم داشتم به خاطر این که بکارت نداشته باشم ترسیدم و چند روز پیش که انگشت کردم چیزی وجود نداشت امکان داره مادر زادی بکارت نداشته باشم
من رابطه با کسی نداشتم به خدا ولی خیلی میترسم به مادرم بگم میترسم میشه کمکم کنین من نمیدونستم اگه میدونستم هیچوقت این کارو انجام نمیدادم کاش یکی بهم گفته بود که اسن کار اشتباهه خیلی استرس دارم و نگران لطفا کمکم کنین😭😭
مفید بود؟

سلام لیلای عزیز.نگران نباشید اما حتما با یک پزشک مشورت کنید تا خیالتون راحت بشه.چون حساسیتو نگرانی بیشتر بهتون آسیب میزنه.میتونین از همین صفحه با یکی از پزشکان ویزیت بگیرید تا وضعیتتون رو کامل بررسی کنن و جواب قطعی بهتون بدن.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-02
سلام
من وقتی بچه بودم یک جسم خارجی رو وارد واژن کردم البته نمیدونم واژن بوده یا نه چیزی یادم نمیاد اما حتما همین بوده چون احتمال دیگه ای وجود نداره و خون ریزی هم داشتم.
و اینکه الان ۱۸ سالمه و خودارضایی هم میکنم و تابه حال جسم خارجی روهم وارد واژن کردم اما خونریزی نداشتم . به نظر شما پرده بکارت توی بچگیم آسیب دیده ؟
به جز واژن امکانش هست که جسم خارجی وارد قسمت دیگه ای شده باشه ؟؟
مفید بود؟

سلام.خیر،در اون منطقه،فقط ورودی واژن و مقعد وجود داره.ممکنه بکارتتون در همون بچگی آسیب دیده باشه، ممکن هم هست ندیده باشه.فقط با معاینه میشه تشخیص داد.

مفید بود؟
عضو سایت 1400-09-02
راستی یادم رفت بگم ازش یه چی این چی می ومد بیرون که امروز هم بازم ومد خیلی فکر مو مشغول مرد زدم توی اینترنت شما پرده دقیقا این مار خودم بود ولی چطور چند مدت پیش شما واژن من یه تور دیگه بود الان یه چی وند روش یعنی یه چی این پرده ومد کنارش
یه گوشتی هم ازش آویزون شد قبلا نبود من که چیزی نکردم تو بدنم چطوری اینجوری شد 🥺
اکه می خواید عکس بگیرم بفرستم ؟
مفید بود؟

برای ارسال عکس باید با پزشک ویزیت بگیرید و در همون صفحه عکس رو ارسال کنید.

مفید بود؟
عضو سایت 1400-09-02
سلام ببخشید تو رو خدا فوری جواب بدید
من امروز خود ارضایی کردم ولی چیزی وارد واژنم نکردم
قبلا یک بار واژنم رو دید بودم
بد از اینکه الان خود ارای کنم واژنم کلا تغییر کرد پرده ای که روش بود یمن پاره شد بدش هم شکلش تغییر کرد
تور رو خدا زود جواب بدید یعنی دارن بزرگ تر میشم شکلش تغییر کرد یا اینکه درد نو از دست دادم شما گفتید وقتی چیزی توی واژن نکنید واژن آسیب نمی بین چرا شما واژن من تغییر کرد
هیچ خونه ام نیومد دردی رو هم هس نکردم شاید یکم کمرم درد گرفت و بدنم یکم سوز داد
تو رو خدا زود جواب بدید خواهش میکنم من اشتباه کردم دیگه این مار رو تکرار نمیکنم وقت جواب بدید دیروز اینجوری شد بخدا هیچی توی واژنم نکردم نمی دونم چرا شکلش کلا تغییر کرد 🥺✋
مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-02
سلام ببخشید میشه معاینه بکارت رو تو خونه انجام داد ؟ میگن اگه اروم انگشتتو بکنی تو معلوم میشه درسته؟
مفید بود؟

