رژیم غذایی و تناسب اندام

ایزو ویزیت

مشاوره آنلاین با بهترین دکتر و متخصص در زمینه رژیم غذایی و تناسب اندام

تناسب اندام

تناسب اندام علاوره بر زیبایی و جذابیت ظاهری تاثیر زیادی بر سلامت شخص دارد. به طور مثال شخصی که اضافه وزن زیادی دارد احتمال درد مفاصل و زانو درد ، کمر درد ، چربی خون ، کبد چرب و .... را داراست.

این مورد را هم مد نظر داشته باشید که تناسب اندام الزاما به معنی لاغری و اصطلاحا اندام مانکنی داشتن نیست. تناسب اندام برا هر جنس : زن و مرد ، هر سن : کودک ، نوجوان ، جوان ، میانسال ، پیر و یا شرایط مختلف مثلا قبل از بارداری یا بعد از بارداری و ..... متفاوت است.

در کل تناسب اندام یعنی شما در شرایطی که هستید ( جنسیت ، وضعیت و سن ) اندامی داشته باشید که با شرایط شما مطابقت داشته باشد.

تاثیر رژیم غذایی بر سلامتی

گاهی افراد علی رغم داشتن اندام ظاهری مناسب ، دچار برخی مشکلات و بیماری ها هستند که ارتباط مستقیم با رژیم غذایی آنها دارد. خانمی رو در نظر بگیرید که اندام و ظاهر مناسب دارد ولی دچار سردرد های شدید در دوران قاعدگی هست. احتمال کم خونی و سایر مسایل وجود دارد. در حالت عادی ممکن است برای بیمار قرص آهن تجویز شود و این طبیعی است اما اگر شخص بتواند رژیم غذایی خود را طوری تنظیم کند که این آهن از مواد غذایی روزانه تامین شود خیلی بهتر است.

رژیم غذایی منطقی

در بسیاری از موارد افراد فکر میکنند که باید کم تر غذا بخورند تا وزن کم کنند یا برعکس بیشتر بخورند تا وزن زیاد کنند ، این مورد تا حد زیادی درست است . ولی وقتی شما میخواهید وزن کم کنید به هر حال باید مواد مورد نیاز بدن به اندازه تامین شود.

اینکه در چه مدت زمان شما مجاز به چه مقدار تغییر وزن هستید یا  کدام ماده غذایی را کم کنید یا حتی حذف کنید و شاید بعضی از مواد غذایی را نباید اصلا کم کنید یا حتی باید بیشتر استفاده کنید تا به هدف مورد نظر خود برسید ، این موارد در حوزه تخصص متخصصین تغذیه است.

به طور کلی مصرف به اندازه کربو هیترات ها ، پروتئین ها و چربی ها ، میوه جات و سبزیجات ، غلات ، ورزش و تحرک و ... از عناصر تعیین کننده ای است که شما باید برای رسیدن به هدفتان به انها پایبند باشید.

رژیم غذایی منطقی رژیمی است که شخص بتواند مادام العمر ان را رعایت کند. البته در ابتدای کار ممکن است که رژیم کمی سخت تر باشد تا به وزن مورد نظر برسید ولی برای حفظ تناسب اندام باید رژیمی را رعایت کنید که بتوانید همیشه به آن پایبند باشید

عوارض رژیم غذایی غیر اصولی

در بعضی موارد افراد اقدام به گرفتن رژیم های غذایی میکنند که به صورت افراطی هست و یا رژیم های خاص میگیرند که گاها غیر منطقی و غیر اصولی است. مثلا شخص در یک ماه بیشتر از حد مجاز  وزن کم میکند (حد مجاز برای یک شخص 150 کیلویی با یک شخص 80 کیلویی متفاوت است)

یا شخص تمام مواد غذایی را حذف کرده و برای مدتی فقط اب یا کاهو یا ... میخورد (البته شاید در موارد نادر و انگشت شماری برای بعض افراد این موارد تجویز شود)

در این موارد شاید شخص سریع به وزن دلخواه خود برسد ولی عواض جانبی زیادی گرببان او را میگیرد بنا براین این جور رژیم های غذایی به هیچ عنوان به صورت سر خود پیشنهاد نمیشود. 

