ویزیت فوری با پزشک آنلاین

مشاوره دارویی

درباره قرص لونژیل 1.5 میلی گرم می‌توانید پاسخ سوال دارویی خود را از پزشک دریافت کنید.

دکتر حدیثه بقائی

متخصص زنان و زایمان
137,000 تومان

قرص لونژیل 1.5 میلی گرم

راه‌های مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد. یکی از روش‌هایی که تقریبا به مدت ۳۰ سال قدمت دارد، قرص ضد بارداری خوراکی لوونورژسترول است. احتمالا تا حالا اسم قرص لوونورژسترول یا قرص اورژانسی بارداری را شنیده‌اید. قرصی که بسیاری از زوجین را از بارداری ناخواسته نجات داده است. نکته‌های زیادی در مورد قرص لوونورژسترول وجود دارد. اطلاع از این نکته ها باعث افزایش کارایی و موفقیت بیش‌تر این روش می‌شود.

به یاد داشته باشید که قرص لوونورژسترول فقط برای پیشگیری از بارداری اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای پیشگیری منظم و دائمی از بارداری، لازم است از محصولات دیگری استفاده کنید. مانند کاندوم، دستگاه داخل رحمی (IUD)، انواع قرص‌های جلوگیری از بارداری و سایر روش‌ها. در این خصوص حتما با دکتر زنان مشورت کنید.


لوونورژسترول قرص اورژانسی چیست؟

قرص لوونورژسترول (لنوول) که از روش‌های پیشگیری از بارداری است،‌ در بسته‌هایی با بسته بندی فویل PVC / آلومینیوم موجود است. این قرص به رنگ سفید، گرد و صاف است. لوونورژسترول به دو شکل در بازار دارویی وجود دارد: تک قرص و دو قرص.

لوونورژسترول بدون نسخه قابل خریداری از داروخانه‌ها می‌باشد.

اسم قرص اورژانسی ضدبارداری (نام تجاری و نام رایج قرص اورژانسی)

  • قرص بدون نسخه My Way
  • قرص Plan B One–step
  • قرص بدون نسخه پرونتزا (Preventeza)
  • قرص بدون نسخه Take Action.

مکانیسم اثر قرص لوونورژسترول چگونه است؟

قرص لوونورژسترول تنها حاوی پروژستین است. در حالی که سایر قرص‌های پیشگیری از بارداری حاوی پروژستین و استروژن هستند. مکانیسم این قرص، تاخیر یا جلوگیری از تخمک‌گذاری (رها سازی تخمک) است. لوونورژسترل می‌تواند از لقاح تخمک و اسپرم جلوگیری کند، یا مانع از اتصال یک تخم بارور شده به رحم (لانه گزینی) شود.

تحقیقات نشان می‌دهند که قرص‌های ضد بارداری که تنها حاوی پروژستین هستند ممکن است عوارض جانبی کم‌تری داشته باشند و گزینه‌ی مطمئن‌تری برای برخی از افراد باشند.

اثرات قرص اورژانسی

احتمالا این مسئله ذهن شما را درگیر کرده‌است که تاثیر قرص اورژانسی چیست؟ از آنجایی که لوونورژسترول به طور ناگهانی هورمون‌هایی را وارد بدن شما می‌کند، باید تاثیر زیادی داشته‌باشد تا از لانه‌گزینی و بارداری جلوگیری کند. بارداری چه زمانی اتفاق می‌افتد؟ هنگامی که سلول تخمک زن و اسپرم مرد با هم ترکیب شوند و سلول تخم را ایجاد کنند. این سلول تقسیم می‌شود و در رحم گردش می‌کند تا به محل مناسبی برسد و در آن جا جای بگیرد. این دانه‌ی کوچک در رحم می‌روید و شروع به رشد می‌کند.

تاثیر قرص اورژانسی بر دیواره‌ی رحم است. دیواره‌ی رحم در نقش زمین برای این دانه‌ است. هنگامی که زمین مساعد نباشد، لانه‌‌گزینی اتفاق نمی‌افتد و سلول تخم دفع می‌شود و از بارداری پیشگیری می‌شود. قرص‌های اورژانسی باعث ریزش دیواره‌ی رحم می‌شوند. با نامساعد کردن دیواره‌ی رحمی و غلیظ شدن ترشحات،‌ از حرکت اسپرم و رسیدن آن به تخمک هم جلوگیری می‌شود. بنابراین ممکن است بارداری توسط پیشگیری از لقاح اسپرم و تخمک، جلوگیری شود.

لوونورژسترول تاثیرات دیگری هم دارد. دیگر تاثیر قرص اورژانسی به هم زدن بالانس هورمونی است. به هم خوردن بالانس هورمونی می تواند مشکلاتی را برای زن ایجاد کند که در بخش عوارض جانبی دارو به آنها پرداخته شده‌است. مثلا تهوع واستفراغ یکی از عوارض شایع خوردن قرص اورژانسی بارداری است.