سلام،خیر درست نیست.ممکنه به بکارتتون آسیب بزنین.حتما به پزشک مراجعه کنید.اما اگر امکان مراجعه ی حضوری رو ندارید میتونین از همین صفحه یک مشاوره بگیرید تا پزشک راهنماییتون کنه.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-02
سلام ببخشید من وقتی بچه بودم موقع بازی خابیده زنجیر وارد خودم میکردم و اصلن هیچ درد یا خونریزی نبود و چون بچه بودم تکرار میکردم امکان اسیب به بکارت هست؟
مفید بود؟

سلام.ممکنه اما جواب قطعی رو فقط پزشک میتونه بده.چون باید معاینه بشه.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-02
سلام ی سوال داشتم خدمتتون من وقتی پریود میشم با اب خودمو میشورم (یعنی با سر شیلنگ توالت اب و وارد رحم میکنم بعد با فشار میریزم بیرون)اگه میشه توضیح بدین ممکنه چه اتفاقی بیوفته و چون دوران پریودی بود هر درد یا خونریزیم باشه احساس نکردم ولی نگرانم اما فشار اب تا اون حدی نبود و اینک وقتی میرفت تو با ی مانعی بود
میشه جواب بدین؟
مفید بود؟

سلام.ممکنه بکارت آسیب ببینه،ممکنه دچار عفونت رحم بشید،ممکنه باعث سردی رحم و مشکلات دیگه ای بشه.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-02
سلام من دخترم 14 سالمه بعد من خود ارضایی میکنم راستش من دستم رو داخل
سوراخ واژن نکردم فقط دور اطراف رو لمس کردم خیلی نگرانم از کجا بفهمم پردم سالمه
مفید بود؟

سلام.اگر چیزی وارد واژن نشده،بکارت سالم هست.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-01
سلام
من دخترم ۱۴ سالمه ۲ بار برای معاینه با مادرم رفتم بکارتم سالم بوده بعد فقط عفونت دارم قبلا نداشتم قبلا اصلا ترشحاتم بو نمیدادن ولی الان خیلی بو دار و زرد رنگ شدن خانوم بعد روی بکارتم یکم قرمز شده التهاب کردم ممکنه اسیب رسونده باشه؟بعد پایین واژن فرج یا بکارتقرمز شده احساس خارش دارم یه حس بدی هست بعضی موقع هم درد داره ممکنه به خاطر اینکه پاهام رو باز کردم و نگاه کردم اینطور شده باشه ؟بکارتم مشکلی نداره؟خونریزی غیر معمول یا درد نداشتم فقط میترسم با نگاه کردنم اسیب دیده باشه مامانم میگه چیزی نیست ولی من باز دلم راضی نمیشه خانوم بکارتم چیزیش نیست؟
مفید بود؟

سلام.علت التهاب و قرمزی همون عفونته. خارش و سوزش هم بخاطر عفونته.با درمان عفونت، این مشکلات رفع میشن.نگران نباشید،به حرف پزشکتون اعتماد کنید.

مفید بود؟
خانوم اون قرمزی دلیل بر خراش بکارت نیست ؟
نترسم اصلا زندگی برام معنایی نداره چیکار کنم هیچ چیز خوشحالم نمیکنه به بکارتم نگاه کردم خیلی نگاه کردم اسیب نزدم اصلا دستمم بهش نخورده خانوم لطفا کمک کنید
مفید بود؟

نه دلیل بر خراش نیست.وقتی دوتا پزشک گفتن سالمه،یعنی سالمه.نگرانی بی دلیل شما رو نمیفهمم.اصلا بهش فکر نکنید.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-01
من قبلا خود ارضایی داشتم انگشتم وارد واژن کردم نمیدونم بکارتم چه نوعی هسته لطفا راهنمایی کنید
مفید بود؟

