برای شروع نیاز به کمک داری؟

تماس بگیر

سوالات کوتاه پزشکیت رو رایگان بپرس

لیست سوالات

مشاوره پرده بکارت

ایزوویزیت

مشاوره آنلاین با بهترین دکتر و متخصص در زمینه مشاوره پرده بکارت

پرده ی بکارت از موضوعات سوال برانگیزی است که هم چنان نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. برای آشنایی با انواع پرده ی بکارت، ابتدا باید با ساختار و تعریف کلی آن آشنا شوید. پیش از هر چیز لازم است بدانید که در ابتدایی ترین مراحل رشد و نمو جنین دختر، قسمت ورودی واژن به طور کلی مسدود بوده و با بافت ظریفی پوشیده شده است. این بافت، بعدها به پرده ی بکارت تبدیل می شود. البته در برخی افراد از همان بدو تولد، تقسیم سلولی به شکلی انجام می شود که آن ها مادرزادی فاقد بکارت هستند.

باکره بودن به چه معناست؟

باکره کسی است که هرگز رابطه ی جنسی نداشته است. اما بسیاری از افراد، رابطه ی جنسی و از دست دادن بکارت را به طرق مختلفی تعریف می کنند.
باکره در مقابل کلمه ی ثیب است. کلمه ی ثیب به معنای کسی است که پرده ی بکارتش را در اثر رابطه ی جنسی از دست داده باشد. باکره کسی است که بکارتش با نزدیکی از بین نرفته است.
انتخاب داشتن رابطه ی جنسی برای اولین بار، یک تصمیم بزرگ است که بسیار شخصی است و به اعتقادات مذهبی، اعتقادات اخلاقی، ارزش های خانوادگی، ارزش های شخصی، میل جنسی، عشق یا روابط بستگی دارد.
باکره بودن یک شرایط پزشکی نیست؛ بلکه یک هنجار و باور اجتماعی است.

تعریف پرده ی بکارت

پرده ی بکارت یا هایمن چیست؟

پرده ی بکارت یا هایمن مانند یک بافت نازک در قسمت انتهایی مهبل قرار دارد. پرده ی بکارت حالت ارتجاعی دارد و باکرگی افراد مختلف با هم متفاوت است. پرده ی بکارت در سنین پایین تر، بافت نازک تری دارد اما با بالا رفتن سن، لبه های مهبل عمیق تر می شود و این باعث می شود که این پرده ضخیم تر و عمیق تر شود. 
بکارت در اصطلاح پزشکی به انواع پرده ها گفته می شود. مانند پرده ای که محیط قلب را احاطه کرده است اما به دلیل کاربرد بیشتر آن در مبحث زنان، به معنای "پرده ی بکارت بانوان" استعمال می گردد. در اکثر خانم ها، شکل پرده ی بکارت یا هایمن شبیه به یک پیراشکی دارای سوراخ است. 
نام هایمن از خدای یونانی hymenaeus گرفته شده است که خدای ازدواج و عروسی بوده است.
هایمن یک غشای کامل نیست که دهانه ی واژن را کامل بپوشاند؛ زیرا خون پریود باید از واژن خارج شود. بنابراین در بیشتر افراد هایمن به طور طبیعی سوراخ ها و منافذ بزرگی دارد تا خون پریود خارج شود اما برخی از افراد از بدو تولد پرده ی بکارت ندارند. آمار نشان می دهد که حدود 03/0 درصد از نوزادانی که متولد می شوند پرده ی بکارت ندارند. 

کاربرد پرده ی بکارت 

پرده ی بکارت باقیمانده ی یک غشای جداکننده ی واژن از دستگاه تناسلی خارجی است که نقش خاصی ندارد ولی اهمیت پرده ی بکارت در این است که در بعضی از خانم ها این غشا باعث بسته شدن کل ورودی واژن می شود که معمولا با شروع بلوغ و عدم خروج خون قاعدگی و علائم درد و انسداد ادراری، مشخص می شود. 

 

 

انواع پرده ی بکارت
پرده ی بکارت حلقوی
پرده ی بکارت حلقوی، همان طور که از نام آن پیداست، اطراف دهانه ی مهبل را به صورت حلقه ای پوشش می دهد. پرده ی بکارت حلقوی، ممکن است قابل اتساع یا غیر قابل اتساع باشد. لازم است بدانید پرده ی حلقوی و قابل اتساع از طریق برقراری رابطه ی جنسی پاره نشده و خونریزی نخواهد داشت(قابل اتساع یعنی دارای خاصیت کشسانی). لبه های پرده ی بکارت حلقوی ممکن است گرد یا دندانه دار باشد. 

پرده ی بکارت ارتجاعی
پرده ی بکارت ارتجاعی یک غشاء انعطاف پذیر است که از طریق آمیزش جنسی پاره نمی شود. در مواردی ممکن است آسیبی جزئی در پرده ایجاد شود.