چند بار می‌‌توانید از قرص لوونورژسترول استفاده کنید؟

  • شما می‌توانید قرص‌های ضد بارداری اضطراری را در هر زمان از چرخه‌ی قاعدگی مصرف کنید.
  • شما مجاز هستید فقط یک بار در طول چرخه‌ی قاعدگی خود از قرص اورژانسی استفاده کنید.
  • شما مجاز هستید تنها ۲ تا ۳ بار در سال از قرص اورژانسی استفاده کنید.

قرص اورژانسی فقط برای پیشگیری از بارداری اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدون نسخه نیز قابل خریداری از داروخانه‌ها می‌باشد.

موارد مصرف

- یشگیری از بارداری

مقدار مصرف

- رژیم تک دوز در واقع یک قرص ۱/۵ میلی گرمی است.
- در رژیم دو دوز، هر قرص حاوی ۰/۷۵ میلی گرم لوونورژسترل است.
نکته مهم: گفته می‌شود که در صورت استفاده از رژیم دو دوز، قرص اول را مصرف کرده و ۱۲ ساعت بعد قرص دوم را استفاده کنید. اما طبق تجربه‌ی پزشکان، بهتر است که هر دو قرص را باهم مصرف کنید.

زمان مصرف:
- دستورالعمل‌های زیر، تنها در مورد زنان با سن بیش از ۱۷ سال صدق می‌کند. در صورتی که سن شما کم‌تر از ۱۷ سال است باید برای مشاوره از پزشک زنان کمک بگیرید.
- لوونورژسترول یک قرص خوراکی است. برای حداکثر کارایی، این قرص پیشگیری از بارداری اضطراری را باید در اسرع وقت و کم‌تر از ۷۲ ساعت (۳روز) پس از رابطه‌ جنسی محافظت نشده مصرف کنید.
- هرچه زمان مصرف قرص اورژانسی با رابطه‌ی جنسی محافظت نشده بیش‌تر باشد، احتمال تاثیر قرص کاهش می‌یابد.
- با مصرف قرص لوونورژسترول تا ۳ روز بعد از رابطه‌ی جنسی محافظت نشده، احتمال بارداری ۷۵ تا ۹۸ درصد کاهش می‌یابد.
- اگر در روزها و هفته‌ها بعد از مصرف قرص لوونورژسترول، رابطه‌ی جنسی محافظت نشده داشتید، در معرض خطر بارداری هستید. زیرا تاثیر قرص لوونورژسترول تنها تا ۳ روز باقی می‌ماند. پس حتماً از یک روش مکمل برای پیشگیری از بارداری استفاده کنید.
- اگر ظرف ۲ ساعت پس از مصرف قرص لوونورژسترول استفراغ کردید، باید دوز دیگری مصرف کنید. این به این معنی است که قرص، زمان لازم برای ورود به سیستم گردش خون را نداشته است. و هورمون‌ها نمی‌توانند برای جلوگیری از بارداری اثر بگذارند.

عوارض جانبی

- برخی از خانم‌ها بعد از مصرف قرص اورژانسی، عوارض خفیف و موقتی را تجربه می‌کنند. عوارض جانبی قرص لوونورژسترول معمولاً چند روز ادامه می‌یابد.

نکات مهم

- قبل از استفاده از لوونورژسترول، مطمئن شوید که باردار نیستید.
- استفاده از قرص اورژانسی، ممکن است دوره‌ی پریود شما را تا یک هفته به تاخیر بیندازد.
- اگر طی ۳ تا ۴ هفته از مصرف قرص اورژانسی پریود نشدید، لازم است آزمایش بارداری بدهید.
- اگر وقوع خونریزی قاعدگی بیش از یک هفته و حداکثر ۲ هفته پس از مصرف قرص اورژانسی طول بکشد، لازم است تست بارداری بدهید.
- اگر طی ۳ تا ۵ هفته پس از مصرف قرص دچار درد شکمی شدید، به پزشک مراجعه کنید. این موارد می‌تواند نشانگر سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی باشد.
- مصرف دوزهای اضافی قرص ضد بارداری اضطراری، میزان تاثیر قرص را افزایش نمی‌دهد.
- تصور می‌شود که لوونورژسترول پس از مصرف وارد شیر مادر می‌شود. لذا در مادران شیرده باید با احتیاط استفاده شود.
- اگر به قرص لوونورژسترل یا هر یک از ترکیبات موجود در آن حساسیت دارید، بهتر است از آن استفاده نکنید؛ یا قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.
- طبق تحقیقات انجام شده، قرص لوونورژسترول ممکن است در زنان دارای اضافه وزن، به درستی عمل نکند.
- در مورد تاثیرات کلیوی و کبدی قرص لوونورژسترول تحقیقاتی انجام نشده است، به همین دلیل اطلاعاتی در دسترس نمی‌باشد.
- این محصول برای استفاده در سنین قبل از قاعدگی (قبل از ۱۷ سال) در نظر گرفته نشده است. و داده‌های دارویی برای این جمعیت در دسترس نیست.
- هیچ مدرکی مبنی بر افزایش خطر سرطان با مصرف کوتاه مدت پروژستین‌ها وجود ندارد.
- قرص لوونورژسترل باید در دمای اتاق بین ۱۵ تا ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد (۵۹ تا ۸۶ درجه‌ی فارنهایت) و دور از گرما و رطوبت و به دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

تداخلات دارویی

- تداخلات دارویی ممکن است نحوه‌ی عملکرد داروها را تغییر دهد. یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. داروها یا فرآورده‌های گیاهی که تجزیه‌ی پروژستین‌ها را افزایش می‌دهند، ممکن است غلظت پلاسمایی پروژستین‌ها و اثر قرص‌های حاوی پروژستین مثل لوونورژسترول را کاهش دهند. این اثر می‌تواند منجر به بارداری شود.