سلام.بستگی به نوع بکارتتون داره.بنابراین باید با یک پزشک مشورت کنید.یا حضوری یا آنلاین و از طریق همین صفحه.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-30
سلام من خودارضایی داشتم چیزی هم وارد واژنم نکردم من قبلا با آب میکردم نمیدونم هم به واژنم آب خورده یانه اون موقع هم نمیدونستم چه بلایی داره سرم میاد.😢 واژنم رو نگاه کردم فقط یه نقطه هست بعد به واژنم که فشار اون میره.
من چندتا سوال دارم
سوال اول اینکه چجوری بتونیم تشخیص بدیم که پردمون چه نوع پرده هست؟؟؟
بعد علائم درست پارگی پرده چیه؟؟
آیا فشار زیاد به پرده باعث پارگی میشه؟؟
واگه آلت تناسلی به هم ریخته باشه یعنی پرده بکارت پاره شده؟؟
مفید بود؟

سلام.معمولا بعد از، از بین رفتن بکارت، شکل واژن کمی تغییر میکنه.اما تشخیص دقیق این امر فقط توسط پزشک ماهر در این زمینه ممکنه.میتونین از همین صفحه با خانم دکتر حسن زاده یک مشاوره بگیرید تا به سوالاتتون پاسخ بدن.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-29
سلام خب هستید من یه دخترم ۱۴ سالمه دوبار با مامانم به علت استرس بکارت به ودکتر رفتم دفعه ی اول رفتیم پیش کارشناس مامایی معاینه که انجام دادن اصلا درد نداشتم و گفتن کاملا سالمه با نوع حلقوی و خیلی هم مهربان بودن دفعه ی دوم که دوباره از سر استرس رفتم اونا بهم شک کردن آخه من یه دختر پاکم رفته بودم پیش ماما یا متخصص زنان که داخل پزشک های خانواده یا دولتی هست بعد به مامانم گفته بودن که این دوس پسر داشته که اومده معاینه شه من که اصلا به این چیزا حتی فکر هم نمیکنم اومدن معاینه کردم خیلی هم بد اخلاق بودن بعد معاینه کردم خیلی فرج رو باز کردن من انگار خیلی استرس داشتم و هم ترسیده بودم و درد انگار داشتم خیلی ترسیدم این بار دقیق تر معاینه کردن گفتن هیچ مشکلی نداری و بکارت حلقوی ضخیم و موقع ازدواج خونریزی هست بعد خانوم من یه چند روز متوجه یه فرو رفتگی خیلی ریز روی بکارت شدم و ترسیدم اون فرو رفتگی مگه میشه الکی الکی به وجود بیاد ایا عادیه ؟بعد خانوم معاینه که یکم دردم گرفت به بکارتم اسیب نزده؟ ممنونم از پاسخ گوییتون
مفید بود؟

سلام. نه اصلا جای نگرانی نیست.بله عادیه.مطمئن باشید پزشک به بکارتتون آسیب نزده.افکار وسواسی رو بذارید کنار.به زندگیتون برسید. 

مفید بود؟
سلام
من یه بار توی سن ۱۳ سالگی دست توی واژنم کردم درصورتی که هیچ چیزی نمیدونستم تازه پریود شده بودم و حتی نمیدونستم پریودی چیو برای چیه
من که دستمو کردم هیچ چیزی نبود واسترس گرفتم
و دوباره توی سن ۱۶ سالگی دستم رو کردم که ببینم چیزی وجود داره دیدم نه ولی سر واژنم تنگ هستش
من خیلی استرس دارم و میخام ازدواج کنم میترسم به مشکل بر بخورم باید چیکار کنم یه راه حل نشونم بدید توروخدا
مفید بود؟

سلام،باید به پزشک زنان مراجعه کنید یا از همین صفحه با یکی از پزشکان ویزیت بگیرید تا وضعیتتون رو کامل بررسی کنن و جواب قطعی بهتون بدن.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-28
و فقط هم از بچگی اسکیت سواری میکردم به صورت حرفه ای من خونریزی یا درد ندارم فقط میخام از سالم بودنش مطمین بشم
مفید بود؟

به سوال شما پاسخ داده شد.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-28
سلام خسته نباشیدمن فقط خودارضایی با فشار اب داشتم و مالشی و اصلا به اون ناحیه دست نزدم ایا ممکنه اسیبی دیده باشه/؟
مفید بود؟