پرده ی بکارت دو سوراخی
پرده ی بکارت دو سوراخی توسط یک تیغه ی گوشتی که در ورودی واژن قرار دارد به دو بخش تقسیم می شود. به همین دلیل، اصطلاحا آن را پرده ی دو سوراخی می نامند.

پرده ی بکارت غربالی
پرده ی بکارت غربالی به طور ممتد در عرض واژن قرار گرفته و سطح آن با سوراخ های ریز و غربال مانندی پوشیده شده است.

پرده ی بکارت مسدود
پرده ی بکارت مسدود، یک بافت گوشتی، فاقد هر گونه سوراخی است که دهانه ی مهبل را به طور کامل مسدود می کند و در اندک افرادی وجود دارد. این گونه افراد نیاز دارند که جراحی شوند تا پریود شوند یا بتوانند رابطه داشته باشند.

پرده ی بکارت تیغه ای
پرده ی بکارت تیغه ای یا دوتکه پرده ای است که یک تیغه ی ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده ی بکارت دو تکه، دارای بافت اضافه ای است. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن می شود.

پرده ی بکارت مشبک یا چند سوراخی
این نوع هایمن به طور کامل دهانه ی واژن را پوشانده است اما سطح آن سوراخ های متعددی دارد.

پرده ی بکارت دندانه دار
در هایمن دندانه دار، حفره ی وسط آن، یک حفره ی گرد با لبه های دندانه دار می باشد. در واقع تفاوت هایمن دندانه دار با پرده ی بکارت حلقوی فقط در دندانه دار بودن لبه های حفره ی ورودی است.

تغییرات پرده ی بکارت در طول زندگی

 • قبل از بلوغ پرده ی بکارت نازک و حساس است.
 • در دوران بلوغ افزایش هورمون استروژن باعث ضخیم شدن بکارت و سایر بافت های واژن می شود.
 • در دوران بارداری افزایش هورمون ها باعث می شود بافت های واژن انعطاف پذیرتر و کشیده شود تا زایمان ایجاد شود. هم چنین ممکن است زایمان شکل هایمن و بافت های واژن را تغییر دهد.
 • در زمان یاسئگی و پیری به علت کاهش استروژن، هایمن و سایر بافت های واژن دوباره نازک می شوند.

چه کارهایی باعث آسیب دیدن و پاره شدن پرده ی بکارت می شوند؟

به طور کلی تنها چیزی که باعث پارگی کامل پرده ی بکارت می شود، ورود جسم خارجی به واژن است؛ مانند:

 • رابطه ی جنسی واژینال
 • قرار دادن شی خارجی در واژن مانند تامپون قاعدگی، انگشت یا اسباب بازی جنسی.
 • انجام تست پاپ اسمیر
 • معاینه ی واژینال به وسیله ی دستگاه معاینه
 • انجام سونوگرافی از طریق واژن
 • برخی ورزش ها و فعالیت های بدنی

علائم پاره شدن پرده ی بکارت

پاره شدن یا آسیب پرده ی بکارت، یکی از دغدغه های مهم فردی و خانوادگی است. علائم پاره شدن پرده ی بکارت در هر خانمی یکسان نیست و ممکن است هر فرد تمام علائمی را که ذکر می کنیم تجربه نکند.
برخی از علائم پارگی هایمن عباتند از:

 • وجود لکه هایی بر روی واژن
 • احساس درد در ناحیه ی واژن
 • وجود تکه هایی از پوست پاره شده در دهانه ی واژن
 • خونریزی یا لکه بینی(معمولا خونریزی شدید نیست)
 • تغییر شکل لابیاهای مینور در اطراف واژن
 • تغییر شکل ورودی واژن از حالت گرد به حالت شکل v به علت پارگی
 • تحلیل رفتن برجستگی های پرز مانند درون واژن