قرص های لاغری هم جزو مواردی است که در بسیاری موارد عواض جبران ناپذیری روی دستگاه گوارش و کبد شخص میگذارد. لطفا گول تبلیغات را نخورید. سلامتی اولویت اول است و تناسب اندام در اولویت بعد از آن قرار میگیرد

چاقی و لاغری موضعی

گاهی شخص وزن و  اندام مناسبی دارد ولی به صورت موضعی قسمتی از بدن او بیش از حد چاق یا لاغر است در این موارد شخص باید روی ان موضع خاص تمرکز کند که در اصطلاح لاغری موضعی گفته میشود
در این موارد ممکن است پزشک نوع دیگری از درمان مثل ورزش های خاص یا طب سوزنی یا عمل جراحی یا .... را برای بیمار تجویز کند. که باز پزشک هست که میتواند ( با توجه به فیزیک بدنی) بهترین انتخاب به شخص ارائه دهد

در کل تغذیه ، رژیم غذایی و حرکات ورزشی و نوع درمان باید متناسب با سن ، جنسیت و فیزیک شخص باشد تا از عوارض جانبی جلو گیری شود. که باید توسط متخصص تغذیه و تناسب اندام ارائه شود .

در صورتی که نیازمند مشاوره و استفاده از راهنمایی های متخصصین تغدیه و رژیم غذایی و یا حرکات ورزشی جهت بهبود دردها و یا تناسب اندام مي باشید، میتوانید با یکی از دکترها و متخصصین معرفی شده در این صفحه اقدام به مشاوره آنلاین نمایید

مشاوره رژیم غذایی و تناسب اندام

شما در موارد زیر میتوانید با مشاوران ایزو ویزیت مشاوره کنید

  • چاقی و لاغری کلی
  • چاغی و لاغری موضعی
  • رژیم غذایی قبل از بارداری
  • رژیم غذایی در دوران بارداری
  • رژیم غذایی در دوران شیر دهی
  • رژیم غذایی در دوران یائسگی

نکته این سرویس مخصوص بزرگسالان است 

رژیم غذایی و تناسب اندام کودکان و نوزادان در این سرویس ارائه نمیشود برای اینکه از تناسب اندام قد و وزن کودک و رژیم غذایی مناسب برای کودکان و نوزادان مشاوره بگیر از سرویس رژیم غذایی کودکان استفاده کنید

علاوه بر این ، حرکات اصلاحی ، ورزش و نرمش مناسب شخص در سرویس پزشکی ورزشی ارائه میشود .

شما میتوانید در همین صفحه اگر سوالی دارید قبل از شروع به مشاوره بپرسید تا توسط پزشک و یا پشتیبان سیستم پاسخ داده شود. ممکن است سوال شما برای سایر کاربران هم مفید باشد.