نوع و دوز مصرفی دارو با توجه به شرایط شما تجویز می‌شود. به‌ هیچ‌ عنوان بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف دارو نکنید.

مقالات مرتبط با این دارو

قرص لونژیل 1.5 میلی گرم
سوالات متداول

دارو های دیگر

کرم یا ژل واژینال مترونیدازول 0.75 % + اپلیکاتور

موارد مصرف : - درمان واژینوز باکتریایی

کپسول آرژین مکس فورته سیمپلی یو مخصوص بانوان

موارد مصرف : - افزایش تحریک و میل جنسی با افزایش گردش خون در دستگاه تناسل ...

کپسول فلوکونازول ۱۵۰ میلی گرم

موارد مصرف : - کاندیدیازیس واژینال- کاندیدیازیس دهانی-حلقی و مری- مننژیت ...

کپسول فلوکونازول ۵۰ میلی گرم

موارد مصرف : - رمان عفونت های قارچی دهان و حلق، مری، واژن- عفونت های سیست ...

ژل کرم کامیلین

موارد مصرف : - حفظ بهداشت و سلامت شخصی بانوان- جلوگیری از خشکی مخاط- برطر ...

قرص لوونورژسترول ۰/۷۵

موارد مصرف : - پیشگیری از بارداری پس از رابطه جنسی

قرص اورژانسی تنسی 0/75 میلی‌گرم

موارد مصرف : - متوقف کردن آزادسازی تخمک از تخمدان‌ها- پیشگیری ا ...

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

سحر
کاربر مهمان 1403/03/03

سلام و وقت بخیر. من تو دوره تخمک گذاریم هستم و دیشب رابطه مقعدی داشتم،یکم مایع منی اطراف واژن و دهانش ریخته شد که ظرف چند دقیقه شستم. و امروز صبح بعد از ۱۲ ساعت قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم. بنظرتون دیگ باردار نمیشم؟ خیلی استرس دارم.ممنون میشم جواب بدید

منصوره ملائی کندلوسی @ در پاسخ به سحر
کارشناسی مامایی 1403/03/04

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم یکعددقرص ۱ونیم کافیه  نگران نباشیدولی درسیکل یکبارودرکل سال‌ حداکثر۳بارمیشه مصرف کردتااثرداشته باشه

از متخصصان مامایی مشاوره آنلاین و ویزیت آنلاین متنی دریافت کنید.

مشاوره آنلاین مامایی
ملیحه
کاربر مهمان 1403/02/31

سلام وقتتون بخیر
من نیم ساعت بعد رابطه جنسی قرص تنسی ۱/۵ خوردم و ۸ روز بعد از مصرف قرص من سه روز خونریزی داشتم و پاک شدم، (من معمولا بین ۳ تا ۶ هر ماه پریود میشم)دقیقا ۴ روز بعد از اینکه پاک شده بودم رابطه جنسی داشتم و قرص خوردم، ولی الان و به نوعی من باید طبق روند معمول پریود دو سه روز آینده پریود بشم ولی می‌دونم ممکنه بخاطر تنسی پریودم بهم بخوره تاریخش ، ولی الان سینه های من سفت شدن و درد میگیرن و درد مثانه هم یکی دو بار داشتم، این طبیعی هست یا لازمه اقدام خاصی انجام بدم؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به ملیحه
پشتیبان سایت 1403/03/02

سلام ملیحه عزیز.ممکنه به علت مصرف قرص پریودتون یکی دو دوره نامنظم بشه و لازم نیست اقدام خاصی انجام بدید.

فاطمه
کاربر مهمان 1403/02/24

سلام وقتتون بخیر
ببخشید میگم من بعد 60ساعت از رابطه لونژیل 1.5مصرف کردم و ارضا داخل واژن نبود ولی 14.13روز بعد از شروع پریودی بود من دقیق نمیدونم چی شد از ی طرف گفت قرص مصرف کن از ی طرف هم میگه اصن چیزی داخل نریخته الانم 9 روز و 7ساعته از مصرف قرص گذشته ولی خونریزی نداشتم امروز صبح هم با حالت تهوع و ی کم حالت اسهال از خواب بیدار شدم احساس میکنم ک ترشحاتم بیشتر شده و حالت رقیق سفید داره .ب نظرتون چقد دیگه باید صبر کنم از کی میشه از بی بی چک استفاده کرد ممنون میشم راهنماییم کنین