در اولین رابطه ی جنسی که فرد بکارت خود را از دست می دهد چه اتفاقی می افتد؟

در اولین رابطه ی جنسی از طریق واژن، به دلیل پارگی بافت پرده ی بکارت، ممکن است درد و خونریزی وجود داشته باشد. وقتی پرده ی بکارت پاره شد، دیگر رشد نمی کند و ترمیم نمی شود. 
بعضی مواقع با پاره شدن پرده ی بکارت، خونریزی رخ می دهد. میزان خون در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. البته ممکن است در برخی افراد، اولین رابطه ی جنسی واژینال باعث خونریزی نشود.
هم چنین در صورتی که حجم بافت پرده ی بکارت کم باشد، ممکن است خونریزی وجود نداشته باشد یا حجمش بسیار کم باشد.
 نمی توان بر اساس این که فرد در هنگام اولین رابطه ی جنسی خونریزی کرده است یا نه، تشخیص داد که او باکره است یا خیر. حدود 43 درصد از زنان هنگام اولین رابطه ی جنسی خونریزی ندارند.
مقدار خونریزی می تواند از چند قطره تا خونریزی برای چند روز متفاوت باشد. اگر خونریزی بیشتر از 3 روز طول کشید، حتما با پزشک مشورت کنید.
بر خلاف آن چه که عموم مردم تصور می کنند، پرده ی بکارت غشای سختی نیست؛ بنابراین به هیچ عنوان لازم نیست نخستین رابطه ی جنسی با زور و فشار بیش از حد همراه باشد.
در واقع تحریک کامل، آمادگی برای آمیزش و پاین بودن سطح استرس زن، می تواند عدم خونریزی پرده ی بکارت را به همراه داشته باشد. اضطراب و نگرانی بیش از اندازه در اولین رابطه ی جنسی موجب می شود مهبل زن به اندازه ی کافی مرطوب نشود.
این امر اگر با فشار و اعمال زور از طرف مرد همراه باشد، منجر به ایجاد پارگی و خونریزی خواهد شد؛ بنابراین عدم خونریزی پرده ی بکارت به معنای مرطوب بودن دهانه ی واژن و نرمی و ملاطفت مرد در هنگام دخول است.

فاصله ی پرده ی بکارت از واژن چقدر است؟

شاید برای شما سوال باشد که چقدر دخول باعث پاره شدن پرده ی بکارت می شود؟
پرده ی بکارت دقیقا در ابتدای ورودی واژن قرار دارد. در واقع هایمن به منزله ی در ورودی برای واژن است و برای ورود به واژن، ابتدا باید از پرده ی بکارت عبور کرد.
در زمان نزدیکی، آلت تناسلی مرد وارد واژن می شود؛ بنابراین آلت تناسلی باید از هایمن رد شود تا بتواند وارد واژن شود. به همین دلیل هر میزان از ورود آلت تناسلی می تواند باعث پارگی آن شود.

آیا پرده ی بکارت قابل ترمیم است؟

ترمیم پرده ی بکارت یکی از دغدغه های افرادی است که به دلایلی مانند تجاوز جنسی، ورزش های سنگین و... سلامت هایمن خود را از دست داده اند. ترمیم پرده ی بکارت حتما باید توسط شخصی انجام شود که تبحر لازم را داشته باشد.
به دلیل نوع بافت پرده ی بکارت که فیبری و غشائی است و میزان شبکه ی عروقی کمی که در آن قرار دارد، احتمال ترمیم آن کم است.

آیا لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن بکارت می شود؟

خیر
دستگاه لیزر وارد واژن نمی شود و تنها روی لابیاها و سایر نقاط قرار می گیرد؛ به همین دلیل لیزر موهای زائد آسیبی به هایمن وارد نمی کند.

آیا خودارضایی باعث پاره شدن پرده ی بکارت می شود؟

تا زمانی که انگشت یا شی دیگری وارد واژن نشود، خودارضایی منجر به پارگی پرده ی بکارت نمی شود. 

تشخیص سلامت پرده ی بکارت توسط پزشک

تشخیص پارگی یا سلامت پرده ی بکارت توسط خود شخص امکان پذیر نیست و حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه انجام شود و در صورت درخواست خود شخص، گواهی سلامت یا عدم سلامت پرده ی بکارت به شخص داده شود.

دکتر مریم ذاکری حمیدی

متخصص مامایی
18 سال تجربه 51نظر 46,000 تومان
دکتر مریم ذاکری حمیدی مامایی

دکتر محمدرضا فهمیده

پزشک قانونی
27 سال تجربه 17نظر 58,000 تومان
دکتر محمدرضا فهمیده پزشک قانونی

منصوره ملائی کندلوسی

کارشناسی مامایی
23 سال تجربه 59نظر 40,000 تومان
دکتر منصوره ملائی کندلوسی مامایی

دکتر فاطمه رضائیان

متخصص زنان و زایمان
10 سال تجربه 2نظر 68,000 تومان
دکتر فاطمه رضائیان زنان و زایمان

عفت حسن زاده

کارشناسی مامایی
26 سال تجربه 342نظر 40,000 تومان
دکتر عفت حسن زاده مامایی

دکتر صهبا صمدی

پزشک عمومی
7 سال تجربه 10نظر 68,000 تومان
دکتر صهبا صمدی پزشک عمومی
سوالات متداول درباره مشاوره پرده بکارت:

باکره کسی است که هرگز رابطه ی جنسی نداشته است.

بله، در بعضی از خانمها، حتی بدون داشتن رابطه ی جنسی، پرده ی بکارت وجود ندارد.

خیر، زیرا خون پریودی باید از واژن خارج شود. معمولا یک یا چند سوراخ کوچک روی پرده بکارت وجود دارد.

تنها چیزی که باعث پارگی کامل پرده بکارت می شود، ورود چیزی به داخل واژن است.

وجود لکه هایی بر روی واژن، احساس درد در ناحیه ی واژن، خونریزی یا لکه بینی، وجود تکه هایی از پوست پاره شده در دهانه ی واژن و...