دکتر حسن عندلیب
متخصص پزشکی ورزشی
20 سال تجربه 1 نظر 67,000 تومان
دکتر حسن عندلیب متخصص پزشکی ورزشی
منصوره ملائی کندلوسی
کارشناس مامایی
23 سال تجربه 24 نظر 38,000 تومان
دکتر منصوره ملائی کندلوسی کارشناس مامایی
دکتر عظیمه دهقانی فیروز آبادی
متخصص پزشکی ورزشی
12 سال تجربه 6 نظر 50,000 تومان
دکتر عظیمه دهقانی فیروز آبادی متخصص پزشکی ورزشی
دکتر مهسا حکمت
پزشک عمومی
7 سال تجربه 2 نظر 48,000 تومان
دکتر مهسا حکمت پزشک عمومی
شیما بسامی
کارشناس تغذیه
7 سال تجربه 48,000 تومان
دکتر شیما بسامی کارشناس تغذیه
دکتر سمیه خلیل زاده
متخصص طب سنتی
9 سال تجربه 2 نظر 48,000 تومان
دکتر سمیه خلیل زاده متخصص طب سنتی
دکتر حسن خانی ایوریق
پزشک عمومی
14 سال تجربه 36 نظر 45,000 تومان
دکتر حسن خانی ایوریق پزشک عمومی
دکتر یونس نجفیان رضوی
متخصص طب سنتی
20 سال تجربه 23 نظر 58,000 تومان
دکتر یونس نجفیان رضوی متخصص طب سنتی
مژگان پیامنی
کارشناس مامایی
4 سال تجربه 20 نظر 38,000 تومان
دکتر مژگان پیامنی کارشناس مامایی
دکتر الهام امیرآذر
متخصص طب سوزنی
21 سال تجربه 65 نظر 38,000 تومان
دکتر الهام امیرآذر متخصص طب سوزنی
دکتر مریم رضایی
پزشک عمومی با گرایش طب سنتی
9 سال تجربه 1696 نظر 54,000 تومان
دکتر مریم رضایی پزشک عمومی با گرایش طب سنتی
سوالات متداول درباره رژیم غذایی و تناسب اندام:
تناسب اندام مجموعه ای از ویژگی های جسمانی هست که هرکسی برای انجام فعالیت های فیزیکی به بهترین و راحت ترین شکل ممکن، به اون نیاز داره.
_چاقی و لاغری کلی
_چاقی و لاغری موضعی
_رژیم غذایی قبل از بارداری
_رژیم غذایی در دوران بارداری
_رژیم غذایی در دوران شیردهی
_رژیم غذایی در دوران یائسگی
مسلما شرایط بدنی هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است. بنابراین رژیمی که برای افراد تجویز می شود، بر اساس نیازهای بدن و نوع مشکل،متفاوت خواهد بود.
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
نظرات کاربران
عضو سایت 1400-09-08
سلام. رژیم غذایی دوران بارداری بطور کلی و عمومی هست یا جزئی برای وعده های اصلی و فرعی به فرد داده میشه؟
همینطور دکترهایی که برای این موضوع معرفی شده تخصصی از طب سنتی دارن که باتوجه به طبع و غلبه طبع فرد رژیم بدن؟ میدونید که رژیم بدون توجه به این مبحث (طب سنتی), ممکنه حتی باعث سقط جنین بشه.
مفید بود؟

سلام.رژیم غذایی به صورت وعده های مشخص به فرد داده میشه.پزشکانی که در زیر اسمشون، گزینه ی طب سنتی قید شده، با توجه به طبع غذاها، برنامه ی غذایی تجویز میکنن.به عنوان مثال خانم دکتر رضایی

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-08-15
سلام ببخشید خانوم دکتر خوش قامت رژیم غذایی نمیدن؟؟
مفید بود؟

سلام.خیر،ایشون در این سرویس فعالیت ندارن.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-05-23
سلام برای لاغری شکم وپهلو کدامین دکتر مشورت گرفته شود
مفید بود؟

سلام،هم میتونین توی همین صفحه با یکی از پزشکان مشاوره بگیرید هم توی صفحه ی اصلاح مزاج.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1400-05-21
سلام
مشاوره ها بصورت تلفنی و تمتس هستن یا بصورت آفلاین هم میتونیم مشاوره بگیریم؟
مفید بود؟

سلام،مشاوره ها به صورت کتبی و آنلاین هستند.با هر پزشکی که انتخاب کردید و مشاوره گرفتید،باید به بیش از پنجاه سوال پاسخ بدین و سپس توضیحات لازم درمورد بیماری و مشکلاتتون رو با جزییات توضیح بدین.سپس دکتر توی همون صفحه براتون نسخه صادر میکنن.سلامت باشید

مفید بود؟
عضو سایت 1400-02-27
ببخشید من باید با دکتر چه جوری صحبت کنم ؟
مفید بود؟

با سلام
اول پزشک خود را در مورد مشکلتون انتخاب و پایین نام پزشک گزینه درخواست مشاوره رو بزنید و به سوالات در سرویس مورد نظر پاسخ دهید، گزینه ذخیره نهایی رو بزنید، هزینه مشاوره رو پرداخت کنید و منتظر پاسخ پزشک بمونید.

مفید بود؟
مشاوره ها بصورت آنلاین هستش؟
مفید بود؟

سلام و روزبخیر.بله تمامی مشاوره ها به صورت آنلاین هستند.