یلدا @ در پاسخ به فاطمه
کاربر عضو 1403/03/02

باید به دکتر مراجعه کنی و ممکن هست ک تست منفی باشه و هیچ منی وارد وارحم نشده باشه وو و قاعدگی هم نشید فعلا

فرناز
کاربر مهمان 1403/02/24

سلام وقت بخیر .
ببخشید اینکه نوشتن 7تا ده روز بعد مصرف قرص پریودی شروع میشه بعد نوشتن ک قرص باعث تاخیر تو پریودی میشه متوجه نمیشم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به فرناز
پشتیبان سایت 1403/02/24

سلام فرناز عزیز‌. بین ۵ تا ۱۰ روز بعد از مصرف قرص اورژانسی و با اثر گذاری قرص خونریزی ۲ تا ۳ روزه خواهید داشت و این پریود محسوب نمیشه.بلکه اثر قرص هست. دوره بعدی پریود ممکنه با تاخیر باشه.

نفیسه @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر مهمان 1403/02/31

اگر بعد ۵ روز خونریزی کرد و سه روز طول کشید ، یعنی دیگه بارداری رخ نمیده؟

چون برای من این اتفاق افتاده ولی پریودم ۵ روز عقب افتاده

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به نفیسه
پشتیبان سایت 1403/03/01

سلام نفیسه عزیز.قرص تاثیر گذاشته و بارداری منتفیه.

لیلا گلی
لیلا
کاربر عضو 1403/02/23

سلام من هفت روز پریودیم رابطه مقعدی داشتم اما چون میترسیدم چند قطره شاید وارد واژن شده باشه چهار عدد ال دی خوردم و دوازده ساعت هم چهار عدد دیگه خوردم اما چون بالا آوردم چن ساعت بعدش دوتا قرص ۷۵ خوردم اورژانسی
توروخدا میشه بگید چیکار کنم آیا چون زیاد خوردم اثر نمیکنه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به لیلا
پشتیبان سایت 1403/02/24

سلام سارای عزیز.نگران نباشید اثر میگذاره.

لیلا گلی
لیلا
کاربر عضو 1403/02/22

سلام خسته نباشید
من بعد از رابطه چهار عدد ال دی خوردم دوازده ساعت بعد هم چهار ال دی خوردم اما چون بعد از چهار عدد دوم دو ساعت بعد بالا آوردم ترسیدم و دو عدد قرص تنسی مصرف کردم با این حال امکان بارداری هست؟!
خواهش میکنم بگید استرس دارم

محبوبه رمضانی @ در پاسخ به لیلا
کارشناسی مامایی 1403/02/23

سلام نگار عزیز ، با توجه به اینکه قرص اورژانسی رو درست مصرف کردید ، احتمال بارداری بسیار ناچیزه ، ولی بسته به اینکه روز چندم سیکل قرص رو مصرف کردید، درصد کمی ممکنه بارداری رخ بده ، بهمین خاطر درزمان پریودی مقرر ، اگه پریود نشدید ، آزمایش خون رو توصیه میکنم .

لیلا @ در پاسخ به محبوبه
کاربر عضو 1403/02/23

من هفت روز بعد از پریودی رابطه داشتم و چند ساعت بعد از رابطه قرص مصرف کردم
الان چیکار کنم

پشتیبان سیستم ایزو ویزیت @ در پاسخ به لیلا
پشتیبان سایت 1403/02/23

نگار عزیز

برای ادامه مشاوره و راهنمایی می تونید ویزیت تخصصی مامایی دریافت کنید و در صفحه ویزیت با متخصص صحبت کنید. برای دریافت ویزیت مامایی اینجا را کلیک کنید.

سیاوش
کاربر مهمان 1403/02/18

سلام طرف من زمانی که داشته پریود میشده قرص لونژیل خورده که نشه سه روز بعد ما رابطه با کدکس داشتیم و حتی من داخل واژن هم ارضا نشدم که پارگی یا چیزی در کاندوم باشه بیرون از واژن حتی چندین ثانیه بعد ارضا شدم اونم بازم کاندوم داشتم ولی الان پریود نمیشه تستم دادیه منفیه

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به سیاوش
پشتیبان سایت 1403/02/18

سلام سیاوش عزیز.جای نگرانی نیست.احتمال بارداری تقریبا صفره.