خیر، حتما باید توسط پزشک بررسی شود. ممکن است شخص با یک اشتباه، به بکارتش آسیب بزند.

نظر/سوال خود را وارد نمایید:
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1401-07-01
سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه وقتی کلاس پنجم بودم و از بکارت چیزی نمیدونستم از سر کنجکاوی تو دوران پریودی انگشتمو تو واژنم کردم چون موقع پریودی خونم لخته هم میشه و برای اینکه اون خونو از واژنم خارج کنم یه انگشتمو وارد میکردم این اتفاق تقریبا سه چهار باری پیش اومده و چون پریود هم بودم معلوم نشده که خونی اومده از واژنم یا نه که بدونم بکارتم آسیب دیده یا نه و اینکه من نه هزینه و نه شرایط اینکه دکتر برم رو ندارم میخواستم بدونم آیا واقعا بکارتم اسیب دیده یا نه و اینکه اگه اسیب ندیده دکتر برای گواهی سلامت برم میده بهم یا نه چون در شرف ازدواج هستم و همسر آیندم خیلی سختگیره میترسم باعث آبروریزی بشه و اینکه سالم بودن دختر تو خانواده و فامیل ما مهمترین چیزه و دکتری که بکارت نداشته باشه از نظر اونا بدکارس میخواستم کمکم کنین و اینکه اگه ممکنه معاینه انلاین رو رایگان برام درنظر بگیرین چون وضعیت مالی ما چندان خوب نیست ممنون میشم ازتون

سلام دوست عزیز
پرده بکارت با ورود جسم به واژن آسیب میبینه و با این توضیحات شما احتمال آسیب دیدگی وجود داره ولی در هر صورت باید معاینه انجام بشه تا مشخص بشه 
اگر آسیب هم ندیده باشه که گواهی سلامت میدن و اگر آسیب دیده بود شما صادقانه حقیقت رو بگید آبروریزی نخواهد شد
میتونیم براتون تخفیف در نظر بگیریم با پشتیبانی تماس بگیرید در این مورد 
0915-651-0022
 

عضو سایت 1401-06-30
سلام من در دوران عقد هستم میخوام بدونم پرده ام چه مدلی است

سلام
یک مشاوره پرده بکارت ثبت کنید

سلام میخواستم خصوصی حرف بزنم

سلام
اگر سوال پزشکی هست که مشاوره ثبت کنید تو صفحه خصوصی خودتون میپرسید و شخص خاصی در جریانش قرا نمیگیره ولی اگر توضیحات خاصی میخواهید بگین میتونید برای پشتیبانی پیام بذارید یا تماس بگیرید
0915-651-0022

عضو سایت 1401-06-29
سلام وقتتون بخیر
من نامزد هستم و یک بار رابطه داشتم و مراجعه کردم ب مامایی گفتن ک همش از بین نرفته و مقداری ازش باقی مونده و گفت قابل تشخیص نیست یعنی من بکارت دارم؟
اختلاف داریم و میخواییم جدا شیم میخواستم بدونم اگه برم پزشک قانونی گواهی سالم بودن بکارت رو میده یا خیر؟

سلام
اگر گفته که قسمتی ازش از بین رفته یعنی تایید کرده که رابطه داشتید چون بعضی از پرده ها طی چندبار رابطه کاملا از بین میرند و پزشکی قانونی هم اگر بگه بخشی ازش آسیب دیده یعنی داره میگه که رابطه برقرار شده و بعیده که گواهی سلامت بده

عضو سایت 1401-06-29
من بااب خودارضایی میکردم ومستقیم اب برخورد میکرد باواژنم امکانش هس پرده بکارتم پاره شده باشه

احتمالش کمه ولی اگه فشار آب زیاد بوده یک معاینه انجام بدید

عضو سایت 1401-06-28
سلام خانم دکتر اگه میشه فوری جواب بدید من دختر ۳سال ونیمه ذی دارم که دیروز دستشویی رفت ومن ناهار درست میکردم ونبودم دیدم دخترم مدفوع کرد ه وانگشتش داخل واکنش هست وخون دور مدفوع ریخته وبعد که بیرون آوردمش که شلوار پاش کنم دیم لای پاش خونه کمرنگه ممکنه پرش پاره شده باشه از دیروز تا حالا حالم خیلی بده اگه خدای نکره پاره شده باشه چه باید کرد دارم از استرس میمیرم خواهشا کمکم کنین.
سلام.
وقت بخیر.
خون ناشی از آسیب بکارت در حد چند قطره بیشتر نیست.
در حدی نیست که مدفوع را خونی کند.
باید علت این خون مشخص شود.
اگر انگشت وارد واژن کرده باشد این خون ممکنه ناشی از آسیب بکارت باشد.این احتمال باید با معاینه تائید شود.
گاهی یبوست در بچه ها باعث خونریزی از مقعد و خروج مدفوع همراه با خون می شود.
موفق باشید.
عضو سایت 1401-06-28
سلام وقت بخیر معاینه و مشاوره به صورت آنلاین انجام میشه؟

