تاییدیه‌های آنلاین عمل اسلیو معده

مشاوره دارویی

درباره شربت پدی کاف می‌توانید پاسخ سوال دارویی خود را از پزشک دریافت کنید.

شربت پدی کاف

شربت ضد سرفه پدی کاف دینه یک شربت گیاهی با تاثیر خلط آور و ضد سرفه مخصوص کودکان است. این شربت باعث بهبود سرفه‌های خشک و برونشیت می‌شود. برای درمان سرفه‌های کودکان شربت پدی کاف بسیار موثر است. این شربت گیاهی تنفس در کودک را بهبود بخشیده و باعث کاهش التهاب مجاری تنفسی فوقانی و برونش‌ها می‌شود.

تاثیر شربت پدی کاف برای بهبود سرفه

شربت گیاهی پدی کاف دارای عصاره گیاهان آویشن، ختمی و عشقه است. این گیاهان دارای خاصیت ضد التهاب و اسپاسم برونش‌ها هستند و تاثیر به سزایی در بهبود و درمان سرفه کودکان دارند. خاصیت ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد ویروسی این گیاهان موجب شده تا در درمان سرفه و سرماخوردگی موثر باشند. تیمول (ماده موثره اصلی آویشن) با دفع از طریق مجاری تنفسی فوقانی، باعث ضد عفونی کردن این مجاری می‌شود. میزان تیمول آن به گونه‌ای تنظیم شده است که ضمن دارا بودن خواص درمانی به خوبی مورد پذیرش شیرخواران و کودکان قرار می‌گیرد. از این رو به عنوان شربت تسکین دهنده سرفه اطفال (خصوصا در سرفه‌های تحریکی، حساسیتی و سرماخوردگی) گزینه مناسبی است. وجود عصاره آویشن در شربت ضد سرفه آویشن برای کودکان بسیار مفید است و در صورت نداشتن حساسیت هیچگونه ضرری برای آنها ندارد.

در فرمول شربت پدی کاف کودکان از گیاه ختمی نیز استفاده شده است. موسیلاژ تولید شده توسط ختمی بعنوان یک لایه محافظ بر مخاط آسیب دیده گلو عمل می‌کند و دارای خواص نرم کنندگی، ضد سرفه و ضد التهاب است. میزان تیمول آن به گونه ای تنظیم شده است که ضمن دارا بودن خواص درمانی به خوبی مورد پذیرش شیرخواران و کودکان قرار می‌گیرد. از این رو بعنوان شربت تسکین دهنده سرفه اطفال بسیار مناسب است.

شربت پدی کاف برای کودکان

شربت پدی کاف برای کودکان فرموله شده است. البته بزرگسالان نیز با دوبرابر کردن دوز آن می‌توانند از این شربت بهره ببرند. بنابراین شربت پدی کاف را بزرگسال نیز می‌توانند مصرف کنند. هر چند برای بزرگسالان شربت شربت آوی پکت دینه توصیه می‌شود. مصرف شربت گیاهی ضد سرفه کودکان به منظور بهبود سرفه‌های تحریکی و سرماخوردگی کودکان توصیه می‌شود. از ویژگی‌های مهم این محصول طبیعی بودن و عدم وجود الکل، رنگ و طعم دهنده و مصنوعی در ترکیبات آن است. وجود الکل در شربت ضد سرفه کودکان ممکن است باعث خشکی گلو شود ضمن آنکه مصرف آن برای کودکان ضرر دارد. رنگ و طعم‌های مصنوعی نیز در مواردی ممکن است که تحریک کننده و حساسیت زا باشند.

شربت پدی کاف برای نوزاد 6 ماهه

شربت پدی کاف که به عنوان شربت گیاهی ضد سرفه کودکان نیز به فروش می‌رسد، برای کودکان ۱ سال به بالا در نظر گرفته شده است. اما در مواردی و با تجویز پزشک نوزادان بالای ۶ ماه نیز می‌توانند از آن استفاده نمایند.

انواع سرفه

یک نوع سرفه معمولی است که پس از دم و بازدم انجام می‌گیرد و هوای داخل ریه‌ها را با فشار بیرون می‌راند. این نوع سرفه شدید نیست و عمدتا به شکل تک سرفه است. یک نوع دیگر، سرفه تولیدی یا خلط دار است که معمولا پس از سرماخوردگی‌های ویروسی به وجود می‌آید. این نوع سرفه مواد مخاطی را از دستگاه‌های تنفسی شما بیرون می‌راند. البته آلرژی یا عفونت‌های باکتریایی نیز این نوع سرفه‌ها را ایجاد می‌کنند.

نوع دیگر سرفه، سرفه خشک یا غیر تولیدی است. این سرفه‌ها خشک و بدون خلط هستند و می‌توانند برای مدت طولانی شما را آزار دهند. شربت پدی کاف کودکان علاوه بر ضد عفونی کردن مجاری تنفسی و تسکین سرفه، به سبب خاصیت خلط آور بودن، سرفه‌های خشک و آزار دهنده را درمان می‌نماید.