مفید بود؟
یعنی از طریق تماس تلفنی؟
مفید بود؟

خیر از طریق سایت و به صورت کتبی

مفید بود؟
کاربر مهمان 1399-12-10
سلام و عرض ادب من با خانم دکتر خوش قامت تحت درمان اصلاح مزاج هستم میخواستم در این حین گیاه خواری رو شروع کنم
ولی اصولش و اینکه ایا حین اصلاح مزاج میشه اینکار و انجام داد رو نمیدونم
در این رابطه میتونم ویزیت بشم؟
مفید بود؟
سلام، در زمان اصلاح مزاج این امکان وجود نداره
مفید بود؟
عضو سایت 1399-11-09
سلام من زیر نظر دکتر رضایی هستم مرحله ی اول اصلاح مزاج رو گذرونم و۵ روزه دیگه تااتمامش هست مشکلی که وجود داره این هست که من خیییییلی لاغر شدم میخاستم ببینم باید چیکار کنم چون واقعا من تو غذا خوردن مشکل دارم 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
مفید بود؟
سلام،
یک رژیم غذایی و تناسب اندام با پزشکتون بردارید تا رژیم خوراکی هم بهتون بدن
مفید بود؟
همه دنبال لاغری هستن اونوقت شما رنج می برین خانم ؟
برو و زندگیتو بکن
مفید بود؟
سلام رژيم غذايي براي تناسب اندام بر اساس نوع مزاج هست ؟
مفید بود؟

رژیم غذایی که ارایه میشه دو مدل هست . یک رژیم غذایی که برای اصلاح مزاج تجویز میشه و شما را رعایت این رژیم غذایی مزاجتون معتدل میشه. و دوم رژیم غذایی برا لاغر یا چاغ شدن که چیز متفاوتیه و فارغ از نوع مزاجتون تجویز میشه. 
توصیه اصلی این هست که شما اول اولویت رو روی اصلاح مزاجتون بزارید وقتی مزاج شما اصلاح و اصطلاح معتدل شود وضعیت ظاهر اندام شما هم کمی بهبود پیدا میکند و بعد از آن شما میتوانید تمرکز را روی تناسب اندام بگذارید.
هر چند اگر مستقیما رژیم برای تناسب اندام درخواست بدید پزشکان تا حد امکان رژیمی برای شما تجویز میکنند که متناسب با مزاج شما باشد.
در عین حال در بخش پشتیبانی پاسخگوی سوالات شما هستیم.