سلام
برای پزشک پیام متنی یا صوتی میذارید پزشک هم پاسخ میده و بهتون میگه که چطوری عکس بفرستید ولی اینطوری نیست که همزمان با پزشک آنلاین بشید

کاربر مهمان 1401-06-26
من یه بار از سر کنجکاوی انگشتمو تو کردم یک ذره خون اومد و یکم سوزش داش عایا پردم پاره شده یا ن😭😭

چون خون آمده احتمال آسیب دیدگی وجود داره یک مشاوره انجام بدید با معاینه مشخص میشه

کاربر مهمان 1401-06-23
سلام خسته نباشید من
تقریبا وقتی ۱۰ یا ۱۱ سالم بود یکی دوبار انگشتمو از روی کنجکاوی به داخل واژنم فرو کردم و نه درد داشت نه خونریزی نه سوزشی هیچیِ هیچی نبود 😭😭😭
من اون موقع هیچی از این ماجرا ها نمیدونستم و اینکه الان که ۱۵ سالم هست فهمیدم
من تا به حال بدون پدر و مادرم از خونه بیرون نرفتم و با جنس مخالف حرف نزدم .
خیلی میترسم ابرم بره تروخدا کمکم کنید از یک ماه پیش که فهمیدم خواب به چشام نیومده افسرده شدم نتی به خودکشی هم فکر کردم 😭

احتمالا پرده شما ارتجاعی هست یک معاینه انجام بدید
با معاینه مشخص میشه که آسیب دیده یا خیر 

...
عضو سایت 1401-06-23
سلام ببخشید لطفا سریع بهم جواب بدین
من با دستم اروم لابیای کوچیک رو لمس کردم
مشکلی برای بکارتم پیش نمیاد؟؟
درضم من نه تا حالا رابطه ای داشتم نه خودارضایی کردم
با لمس مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟

سلام . در این حالتی که شما توضیح دادید مشکلی برای بکارتتون پیش نمیاد

عضو سایت 1401-06-23
سلام وقت بخیر من درخواست مهریه دادم و دادگاه من رو برای ی شهر دیگه یرای پزشک قانونی درخواست داده من شرايطشو ندارم و راهم خیلی دوره میتونم از مامای شهرمون با مهر تایید شده معاینه و آزمایش ببرم دادگاه

سلام. شما باید از پزشک قانونی شهرتون برای دادگاه تاییده ببرید. تا جایی که مطلع هستم گزارش پزشک قانونی برای دادگاه سندیت داره

عضو سایت 1401-06-23
سلام من ب تازگی بچم سقط شده بچه اولم هم بود الان از قرص جلو گیری استفاده کنم ضرر داره یا نه
سلام علت سقط بایدمشخص بشه۰گاهی نیازبه ازمایشات مخصوص داره ۰تاازتکرارش جلوگیری بشه۰برای پیشگیری بارداری بعدی قرص جلوگیری معمولااشکالی نداره
سلام بعد از سقط شدن بچه تا چند ماه نمینونم دوباره باردار بشم
علت سقط مهم است گاهی نیازبه پیگیری تستهای عفونی داردمثل سرخجه توسکوپلاسموزو۰۰۰اینکه درچندهفتگی سقط شده هم مهم هست۰بایدعلتش بررسی شود۰تازمان بارداری بعدی اجازه داده شود
عضو سایت 1401-06-22
سلام من ی سوال داشتم من هیج گونه رابطه جنسی نداشتم حتی با انگشت و تو عقد دارم جدا میشم رفتم پزشک قانونی گفته حلقوی ارتجاعی و مدخوله دوباره اعتراض زدم و معاینه مجدد همین نظر رو داده همون دکتر قبلی الان من چطور ثابت کنم باکره و کاری نکردم؟ میشه مکه خود به خود اسیب ببینه میگن دهانش بازه در صورتی که من قبل ازدواج حتی خودارضایی هم نداشتم
سلام.
وقت بخیر.
همه بکارت های ارتجاعی دهانه باز و گشادی دارند و باز بودن دهانه بکارت دلیلی بر از دست دادن بکارت نیست بلکه باید بررسی شود که آثار دخول روی بکارت هست یا خیر.
می توانید جهت بررسی سالم بودن بکارت تصویر بفرستید.
و برای شما ادله سالم بودن یا نبودن بکارت ذکر می شود و با ارائه آن ادله از حق خود دفاع کنید.
موفق باشید.
عضو سایت 1401-06-21
سلام من چن بار داخل واژنم انگشت کردم به راحتی توش میره و هیچ دردی و خونی هم نداشتم میترسم پاره شده باشه ولی نامزدم میگ نشده حسش میکنم من خیلی نگرانم تروخدا جواب بدین😞