سلام.اگر هیچ چیزی وارد واژن نشده (حتی همون آب با فشار بالا) خیر، آسیبی ندیده

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-28
سلام ببخشید من چندبار انگشتمو داخل واژن کردم خیلی‌ نگرانم که پاره شده باشه میشه کمکم کنید
مفید بود؟

سلام.بجز معاینه یا ویزیت بکارت، هیچ راهی برای تشخیص دقیق وجود نداره.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-28
چرا هیچ کی جواب نمیده 😠😠😠😠
این چه مشاوره ی کسی جواب نمیده من هر سوالی که توی هر سایتی میکنم کسب نیست که جواب منو بده 😠
مفید بود؟

سلام.اگر شما از پزشک ویزیت بگیرید و جواب ندن، اونوقت میتونین گلایه کنین،اما در این قسمت، پشتیبان های سایت به سوالات عمومی پاسخ میدن. سوال شما فقط با معاینه و ویزیت پزشک مشخص میشه، با این حال من به تمام سوالاتتون جواب دادم.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-28
سلام ببخشید اگه خودارضایی به مدت طولانی انجام داد بشه دکتر متوجه میشه ؟؟
مفید بود؟

سلام.بله

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-28
سلام اگه پرده بکارت شکلش تغییرکنه، یعنی چوچوله حالت دونصف باشه ،نشانه چیه؟
مفید بود؟
سلام.
صبح بخیر.
پرده بکارت با چوچوله خیلی متفاوت می باشد.
چوچوله نمی تواند دو نصف باشد.
آنچه دو نصف می بینید ِلبیاها کوچک هستند که دو عدد می باشند.
جهت اطلاعات بیشتر می توانید یک ویزیت پرده بکارت ثبت کنید
مفید بود؟
Z
کاربر مهمان 1400-08-28
سلام من بادوست پسرم ،فقط رابطه ازپشت داشتیم،😞ایک بار همینطوری واژنمودیدم احساس کردم که شکلش تغییرکرده خیلی میترسم کسی بم نزدیک نشده ودست نزده حتا دوست پسرم فقط ازپشت رابطه داشتیم😞چوچولم به پایین انگاردونصف شده
خیلی میترسم اتفاقی برام پیش اومده
لطفا توروخداجوابم بدین😞😭💔💔
مفید بود؟

سلام.اگر شکل واژن تغییر کرده، حتما به پزشک مراجعه کنید تا معاینه بشید یا از همین صفحه با خانم دکتر حسن زاده یک ویزیت بکارت بگیرید تا دقیق بررسی کنن.

مفید بود؟
یعنی اتفاقی افتاده؟😭😰
بخداهیچ کس بم نزدیک نشده ودست نزده تاحالاهم هیچ اتفاقی بادوست پسرم نیفتاده
فقط تواینه نگاه میکنم چوچوله دونصفه تاحالا ندیدم واژن فقط چون دونصفه میترسم😭😞💔
مفید بود؟

اگر تا حالا چیزی وارد واژن نشده، نگرانی بی مورد نداشته باشین.اما برای اینکه خیال خودتون راحت بشه، یک مشاوره بگیرید تا وضعیتتون کامل بررسی بشه.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-09-02
نه چیزی نشده
مفید بود؟
Aaa
کاربر مهمان 1400-08-27
سلام ببخشید پاسخ سوالات رو کجا باید ببینیم؟
مفید بود؟

سلام.اگر در همین قسمت سوال پرسیدین، پاسخش هم همینجا داده میشه.اما اگر در ویزیت پزشک سوال پرسیدین، پزشک در همون صفحه براتون جواب رو میفرسته و با پیامک بهتون اطلاع داده میشه.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-27
سلام خوبین من بارها به سایت خوبتون پیام دادم خانوم من که گفتم قبلا به پزشک مراجعه کردم که سالم بودم الان چون چند بار به خودم نگاه کردم درد داشتم یه کمی که براتون قبلت توضیح دادم دوباره با مامانم میخوایم بریم خانوم بنظرتون نگران نباشم چیزی نشده من چیزی هیچوقت وارد نکردم ولی وقتی نگاه کردم یکم درد داشتم شاید هم استرس بوده ولی من بالخره میخوام بدم پزشک تا خیالم راحت باشه بنظرتون خیالم راحت باشه؟
مفید بود؟