مفید بود؟
کاربر مهمان 1399-11-05
سلام روز بخیر، برای لاغری مشاوره میخواستم لطفا
مفید بود؟
سلام، برای رژیم غذایی و تناسب اندام نیاز هست یک ویزیت با پزشکان بالا ثبت کنید تا بتونن با بررسی های دقیق بهترین رژیم رو به شما ارائه دهند
مفید بود؟
عضو سایت 1399-10-26
سلام
من مشاوره ی تناسب اندام می خواستم ولی در حال حاضر در حال اصلاح مزاج هم هستم آیا باید صبر کنم تا اصلاح مزاجم انجام شود یا همزمان امکانش وجود دارد؟
مفید بود؟
سلام
بهتره که بعد از دوره اصلاح مزاج شروع کنید به گرفتن رژیم غذایی
مفید بود؟
عضو سایت 1399-10-07
سلام من کیست تخمدان دارم ..به نظرتون با اصلاح مزاج درمان میشه یا باید مشاوره تخصصی کیست تخمدان بگیرم؟
مفید بود؟
سلام
بهتره که در وهله اول مشاوره تخصصی کیست تخمدان بگیرید و در صورت نیاز پزشک اصلاح مزاج انجام بدید
مفید بود؟
عضو سایت 1399-09-29
لطفا در مورد کاهش وزن راهنماییم کنید
مفید بود؟
سلام، برای رژیم غذایی و تناسب اندام نیاز هست یک ویزیت با پزشکان بالا ثبت کنید تا بتونن با بررسی های دقیق بهترین رژیم رو به شما ارائه دهند
مفید بود؟
عضو سایت 1399-09-26
سلام توی رژیم غذایی فقط پیشنهاد میدن چیا بخوریم یا مشخص میکنند صبحانه ناهار شام چی باشه؟؟
مفید بود؟
سلام،
بستگی به پزشک داره و هر دو رو میتونن در اختیارتون بزارند
مفید بود؟
عضو سایت 1399-07-29
سلام ، من خیلی سعی میکنم عکس رسید واریزی براتون بفرستم نمیشه لطفا راهنمایی میکنید ، بخاطر همین دوبار از سیستم برگشت خورده یبار اومدم همون مراحل طی کردم الان دو تا مشاوره شدم اونجوری دیدم تو پروفایل من فکر میکروم 48000 تومن همین مبلغ و زدم یبار سیستم ک پرید اپلود نشد یبخر دیگ اومدم الان شده دوتا مشاوره ، من دیدم سوالاش تغییر کرده نگو واسه تعیین مزاج ، حالا شده دوتا مشاوره ویزیت حالا من تو جفتشونم یه نیت دارم الانم خواستم حذف کنم یا هر چیزی نشد حالا جفشونو یا یکیشم جواب بدن ممنون میشم باز من ویزیت تعیین مزاج و میرم پرداخت کنم نمیشه ینی میرم عکس فیش و بفرستم اپلود نمیکنه . لطفا راهنمایی کنید مرسی
مفید بود؟
پشتیبان سایت 1399-07-29
سلام - معمولا مشکل در آپلود عکس یا به دلیل کندی اینترنت و با عدم سازگاری مرورگر مورد استفاده کاربر هست - در عین حال میتونید عکس رسید پرداخت رو در واتس اپ شماره زیر ارسال کنید با ذکر نام و تیتر درخواستتون -
09156510022
مفید بود؟
عضو سایت 1399-07-18
سلام خوبید خسته نباشید
من زیرنظر خانوم دکتر رضایی هستم برای اصلاح مزاج
اضافه وزن زیادی دارم
میتونم برای رژیم غذایی هم اقدام کنم؟!
و اینکه رژیمشون بر چه اساسه و چجوریه و ممنوعیاتی
و چیزایی ک گفتن باید بخورم و نخورم رو‌ خودشون گفتن لحاظ میکنن؟!
مفید بود؟
پشتیبان سایت 1399-07-19
سلام - فعلا تا پایان اصلاح مزاج صبر کنید چون ممکنه اصلا نیازی به ویزیت جدا نباشه - پس از اصلاح مزاج در صورت نیاز میتونید خوده دکتر رضایی رژیم درخواست بدید
مفید بود؟
عضو سایت 1399-07-18
با سلام. چندماه قبل با دکتر کاظمیان مشاوره گرفتم. دستورشون رو نتونستم انجام بدم. الان خواستم وارد صفحه ویزیتم بشم چون شماره مو عوض کردم نتونستم وارد بشم. با شماره جدید هم خواستم وارد بشم خطا داد. چیکار باید بکنم؟
مفید بود؟
پشتیبان سایت 1399-07-19
سلام - فقط و فقط با شماره ای که اول درخواست داده اید میتونید به اون ویزیت دسترسی داشته باشید - این بخاطر حفظ امنیت اطلاعات شخصی افراد است . سیستم فقط شماره مبایل رو بعنوان صاحب ویزیت میشناسه .
مفید بود؟
عضو سایت 1399-06-10
وقت بخیر من موهامو کراتینه کردم الان موهام داره خورد میشه و ریزش دارم راهنمایی لطفا
مفید بود؟
وقت بخیر
از خدمات مشاوره مو سایت استفاده کنید تا پزشک راهنماییتون کنه
مفید بود؟
عضو سایت 1399-06-06
سلام مزاج من سرد و تر هست .
اضافه وزن و کم خونی شدید دارم .
علیرغم اینکه تغذیه م خوبه ولی همیشه باید دارو برای کم خونی مصرف
کنم وگرنه بیحال و رنگ پریده میشم
مفید بود؟
عضو سایت 1399-05-28
واسه درمان کبد چرب مشاوره میخواستم
مفید بود؟
برای درمان کبد چرب اول باید اصلاح مزاج انجام بدید
مفید بود؟
عضویت در ایزو ویزیت
پزشکان و متخصصین

برای ارائه خدمات آنلاین به بیماران بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
کاربران گرامی

برای دریافت مشاوره آنلاین با پزشکان می توانید بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
مراکز درمانی

برای معرفی و مدیریت کامل مرکز درمانی، کلینیک و بیمارستان ثبت نام کنید

بزودی
isovisit

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به ایزو ویزیت تعلق دارد.