سلام
مشاوره معاینه بکارت ثبت کنید با فرستادن عکس مشخص میشه

عضو سایت 1401-06-21
شرایط معاینه پرده ی بکارت چیه؟
سلام عزیزم۰مشاوره ثبت نام بفرمایید۰باهم گفتگو میکنیم میگیم چطوری عکس بگیریدوبفرستید۰درخدمتم
عضو سایت 1401-06-20
ایا من بعد ازدواج سه ساله هنوز پرده بکارتم سالمه طبیعیه

اگر ارتجاعی باشه طبیعیست

...
عضو سایت 1401-06-20
سلام لطفا سریععع بهت جواب بدین خییییلی ممنونم
ببخشید من یکبار رفتم معاینه بکارت
الان باز نیاز هست که برم
خاستم بپرسم ضرر داره؟؟لطفا پاسخ بدین

سلام 
خیر معاینه ضرورتی نداره اگر اتفاق خاصی نیفتاده

عضو سایت 1401-06-20
سلام روز بخیر . ببخشید من چند ماه پیش پیش پزشک زنان رفتم و پرده بکارتم از نوع حلقوی دیواره ارتجاعی بود راستش بنده دو روز پیش با نامزدم رابطه کامل داشتم و درد زیادی رو احساس کردم همراه با سوزش بعد نیم ساعت بعد یه لخته خون دیدم و اینکه از دیروز خونریزی شدید دارم و همچنین تا الان ادامه داره خواستم بدونم بکارتم آسیب دیده ؟ دلیل این خونریزی چیه ؟

سلام
در بعضی افراد خونریزی ممکنه تا سه روز اتفاق می افتد اگر بیشتر از این باشه به پزشک مراجعه کنید

عضو سایت 1401-06-15
سلام وقتتون بخیر ببخشید من چند تا سوال داشتم
اول اینکه من نوجوان هستم و قرار نیست برای گواهی سلامت قبل از ازدواج برم، فقط خیلی خیلی حساس شدم و یه مدته ذهنمو مشغول کرده به همین دلیل دارم میرم که از سلامتم مطمئن بشم.
میشه لطفا بهم بگین که باید نوبت بگیرم از قبل یا اینکه همینجوری یه روزی برم هم راهم میدن ؟!
و اینکه تقریبا برای چند روز دیگه وقت میدن اگر قرار باشه نوبت بگیرم؟!
و اینکه اگه فقط قرار باشه برای اینکه راجب خودم بدونم برم معاینه ایا نیاز به رضایت پدر و مادر هست؟!

سلام
اگر گواهی نمیخواهید لازم نیست جای خاصی برید یا رضایت نامه داشته باشید. یک نوبت از یک ماما یا متخصص زنان بگیرید برای معاینه
در همین سایت هم میتونید با فرستادن عکس معاینه بشید

ممنونم لطف کردین🌹
کاربر مهمان 1401-06-14
سلام ‌. من رفتم برای معاینه و دکتر بهم گفت ۲۰ درصد بکارتتون آسیب دیده .خاستم ببینم این یعنی چی و میشع پردم ب حالت اول برگرده؟
سلام.
وقت بخیر.
۲۰ درصد بکارت از بین رفته ، بستگی به نو ع بکارت و مشاهده معاینه کننده دارد :
۱. می تواند به این معنی باشد که میزان پارگی بکارت، کامل نیست و ۲۰ درصد پاره شده و ۸۰ درصد سالم باقی مانده.

۲. یا اینکه به این معنی است که،۲۰ درصد دیواره بکارت از بین رفته و ۸۰ درصد سالم باقی ماند است.
موفق باشید.
عضو سایت 1401-06-12
سلام وقتتون بخیر.
بنده ۱۶ سالمه و حدودا ۳ یا۴ سال پیش به اتفاق کنجکاوی انگشتم رو داخل واژنم کردم و چندین بار این کار رو تکرار کردم و هربار هم هیچ درد یا خونریری نداشتم و متاسفانه نمیدونستم که بکارت دقیقا کجا قرار داره. ایا اسیب دیده؟ چون بنده شرایطشو ندارم برم برای معاینه
سلام.
وقت بخیر.
بکارت انواع مختلفی دارد .یک نوع آن بکارت ارتجاعی می باشد که با دخول دچار کشش و ارتجاع می شود و پاره نمی شود که خونریزی بدهد اما در معاینه مدخوله بودن آن قابل تشخیص می باشد ،احتمالا بکارت شما از همین نوع می باشد.جهت تائید نوع و سلامت بکارت می توانید یک مشاوره پرده بکارت ثبت کنید.
موفق باشید.
عضو سایت 1401-06-23
و اینکه من الان ۱۵ سالمه و اصلا شرایط پیش پزشک ماما رفتن رو ندارم ولی قسم میخورم من تاحالا با یه جنس مذکر هم حرف نزدم 😪
عضو سایت 1401-06-11
سلام وقت بخیر من می خواستم بدونم که چه جوری می تونم توی این سایت مشاوره بگیرم
وه هزینش چقدر هستش