مقایسه شربت آیورا با پدی کاف

شربت آیورا نیز همچون شربت پدی کاف یک شربت گیاهی است. در هر دو شربت از عصاره گیاه عشقه استفاده شده است. در ترکیبات شربت پدی کاف عصاره گیاهان دیگری همچون آویشن و میخک نیز استفاده شده است. هر دو شربت برای بهبود سرفه ناشی از بیماری‌های برونشیتی و التهاب حاد و مزمن مجاری تنفسی به کار می‌رود. از همین رو در جواب شربت آیورا بهتره یا پدی کاف باید گفت هر دو شربت در درمان سرفه و التهاب مجاری تنفسی بسیار خوب عمل می‌کنند. در حال حاضر قیمت شربت پدی کاف نسبت به قیمت شربت آیورا کمی گران تر است. آن هم بخاطر ترکیبات بیشتر این شربت است.

موارد مصرف

- تسکین دهنده سرفه اطفال خصوصا سرفه‌های تحریکی، حساسیتی و سرماخوردگی
- ضد التهاب و ضد عفونی کننده مجاری تنفسی
- حاوی عصاره گیاهی آویشن، ختمی و عشقه
- فاقد الکل، رنگ و طعم دهنده‌های مصنوعی
- خلط آور با طعم مطلوب
- مخصوص اطفال

موارد منع مصرف

در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر عادی بعد از مصرف شربت پدی کاف، به یک مرکز اورژانس مراجعه کنید.
در افراد با سابقه حساسیت و آلرژی به اجزای این فرآورده، منع مصرف دارد.
هر نوع سابقه حساسیت دارویی که کودک داشته است، به پزشک اطلاع دهید.
مصرف این دارو در اطفال کمتر از ۶ ماه، با نظر پزشک باید صورت گیرد.

مقدار مصرف

قبل از مصرف شربت پدیکاف حتما با پزشک کودکان مشورت کنید. ولی دستور العمل کلی مصرف این شربت به صورت زیر است:
در اطفال کمتر از یک سال با نظر پزشک مصرف شود.
در کودکان بین ۱ تا ۲ سال به مقدار ۲,۵ میلی لیتر (نصف پیمانه ) مصرف شود.
شربت پدی کاف برای کودکان بالای ۲ سال به میزان ۵ میلی لیتر (یک پیمانه) به منظور تسکین سرفه باید مورد استفاده قرار گیرد. در صورت دستور پزشک مصرف این شربت برای اطفال، ۳ تا ۶ بار در روز قابل مصرف خواهد بود.
بزرگسالان نیز می‌توانند برای تسکین انواع سرفه از جمله سرفه‌های خشک از این دارو با دوز دو برابر نسبت به کودکان استفاده کنند.

عوارض جانبی

به دلیل این که این محصول گیاهی و فاقد رنگ دهنده و مواد شیمیایی است، تاکنون هیچ گونه عوارض و تداخل دارویی برای این شربت گزارش نشده است.

نوع و دوز مصرفی دارو با توجه به شرایط شما تجویز می‌شود. به‌ هیچ‌ عنوان بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف دارو نکنید.
شربت پدی کاف
نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

آیهان شیرانی
آیهان
کاربر عضو 1402/09/14

کودک 9 ماهه سرفه خشک داره و عرق می‌کنه از دکتر دوریم چه داروی تجویز بشه

سلام
شربت پلارژین یا بنفشه باریج ۷ سی سی روزی سه بار بدید.

Serri @ در پاسخ به میثم رضا
کاربر مهمان 1402/11/06

سلام اقای دکتر ایا میشه شربدی پدی کاف را همراه با شربت گایافنزین استفاده کرد ؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به Serri
پشتیبان سایت 1402/11/06

سلام کاربر عزیز.سن کودک برای تجویز دارو مهمه ولی بطور کلی مصرف چند داروی سرماخوردگی با هم توصیه نمیشه.بهتره سوپ و مایعات گرم بهش بدید.و اگر تب داره از قطره ، شربت یا قرص استامینوفن با توجه به سن کودک استفاده کنید.

قادر پالزوان
قادر
کاربر عضو 1402/08/10

با سلام و احترام
بچه های 8 -9 ساله باید چه مقداری مصرف بشه؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به قادر
پشتیبان سایت 1402/08/10

سلام قادر عزیز.شربت پدی کاف برای بالای ۲ سال ۵ میلی لیتر هست که تا ۶ بار در روز مجاز به مصرف هستند.

ایرج حسین پور
ایرج
کاربر عضو 1401/10/18

من بچه ام الان دوماه که انفولانزگرفته یک هفته خوبه یک هفته مریض الانم یک هفته اس که سرفه های پراز عفونت میکنه ازهردارویی که بگین استفاده کردم ولی خوب نشده

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به ایرج
پشتیبان سایت 1401/10/18

سلام
میتونید از مشاوره درمان آنفولانزا و سرماخوردگی استفاده کنید 

مریم بیرانوند @ در پاسخ به ایرج
کاربر مهمان 1401/11/08

برای سرفه کودکان لیموترش عسل بسابیدروش بادارچین وزنجبیل بزارداخل شیشه درش ببنداصلاآب نندازداخل شیشه این بزارداخل قابلمه که آب داخلشه ۲۰دقیقه بجوشه براسرفه روزی چندقاشق بده بچه ت

سحر احمدی نژاد @ در پاسخ به مریم بیرانوند
کاربر مهمان 1402/08/03

سلام.این که گفتین با لیموترش و عسل انجام بشه به بچه دوماهه هم میشه داد؟

طیبه امیدیان @ در پاسخ به سحر احمدی نژاد
کاربر مهمان 1402/08/10

نبایدبه بچه زیر۶ ماه بدی

کیا @ در پاسخ به سحر احمدی نژاد
کاربر مهمان 1402/09/17

تا دو سالگی نباید به کودک عسل داد