زهرا عبدی
زهرا
کاربر عضو 1403/01/22

سلام خسته نباشین ،من پریودی نامنظم دارم پلی کیسن هورمون مردانم خیلی زیاده ،دکتر بهم قرص سیپروترون کامپاند داد الان دوز دوم رو شرو کردم ،من درست روز اخر پریودیم ک هنوز خونریزی و لک بینی داشتم یه اشتباهی کردم و رابطه بدون دخولم شد و پیشاب خورد و باکره هستم ،همون روز یه ساعت بعدش باز خونریزی داشتم ولی خیلی کم همون روز دوتا قرص سیپروترون خوردم و هشت ساعت بعدش ینی شب ۱۲خوردم صبح ۸با تهوع بیدار شدم و بالا اوردم ،دوباره سر ساعت قرص سیپروترونمو ادامه دادم ،اخرای ۷۲ساعت قرص اورژانسی ۱.۵خوردم ،باز امکان بارداری هست ؟و این ک من رابطه با پیشاب داشتم و تا حالا ب فکرم نرسیده بود ک امکان بارداری هست و تا حالا باردار نشدم ولی اینسری شدید وسواس فکری و اضطراب دارم ،خیلی نگرانم امکان بارداری هست؟؟ به خاطر قرص من تهوع داشتم حتی ماه قبل ،شدید هم ترشح سفید داشتم ولی الان ک تو ماه دوم هستم دو روز بعد رابطه ترشح خیلی کم زرد داشتم و پنیری بود ،اللن ترشحم خیلی کم شده و سفید رنگه ولی بعضا حالت پنیری هست و بو میده و بعضا خارش میگیرم

عفت حسن زاده @ در پاسخ به زهرا
کارشناسی مامایی 1403/01/25

سلام.
وقت بخیر.
روز رابطه شما،روزی از سیکل بوده که خطر بارداری را نداشتید و نیازی به مصرف قرص پیشگیری نداشتید و با خوردن آن نظم سیکل ماهانه را بهم زدید و ممکنه تا چند مدتی سیکل ماهانه شما بی نظم شود.
علائم شرح داده شده ترشحات،نشانه وجود عفونت است و باید برای شما دارو نسخه شود.

زهرا @ در پاسخ به عفت
کاربر عضو 1403/01/25

خیلییییی ممنونم ❤️

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا
پشتیبان سایت 1403/01/25

سلام زهرای عزیز. برای درمان عفونت و گرفتن ویزیت آنلاین با متخصص زنان اینجا کلیک کنید.

سمانه پاکدل
سمانه
کاربر عضو 1403/01/15

سلام وقت بخیر
من یه رابطه بدون دخول داشتم(باکره هستم) که مایع روی واژن ریخته شد نیم ساعت بعد یه قرص اورژانسی ۱و نیم خوردم
روز بعد بدلیل آنفولانزا مجبور شدم امپول تزریق کنم میخواستم بدونم نیازه یک بار دیگه قرص اورژانسی مصرف کنم چون دارو مصرف کردم یا همون یک بار کفایت میکنه؟

عفت حسن زاده @ در پاسخ به سمانه
کارشناسی مامایی 1403/01/25

سلام.
وقت بخیر.
البته مشخص نکردید که چه آمپولی برای شما تجویز شده.
اگر آمپول شما مسکن بوده اثر قرص را از بین نمی برد.
چون قرص مصرفی ۱/۵بوده اثر پیشگیری را دارد و خطر بارداری را ندارید

مریم میرزایی
کاربر مهمان 1402/12/25

من یه ساعت بعد از نزدیکی یه قرص اووسیز ۱/۵مصرف کردم آیا لازمه دوازده بعد دوباره بخورم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به مریم میرزایی
پشتیبان سایت 1402/12/27

سلام مریم عزیز.خیر لازم نیست.

.. ..
..
کاربر عضو 1402/12/21

من ۱۸ سالمه باکره ام ۹ روز قبل از موعد پریودم رابطه بدون دخول داشتم و فقط اسپرم رو واژنم ریخت پنج دقیقه بعدش رفتم قشنگ شستم و تمیز کردم و حدود یک ساعت بعدش قرص تنسی ۱.۵ خوردم و ۱۲ ساعت بعدش هم یه تنسی ۱.۵ دیگه ای خوردم ۱۲ روز از استفاده قرص گذشت و ۲ روز از موعدم هم گذشته ممکنه باردار شده باشم یانه؟

منصوره ملائی کندلوسی @ در پاسخ به ..
کارشناسی مامایی 1402/12/22

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم یکعددقرص ۱ونیم میلی‌گرم کافی بود۰مصرف بیشترایجاداختلال هورمونی وقاعدگی میکندقرص اورژانسی راهرسیکل فقط ۱ونیم میلی‌گرم ودرکل سال حداکثر۳بارمیشه مصرف کرد۰لطفادقت کنید۰قاعدگی بعدی هم باتاخیرصورت میگیرد۰نگران نباشیداحتمال بارداری خیلی کم هست۰۰

علی
کاربر مهمان 1402/11/10

با سلام ما یک رابطه جنسی داشتیم که کاندوم پاره شد ولی دخول انجام نشده بود کلا و مایع منی از پشت به طور کم در اطراف واژن بود فورا بعد از حدود ۴۵ دقیقه قرص ۱.۵ مصرف کردند و حدود ۵ روز بعد پریود شدن و بعد از حدود ۱۲.۱۳ روز بیبی چک زدن و منفی بود و الان تپش قلب دارن احتمال بارداری وجود دارد؟ پرده هایمن سالمه و دخول انجام نشده ممنون میشم جواب بدید