سلام وقت بخیر
با یه شماره همراه ثبت نام میکنید سرویسی رو که میخواهید از صفحه اول انتخاب میکنید پزشکی که رو که میخواهید مشاوره بگیرید ازش روی قسمت درخواست مشاوره کلیک میکنید و به سوالات پاسخ میدید
هزینه هر پزشکی بسته به نوع مشاوره کنارش نوشته شده

عضو سایت 1401-06-10
سلام من امکان اینکه حضوری پیش پزشک برم ندارم ایا اگه در همین سایت به یکی از پزشکان عکس ارسال کنم تشخیص میدن پرده بکارت سالمه یا خیر ؟

سلام
بله امکان ارسال تصویر وجود داره

عضو سایت 1401-06-09
سلام ایا بعد از اولین رابطه و پاره شدن بکارت خونریزی ممکن هست چند روز طول بکشه یعنی پنج شش روز ؟
سلام.
خونریزی ناشی از پارگی بکارت در حد چند قطره می باشد.
اگر خونریزی بیشتر از چند روز طول بکشد باید یک معاینه ،جهت بررسی خراش و یا پارگی در مخاط اطراف انجام شود.
عضو سایت 1401-06-11
سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر من چن تا سوال داشتم چه جوری می تونم ازتون مشاوره بگیرم
عضو سایت 1401-06-07

سلام آیا پرده بکارت طی معاینات مکرر پیش دکتر و توسط خود فرد آسیب میزنه؟ من چند بار از سر کنجکاوی میرفتم پیش متخصص فک پیش چهار تا دکتر رفتم ک هر کدوم ی چیز گفتم دوتاسون گفتن سالم دوتا از دکترا گفتن ک قسمت هشت پرده بکارتت آسیب دیده و باید مواظب باشین اما گفتن نگران نباشید چون آسیب جزیی و ممکن خون ریزی داشته باشد آیا این حرفشون درسته ممکن ک هشت بکارت آسیب دیده باشد اما باز خون ریزی نداشته باشد؟؟ خیلی خیلی وسواس گرفتم رو این موضوع و حتی روزی چند بار خودمو نگا میکنم تواینه تو رو خدا کمکم کنین افسردگی شدید گرفتم با این ک می‌دونم تا حالا دخولی انجام ندادمه . من وقتی پریودیم خیلی بدنم میاد درد یادم ی روز خیلی درد داشتم ک فک کنم دستم خورده بهش همین آیا مشخص میشه آسیب پرده از چیه ؟

سلام
عزیزم دلیل استرس و کنجکاوی شما رو متوجه نمیشم ..بکارت با معاینه سطحی توسط پزشک آسیب نمیبینه..دستکاری فردی اگه منظور سطحی و بدون وارد کردن جسم خارجی هم باشه آسیب نمیبینه ...اگه هم آسیب جزئی در یک نقطه باشه خیلی مهم نیست ..استرس و وسواس نداشته باش. از یک مشاور روانپزشک کمک بگیر
عضو سایت 1401-06-06
سلام وقت بخیر آیا به غیر از دخول با عوامل دیگری ممکنه بکارت اسیب ببینه ؟
سلام.
وقت بخیر.
بله.عوامل دیگری چون ،خود ارضایی ،ضربه های شدید و مستقیم به بکارت،
البته قابل توضیح است که خود ارضایی همیشه نمی تواند باعث آسیب به بکارت شود.
عضو سایت 1401-06-20
برای معاینه بکارت ماما و متخصص زنان و زایمان تفاوتی ندارد ؟؟

اگر گواهی کتبی می خواهید بهتره به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید در غیر اینصورت تفاوتی ندارند.

عضو سایت 1401-06-06
سلام من 16 سالمه من در تی 15 و 14 سالگی انگشت خودم را وارد واژنم کردم دو بار که این کارو کردم خون کمی اومد و پرده بکارتم قبل از این کار نمیدونم چجوری بود اگه این کارو هم کردم خون هم اومد واژنم هیچ تغییری نکرده من پرده بکارتم دندونه داره و مثل اینه که گوشتیس که با چاقو چندین بار بهش ضربه زدی و بریده شده

من خیلی میترسم این به معنای اینه که من دختر نیستم😥

سلام
یک مشاوره ثبت کنید با ارسال عکس مشخص میشه که آسیب دیده یا خیر

عضو سایت 1401-06-05
سلام میخواستم بپرسم برا ارسال عکس جهت تشخیص سالم بودن پرده بکارت کدوم ویزیت و باید انتخاب کرد

