مشاوره آنلاین با بهترین دکتر و متخصص در زمینه رژیم غذایی و تناسب اندام

تناسب اندام

تناسب اندام علاوره بر زیبایی و جذابیت ظاهری تاثیر زیادی بر سلامت شخص دارد. به طور مثال شخصی که اضافه وزن زیادی دارد احتمال درد مفاصل و زانو درد ، کمر درد ، چربی خون ، کبد چرب و .... را داراست.

این مورد را هم مد نظر داشته باشید که تناسب اندام الزاما به معنی لاغری و اصطلاحا اندام مانکنی داشتن نیست. تناسب اندام برا هر جنس : زن و مرد ، هر سن : کودک ، نوجوان ، جوان ، میانسال ، پیر و یا شرایط مختلف مثلا قبل از بارداری یا بعد از بارداری و ..... متفاوت است.

در کل تناسب اندام یعنی شما در شرایطی که هستید ( جنسیت ، وضعیت و سن ) اندامی داشته باشید که با شرایط شما مطابقت داشته باشد.

تاثیر رژیم غذایی بر سلامتی

گاهی افراد علی رغم داشتن اندام ظاهری مناسب ، دچار برخی مشکلات و بیماری ها هستند که ارتباط مستقیم با رژیم غذایی آنها دارد. خانمی رو در نظر بگیرید که اندام و ظاهر مناسب دارد ولی دچار سردرد های شدید در دوران قاعدگی هست. احتمال کم خونی و سایر مسایل وجود دارد. در حالت عادی ممکن است برای بیمار قرص آهن تجویز شود و این طبیعی است اما اگر شخص بتواند رژیم غذایی خود را طوری تنظیم کند که این آهن از مواد غذایی روزانه تامین شود خیلی بهتر است.

رژیم غذایی منطقی

در بسیاری از موارد افراد فکر میکنند که باید کم تر غذا بخورند تا وزن کم کنند یا برعکس بیشتر بخورند تا وزن زیاد کنند ، این مورد تا حد زیادی درست است . ولی وقتی شما میخواهید وزن کم کنید به هر حال باید مواد مورد نیاز بدن به اندازه تامین شود.

اینکه در چه مدت زمان شما مجاز به چه مقدار تغییر وزن هستید یا  کدام ماده غذایی را کم کنید یا حتی حذف کنید و شاید بعضی از مواد غذایی را نباید اصلا کم کنید یا حتی باید بیشتر استفاده کنید تا به هدف مورد نظر خود برسید ، این موارد در حوزه تخصص متخصصین تغذیه است.

به طور کلی مصرف به اندازه کربو هیترات ها ، پروتئین ها و چربی ها ، میوه جات و سبزیجات ، غلات ، ورزش و تحرک و ... از عناصر تعیین کننده ای است که شما باید برای رسیدن به هدفتان به انها پایبند باشید.

رژیم غذایی منطقی رژیمی است که شخص بتواند مادام العمر ان را رعایت کند. البته در ابتدای کار ممکن است که رژیم کمی سخت تر باشد تا به وزن مورد نظر برسید ولی برای حفظ تناسب اندام باید رژیمی را رعایت کنید که بتوانید همیشه به آن پایبند باشید

عوارض رژیم غذایی غیر اصولی

در بعضی موارد افراد اقدام به گرفتن رژیم های غذایی میکنند که به صورت افراطی هست و یا رژیم های خاص میگیرند که گاها غیر منطقی و غیر اصولی است. مثلا شخص در یک ماه بیشتر از حد مجاز  وزن کم میکند (حد مجاز برای یک شخص 150 کیلویی با یک شخص 80 کیلویی متفاوت است)

یا شخص تمام مواد غذایی را حذف کرده و برای مدتی فقط اب یا کاهو یا ... میخورد (البته شاید در موارد نادر و انگشت شماری برای بعض افراد این موارد تجویز شود)

در این موارد شاید شخص سریع به وزن دلخواه خود برسد ولی عواض جانبی زیادی گرببان او را میگیرد بنا براین این جور رژیم های غذایی به هیچ عنوان به صورت سر خود پیشنهاد نمیشود. 