منصوره ملائی کندلوسی @ در پاسخ به علی
کارشناسی مامایی 1402/11/10

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم باشرح حال ذکرشده احتمال بارداری خیلی کم هست وقرص رادرزمان مناسب مصرف نمودید۰برای تپش قلب به پزشک مراجعه بفرماییدازنظرکمخونی ومسائل دیگربررسی شوید۰

مهسا هروی
مهسا
کاربر عضو 1402/11/06

سلام ۲۱ دی پریود شدم ۲بهمن رابطهمنجربه ریزش منی داشتم فوری شستم وبعداز ۵ ساعت قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم شوهرم ۵۵ سال وخودم۴۵ ساله هستیم خطر حاملگی چقدر هست ودوره این ماه هم ۲۸ روزه بوده

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم قرص رادرزمان مناسب ودوزکافی مصرف نمودیدجای نگرانی نیست۰احتمال بارداری کم هست۰

مهسا هروی
مهسا
کاربر عضو 1402/11/06

سلام
دی۲۱ پریود شدم ۲بهمن رابطه داشتم فوری با آب شستم وپنج ساعت بعدقرص اورژانسی۱.۵ خوردم نگرانم آیا حامله شدم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به مهسا
پشتیبان سایت 1402/11/08

سلام مهسای عزیز.اگر پریود منظمی داشته باشید تقریبا در زمان تخمک گذاری رابطه داشتید.اگر تا ۱۰ روز بعد از مصرف قرص خونریزی نداشتید آزمایش خون بارداری بدید و برای بی بی چک باید دو هفته صبر کنید.

منصوره خدایی
منصوره
کاربر عضو 1402/11/05

سلام مصرف قرص اورژانسی در دوران شیردهی مشکل دارد؟

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم برای ۶ماه اول شیردهی نوزادقرصهای لاینسترنول مخصوص شیردهی وشبی یکبارمناسبترین روش پیشگیری میباشد۰

سهیل نظری
سهیل
کاربر عضو 1402/11/02

سلام من و همسرم در تاریخ1402/10/30رابطه داشتیم ولی قصد بچه دار شون رو نداشتیم و ناخواسته اسپرم من وارد واژن همسرم شد و فرداش قرص دادم بخوره خاستم ببینم از کجا بفهمیم ک قرص تاثیر خودشو گذاشته یا از کجا بفهمیم چیری بوده ک داره سقط میکنه و عوارض این قرص چی هس

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم یکعددقرص ۱ونیم میلی‌گرم ویا۲عددقرص ۷۵صدم میلی‌گرم کافیست وبهتره ۱۲ساعت اول مصرف بشه۰این قرص جلوی ترکیب اسپرم وتخمک راحدودزیادی میگیره وتقریبایکهفته بعدلکه یاخونریزی پیش میادکه نشانه اثرقرص هست۰

حیدر مختاری
حیدر
کاربر عضو 1402/10/30

سلام خسته نباشید
چهارشنبه رابطه داشتیم پیش اب نیم ساعت پیش اومد و دخول انجام شد و منی کاملا بیرون ریخته شد
محض احتیاط لونژیل ۱.۵ گرفتم که قراره شنبه بخورن
خواستم بدونم تأثیر داره و تنها احتمال بارداری با پیش اب هست
می‌خواستم بدونم چقدر احتمال بارداری هست
و اینکه دورانشون حدود ۴ روز دیگه هست
اگر بخورن دورانشون عقب میفته یا خیر؟
ممنون از سایت خوبتون

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم ۰بله درپیشاب هم اسپرم هست واحتمال بارداری میباشد۰شماقرص رازودترمصرف بفرمایید۷۲ساعت اول بیشترین اثررادارد۰سیکل قاعدگی پس ازمصرف اورژانسی باتاخیرصورت میگیرد۰

محمد عسگری
محمد
کاربر عضو 1402/10/18

سلام من با همسرم رابطه داشتیم دو روز بود که پریودیش خوب شده بود و من آب منی داخل واژن ریختم آیا احتمال داره باردار بشع قستمونم بچه دار شدن

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به محمد
پشتیبان سایت 1402/10/18

سلام محمد عزیز.در هر بار رابطه محافظت نشده امکان بارداری وجود داره.حالا اگر این رابطه در روزهای تخمک گذاری باشه احتمال بارداری خیلی زیاده.

محمد @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/10/22

یک روز بعد از تموم شدن پریودی احتمال بارداری است

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به محمد
پشتیبان سایت 1402/10/23

سلام محمد عزیز.بله احتمالش هست.

عسل مرادی
عسل
کاربر عضو 1402/10/10

سلام من ۲۳ ام رابطه جنسی بدون دوخل داشتم بعدش همون روز قرص بارداری ۱/۵ اضطراری خوردم به فرداش یه ۰/۷۵خوردم ۱۱ روز بعدش تست خون دادم منفی شد و روز ۳۰ ام پریود شدم بعد یک ماه روز دوم دی پریود شدم ولی نوک سینه‌ام شیر میاد فشاری میدم سفید رنگه باز تست ادرار دادم امروز منفی شد الان بارداری وجود نداره ؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عسل
پشتیبان سایت 1402/10/10

سلام عسل عزیز.خیر باردار نیستید.