سلام
مشاوره پرده بکارت

عضو سایت 1401-06-05
سلام و وقت بخیر من الان ۱۶ سالمه و کلاس یازدهم هستم من وقتی کلاس ششم بودم از کنجکاوی یه خودکار رو تقریبا حدود دو یا سه سانت وارد واژنم کردم ولی هیچ گونه خون یا لکه ای نیومد از بدنم و دیگه به واژنم دست نزدم تا اینکه اخرای کلاس هشتمم بود ک پریود شدم و الان یه مدتیه بدنم شل هست و یه سوراخ بزرگ داره نمیدونم چجوری بگم کلا شکل عجیبی شده میترسم خیلی
و یه چیز دیگه نامزدم هم یه بار خواست از جلو رابطه داشته باشه ولی یکم فشار داد ولی وارد واژنم نشد دردم اومد ادامه نداد و بازم هیچ خون و لکه ای نیومد ولی یکم احساس سوزش کردم میشه کمکم کنید که من دخترم یا نه؟!😓💔

سلام
در نوع  پرده ارتجاعی خونریزی اتفاق نمی افته در بقیه انواع هم ممکنه خونریزی خیلی کمی رخ بده  برای اطلاعات بیشتر و نوع و سلامت بکارت یک مشاوره ثبت کنید

یعنی ممکنه پرده‌ام ارتجاعی باشه؟!
بله حتما مشاوره میگیرم
اخه نامزدم میگه خیلی کم پیش میاده پرده ارتجاعی باشه میگه اگه از خون نیاد حتما قبلا یکی پردتو زده😓💔😭 میترسم اگه اینجوری بشه زندگیم از هم میپاشه

نگران نباشید خونریزی در اثر ورود به داخل واژن رخ میده درصورتیکه شما میگید وارد نشده. در بعضی موارد هم که پرده ارتجاعی نیست ممکنه خونریزی رخ نده یا خیلی کم باشه

عضو سایت 1401-06-05
سلام من چند وقت پیش با نامزدم فقط در حد مالش پیش رفتیم چیزی داخل نرفته ولی احساس میکنم شکل ظاهریش نسبت ب قبل تغییر کرده خودم هم دست زدم انگار اسیب دیده بود ولی هیچ چیزی داخل نرفته بعد من چند روز پیش پریود شدم و امروز روز ۸،۹ بود روز ۷ دیگه خونریزی نداشتم تا شبش کمی فشار اب گرفتم طبق عادتم صبح امروز ک بیدار شدم دیدم خونریزی داشتم قهوه ای رنگ بود میشه گف و لخته مانند بود انگار و سوزش دارم کمی البته اینم بگم من عفونت دهانه رحم دارم خیلی وقتا اذیتم میکنه بارها انگشت زدم بهش ولی داخل نبردم میشه کمکم کنید؟ باید ب پزشک مراجعه کنم!
سلام.
وقت بخیر.
اگر دخول نداشتید، پس بکارت آسیب ندیده.
سوزش می تواند به علت عفونت هم باشد.
ترشح قهوه ای در روزهای پایانی عادت ماهانه طبیعی می باشد.
جهت حصول اطمینان از سلامت بکارت و برطرف شدن نگرانی، می توانید بصورت آنلاین تصویر بفرستید
سلام خسته نباشید من ۱۷سالمه و نامزدم چن روز پیش ک درحد مالش پیش رفتیم همسرم ی لحظع انگشتشو کرد داخل واژنم و دردخیلی شدیدی گرف چن دقیقه بعد دیدم ک شرتم چن قطرع خونی شده و کمردردو دل درد بدی گرفتم بنظرتون امکان داره ک پردم پاره شده باشه؟

سلام
بله امکانش هست. با معاینه بهتر مشخص میشه

عضو سایت 1401-06-04
سلام من چند بار به واژنم نگاه کردم اما احساس میکنم سوراخ بزرگی داره به قطر یک سانت من همش نگرانم آسیب دیده باشه اخه شکل عجیبی داره میشه بگین پرده بکارت که سالم باشه سوراخ واژن چه اندازه ای هست
سلام.
وقت بخیر.
بکارت سالم منفذی با سایز های مختلفی دارد.
این منفذ می تواند در حد سر سوزن، یا به اندازه‌ای باشد که اجازه عبور دو انگشت را بدهد.
ازسلامت ،و نوع بکارت می توانید با معاینه حضوری یا با ارسال تصویر به صورت آنلاین، مطمئن شوید.
موفق باشید.
عضو سایت 1401-06-05
سلام یعنی با ارسال عکس میشه تشخیص داد سالمه یا خیر؟
عضویت در ایزو ویزیت
پزشکان و متخصصین

برای ارائه خدمات آنلاین به بیماران بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
کاربران گرامی

برای دریافت مشاوره آنلاین با پزشکان می توانید بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
مراکز درمانی

برای معرفی و مدیریت کامل مرکز درمانی، کلینیک و بیمارستان ثبت نام کنید

بزودی
isovisit
logo-samandehi

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به ایزوویزیت تعلق دارد.