بله غزل عزیز،خیالت راحت باشه.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-27
من 15 سالم یه زمان یاد گرفته بودم خود ارضایی میکردم بزارید کامل توضحی بدم
خیلی بچه بودم میشه گفت 7 سالم بود که به من تجاوز شد ولی دردی نداشتم البته مطمئن نیستم که واقعا کاری کرد یا نه چون هیچ دردی نداشتم و خون ریزی هم نداشتم فقط لباسم رو در اورد دست می زد درست نمی دونم چه کار کرد
همسایه مون بود بد از ون می رفتم با بچه اش بازی می کردم بهم یاد داد که دوتا انگشتمو بزارم روی بدنم فشار بدم
منم بد از ون این کار رو کردم انگشتمو می داشتم روی بدنم فشار می دادم یکم آب از واژنم می اومد بیرون
تا چند سال همین کار رو میکردم تا زمانی که فهمیدم کار درست نیست انجام ندادم
می خوام دلیلشو بدونم وقتی یا دستم خودمو می مالیدم ولی دست نمی کردم توی واژنم اتفاقه ای احتمال دار افتاده باشه مثلا پردمو از دست داده باشم
بد از هر وقت که این مار رو میکردم آب می ومد بیرون ولی بو نمی داد
یه بار دیدم وقتی سرمو می برم پایین پیش شروارم بی گنده ای میاد رفتم دستشویی دیدم اره بوی همون آبی هست که بد از خود ارضایی می ومد
آیا الان امکان دار من پردمو از دست داد باشنتو رو خدا جواب بدید 🥺🥺😑😢
مفید بود؟

سلام.حتما به پزشک مراجعه کنید تا معاینه بشید.چون ممکنه در اثر همون حادثه ی کودکی، بکارتتون آسیب دیده باشه.شایدم ندیده باشه.اما فقط پزشک میتونه اینو تایید کنه.بو، ربطی به بکارت نداره،ممکنه ترشحات عفونی باعث این بو شده باشن.

مفید بود؟
چند سال بعد از ون مایعنه شدم
می خواستم بگم این خودارضایی که میکردم باحس چیزی شده یا نه مثبت امکان دار پرده ام پاره شده باشه من چیزی توی بدنم نکردم
تورو خداچاب بدید هر جا میرم کسی جواب نمیدن خواهش میکنم شما دیگه جواب بدید 🥺
من با کسی راحت نیستم البته کسی رو هم ندارم که بخوام باهاش راحت باشم
مادرم که خیلی سال هست مرده پدرم که نیستم رفته زن گرفته من خودم هستم و خودم خیلی فشار روم هست اینم روش بدتر
من یه بار تصمیم گرفتم این کار رو نکنم تا سه ما هم نکردم این کار رو ولی بد از سه ما نتونستم که نکنم دوباره شروع کردم با هر چی کوچیک ارضا میشم البته هفته ای یه بار هست
تور رو خدا کمکم کنید وضعم آوری نیست برم دکتر دیگه این کار رو نمیکنم 🥺
مفید بود؟

سلام.ببینید خودارضایی میتونه شکل واژن یا کلیتوریس رو تغییر بده.اگر ناگهان چیزی وارد واژن بشه،ممکنه بکارت آسیب ببینه.اگر میتونین و شرایطش رو دارین، از همین صفحه با خانم دکتر حسن زاده یک ویزیت بگیرید تا وضعیتتون رو کامل بررسی کنن.

مفید بود؟
عضویت در ایزو ویزیت
پزشکان و متخصصین

برای ارائه خدمات آنلاین به بیماران بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
کاربران گرامی

برای دریافت مشاوره آنلاین با پزشکان می توانید بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
مراکز درمانی

برای معرفی و مدیریت کامل مرکز درمانی، کلینیک و بیمارستان ثبت نام کنید

بزودی
isovisit

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به ایزو ویزیت تعلق دارد.