عسل @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/10/10

پس این شیری که میاد مال چیه؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عسل
پشتیبان سایت 1402/10/10

ممکنه به علت فشاری که در اثر پوشیدن لباس زیر تنگ یا ورزش به پستان میاد ترشح داشته باشه.اگر ترشحات خونی بود یا بدون فشار دادن خارج شد و یا فقط از یکی از پستانها بود نیاز به بررسی داره.

بهبودی @ در پاسخ به عسل
کاربر مهمان 1403/01/12

عزیزم احتمالا به خاطر مصرف قرص اورژانسی هورمونهای شیر زیاد شده

عسل مرادی
عسل
کاربر عضو 1402/10/10

سلام من از سینه‌ام شیر میاد طبیعیه مجردم و دخترم ؟

منصوره ملائی کندلوسی @ در پاسخ به عسل
کارشناسی مامایی 1402/10/10

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم ازمایش تیروییدوپرولاکتین انجام شود۰

عسل @ در پاسخ به منصوره
کاربر عضو 1402/10/10

سلام من ۲۳ ام رابطه جنسی بدون دوخل داشتم بعدش همون روز قرص بارداری ۱/۵ اضطراری خوردم به فرداش یه ۰/۷۵خوردم ۱۱ روز بعدش تست خون دادم منفی شد و روز ۳۰ ام پریود شدم بعد یک ماه روز دوم دی پریود شدم ولی نوک سینه‌ام شیر میاد فشاری میدم سفید رنگه باز تست ادرار دادم امروز منفی شد الان بارداری وجود نداره ؟ و این شیری ک میاد ممکنه اثر قرص لونژیل بوده باشه و مال چیه لطفا جواب این سوالم بدین

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عسل
پشتیبان سایت 1402/10/10

مایع سفید رنگ به خاطر تغییرات هورمونی میتونه باشه.

هستی
کاربر مهمان 1402/10/09

سلام. من روز ۷ سیکل رابطه محافظت نشده داشتم. ۵ روز بعد قرص لونژیل خوردم. دوره م ۲۱ روزه هس. احتمال بارداری هس؟؟!

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم ۱۲ساعت اول بایدقرص اورژانسی مصرف میکردید۰شماخیلی دیرمصرف نمودیداحتمال بارداری هست۰

رضا محمدی
رضا
کاربر عضو 1402/10/04

سلام
روز بخیر

ما تو روز 20 سیکل رابطه محافظت نشده داشتیم. یک دوز 150 بلافاصله استفاده شد. در بروشور محصول ذکر شده بود که تا 5 روز بعد پریود میشید و هیییییچ جایی در بروشور ذکر نشده بود که ممکنه قاعدگی به تاخیر بیفته و متاسفانه در سایت‌های اینترنتی هم به این موضوع دقت نکردیم.
با همین اطمینان و در روز 25 سیکل بعد از اینکه لکه بینی‌هایی دیده شد، به خیال اینکه پریود داره شروع میشه، مجدد رابطه محافظت نشده داشتیم. الآن در روز 26 سیکل خبری از پریود نیست، لکه‌بینی‌ها هم قطع شده و بی‌نهایت مضطرب هستیم. لطفاً راهنمایی کنید.

منصوره ملائی کندلوسی @ در پاسخ به رضا
کارشناسی مامایی 1402/10/04

سلام لطفاتست بتابدهید

عسل مرادی
عسل
کاربر عضو 1402/10/01

سلام خسته نباشید من ۲۳ اذر رابطه داشتم بعدش درجا قرص اضطراری خوردم بعد ۳۰ ام پریود شدم درصورتی که ۱۱ باید پریود میشدم و دیگ خونریزی نداشتم ۱۲ روز بعد رابطه جنسی که داشتم تست بارداری دادم منفی بود الان ۳۰ امه احتمال پریودی هست؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عسل
پشتیبان سایت 1402/10/02

سلام عسل عزیز.ممکنه پریودتون به تاخیر بیفته.

المیرا قاسمی
المیرا
کاربر عضو 1402/09/25

سلام من ۳ روز پیش رابطه داشتم مقدار خیلی کم منی ناخواسته از پشت ریخته شد احتمال بارداری وجود دارد؟
نیازه قرص بخورم؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به المیرا
پشتیبان سایت 1402/09/25

سلام المیرای عزیز.اگر وارد واژن شده یا شک دارید که روی ورودی واژن ریخته شده باشه قرص اورژانسی بخورید.

حسن @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر مهمان 1402/10/25

سلام خانم دکتر یعنی طرف باکره باشه و از پشت یه رابطه چند ثانیه داشته باشه و مایعی ریخته نشه کلا ولی از احتمال پشاپ در اطراف مقعد میترسه و بعد ۲۰ ساعت قرص اورژانسی خورده بنظرتون ایشون باردار میشن یانه؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به حسن
پشتیبان سایت 1402/10/26

سلام حسن عزیز.خیر

زهرا فاضلی
زهرا
کاربر عضو 1402/09/16

سلام وقت بخیر من دیشب ساعت ۱۲و نیم با همسرم رابطه داشتم عقد هستم و کاندوم پاره شد و مایع منی داخل رحمم ریخته شد ۹ساعت بعد یعنی ۱۰صبح قرص اورژلنسی ۱.۵خوردم ایا بازم باردار میشم
؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا
پشتیبان سایت 1402/09/16

سلام زهرای عزیز.بالای ۸۵ درصد جلوی بارداری را میگیره.