قرص های لاغری هم جزو مواردی است که در بسیاری موارد عواض جبران ناپذیری روی دستگاه گوارش و کبد شخص میگذارد. لطفا گول تبلیغات را نخورید. سلامتی اولویت اول است و تناسب اندام در اولویت بعد از آن قرار میگیرد

چاقی و لاغری موضعی

گاهی شخص وزن و  اندام مناسبی دارد ولی به صورت موضعی قسمتی از بدن او بیش از حد چاق یا لاغر است در این موارد شخص باید روی ان موضع خاص تمرکز کند که در اصطلاح لاغری موضعی گفته میشود
در این موارد ممکن است پزشک نوع دیگری از درمان مثل ورزش های خاص یا طب سوزنی یا عمل جراحی یا .... را برای بیمار تجویز کند. که باز پزشک هست که میتواند ( با توجه به فیزیک بدنی) بهترین انتخاب به شخص ارائه دهد

در کل تغذیه ، رژیم غذایی و حرکات ورزشی و نوع درمان باید متناسب با سن ، جنسیت و فیزیک شخص باشد تا از عوارض جانبی جلو گیری شود. که باید توسط متخصص تغذیه و تناسب اندام ارائه شود .

در صورتی که نیازمند مشاوره و استفاده از راهنمایی های متخصصین تغدیه و رژیم غذایی و یا حرکات ورزشی جهت بهبود دردها و یا تناسب اندام مي باشید، میتوانید با یکی از دکترها و متخصصین معرفی شده در این صفحه اقدام به مشاوره آنلاین نمایید

مشاوره رژیم غذایی و تناسب اندام

شما در موارد زیر میتوانید با مشاوران ایزو ویزیت مشاوره کنید

  • چاقی و لاغری کلی
  • چاغی و لاغری موضعی
  • رژیم غذایی قبل از بارداری
  • رژیم غذایی در دوران بارداری
  • رژیم غذایی در دوران شیر دهی
  • رژیم غذایی در دوران یائسگی

نکته این سرویس مخصوص بزرگسالان است 

رژیم غذایی و تناسب اندام کودکان و نوزادان در این سرویس ارائه نمیشود برای اینکه از تناسب اندام قد و وزن کودک و رژیم غذایی مناسب برای کودکان و نوزادان مشاوره بگیر از سرویس رژیم غذایی کودکان استفاده کنید

علاوه بر این ، حرکات اصلاحی ، ورزش و نرمش مناسب شخص در سرویس پزشکی ورزشی ارائه میشود .

شما میتوانید در همین صفحه اگر سوالی دارید قبل از شروع به مشاوره بپرسید تا توسط پزشک و یا پشتیبان سیستم پاسخ داده شود. ممکن است سوال شما برای سایر کاربران هم مفید باشد.

دکتر مریم رضایی
پزشک عمومی با گرایش طب سنتی  
38,000 تومان
دکتر مریم رضایی پزشک عمومی با گرایش طب سنتی
رقیه زارع
متخصص طب سنتی  
38,000 تومان
دکتر رقیه زارع متخصص طب سنتی
مژگان پیامنی
کارشناس مامایی  
38,000 تومان
دکتر مژگان پیامنی کارشناس مامایی
عاطفه کشاورز گرامی
کارشناس مامایی با گرایش طب سنتی  
38,000 تومان
دکتر عاطفه کشاورز گرامی کارشناس مامایی با گرایش طب سنتی
حسن خانی ایوریق
پزشک عمومی با گرایش طب سنتی  
38,000 تومان
دکتر حسن خانی ایوریق پزشک عمومی با گرایش طب سنتی
عضویت در ایزو ویزیت
پزشکان و متخصصین

برای ارائه خدمات آنلاین به بیماران بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
کاربران گرامی

برای دریافت مشاوره آنلاین با پزشکان می توانید بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
مراکز درمانی

برای معرفی و مدیریت کامل مرکز درمانی، کلینیک و بیمارستان ثبت نام کنید

بزودی
isovisit
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
نظرات کاربران در ارتباط با خدمت

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به ایزو ویزیت تعلق دارد.