زهرا @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/09/18

من یکی دیگه هم ۱۲ساعت بعدش خوردم اورژانسی ۱.۵ خیلی استرس دارم امکان بارداری بازم هست؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا
پشتیبان سایت 1402/09/18

نیاز به مصرف دوباره قرص نبوده.

زهرا @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/09/18

وقتی که قرص هارو خوردم ببخشید اسهال گرفته بودم ممکنه جواب نده بعد نوشته بودن که اونایی که اضافه وزن دارن قرص جواب نمیده درسته؟؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا
پشتیبان سایت 1402/09/19

اسهال شدن اثر قرص را کم نمی کنه.

عل بر
عل
کاربر عضو 1402/09/16

سلام من در روز ۴ پریودی رابطه داشتم و همان شب ۲بار سکس داشتم که ۳۰ دقیقه فاصله داشت قبل از بار دوم که شروع کنم مطمئن نشدم که منی که از بعد از برنامه اول سر آلت مونده بود رو پاک کردم یا نه و برای بار دوم سکس انجام دادم و مطمئن هستم منی داخل نریختم ولی آب منی ممکنه یک قطره داخل ریخته شده قرص اورژانسی مصرف ۱.۵ کردم الان نمیدونم باردار هستم یا خیر الان حدود ۷ روز گذشته و لکه بینی دارم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عل
پشتیبان سایت 1402/09/18

سلام کاربر عزیز.امکان بارداری خیلی کمه.اگر خونریزی نداشتید بعد از دو هفته آزمایش بارداری بدید.

ک.م حامدی
ک.م
کاربر عضو 1402/09/10

سلام شبتون بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه من دیروز حدود ساعت ۳ و ۴ با نامزدم رابطه داشتیم اولش دخول نداشتیم فقط التشو به من مالید و منی چند قطره روی کلیتوریس و کناره ریخته شد من با دست کمی پاکش کردم و با اب شستشو دادم و نامزدمم بعدش التشو شست و دوباره التشو مالید بهم بعدش رابطه مقعدی با کاندوم داشتیم حالا نگرانه که شاید کمی از منی همون لحظه یا از طریق مالش رو التش مونده باشه و من حامله بشم برام قرص لوونورژسترل ۱.۵ خریده و الان ۲۴ ساعت گذشته ؟ بنظرتون من بخورم ؟ اگه یه درصد امکان بارداری وجود داشته باشه با این روش میشه جلوگیری کرد ؟ متشکرم از راهنمایی و کمکتون

منصوره ملائی کندلوسی @ در پاسخ به ک.م
کارشناسی مامایی 1402/09/11

سلام منصوره ملایی کارشناس مامایی هستم برای پیشگیری ازبارداری احتمالی قرص اورژانسی ۱ونیم میلی‌گرم یکعددبخوریدتا۷۲ساعت فرصت داریدولی هرچه زودتربخوریداثرش بیشترخواهدبود۰

mohadese dori
mohadese
کاربر عضو 1402/09/10

من چهار روز پیش قرص ۱/۵ مصرف کردم بعدش حس می‌کنم دچار پرش غیر ارادی بعضی نقاط بدن شدم. آیا عوارض قرصه؟ از بین می‌ره؟ خیلی نگرانم.

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به mohadese
پشتیبان سایت 1402/09/11

سلام محدثه عزیز.خیر از عوارض قرص اورژانسی نیست.

حنانه همتی
حنانه
کاربر عضو 1402/09/08

سلام ببخشید من یک روز بعد پاک شدنم بعد از پریودی رابطه پر خطر داشتم.همون لحظه قرص ۷۵.لوونروژسترول ۲عدد همزمان مصرف کردم و الان یک هفته از مصرفم میگذره و هیچ خونریزی اتفاق نیوفتاده.تا چند روز بعد از مصرف قرص احتمال خونریزی هست؟ایا ممکنه باردار باشم

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به حنانه
پشتیبان سایت 1402/09/08

سلام حنانه عزیز.احتمال بارداری کمه.تا دو هفته بعد از مصرف قرص اگر خونریزی نداشتید تست بارداری بدید.

عسلم
کاربر مهمان 1402/09/07

سلام خسته نباشید. ببخشید من شب یکشنبه با همسرم رابطه داشتم شک کردم که آب منی داخل واژنم هم رفته . امروز که سه شنبه هست ی قرص لونژیل ۱/۵خوردم دیگه احتمال بارداریم که نیست. ممنون میشم زود جواب بگیرم🥺

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به عسلم
پشتیبان سایت 1402/09/07

سلام کاربر عزیز.احتمال بارداری خیلی کمه.