ویزیت فوری با پزشک آنلاین

خواندن 10دقیقه | به روز رسانی 1400-02-07

28710 بازدید

دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ

تهیه شده زیر نظر : پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

  دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ | پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

  مشکل انزال زودرس و اختلال نعوظ یا نعوظ ضعیف از شایع ترین مشکلات جنسی برای اقایان می‌باشد.

  برای درمان این موضوع لازم‌است که ابتدا دلایل این مشکل را بررسی کنیم تا هر شخص باتوجه به دلایل موجود در خود بتواند بهترین راهکار درمانی خود را پیدا کند.

  قبل از هر چیز به این نکته توجه‌کنید که برای انجام یک سکس و نعوظ قوی تقریبا تمام اعضا و جوارح شخص درگیر هستند و درست عمل نکردن هر یک از اعضا بدن میتواند نقصانی کوچک یا بزرگ روی این عمل داشته‌باشد.

  برای داشتن نعوظ کامل و سکس خوب باید به موارد زیر توجه کنید:

  • داشتن اعتماد به نفس و روحیه سالم و قوی
  • سیستم گردش و تصفیه خون سالم 
  • رژیم‌غذایی و سبک زندگی درست
  • داشتن پارتنر و شریک جنسی ایده‌آل و دلخواه
  • داشتن تجربه کافی و آموزش صحیح
  • نداشتن اعتیاد به پورنوگرافی و نداشتن استمناء
  • توانایی حفظ تمرکز 
  • استراحت، خواب، ورزش و در کل حرکت و سکون مناسب
  • و بسیاری مسایل دیگر

  دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ

  داشتن اعتماد به نفس و روحیه سالم و قوی :

  این مورد یکی از موارد بسیار مهم برای داشتن نعوظ و سکس سالم و کامل است. اگر شخصی اعتمادبه‌نفس نداشته‌باشد و یا با استرس از اینکه نمیتواند این عمل رو درست و خوب انجام دهد شروع به سکس کند، همین فکر و استرس باعث عدم تمرکز، نعوظ ناقص و در نتیجه انزال زودرس یا عدم انزال می‌شود و باز همین که در این مسلئه شکست بخورد برای دفعه بعد استرس بیشتر و عدم اعتماد‌به‌نفس بیشتر گریبان وی را گرفته و این چرخه بارها و بارها تکرار می‌شود.

  در این مورد خاص خانم نقش بسزایی برای بهبود اوضاع دارد. به این صورت که اگر مرد دچار این اختلال شد خانم بهتر است به جای بد رفتاری و بروز خشم ( وقتی خانم درست ارضا نشود بدیهی است که عصبانی و خشمگین شود) بهتر است خود را کنترل نموده و به همسر خود دلگرمی دهد و به هر نحو ممکن سعی کند که اعتماد به نفس او را بالا ببرد. دقت‌کنید که خانم نباید طوری رفتار کند که انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده و همه‌چیز طبیعی است، بلکه باید با شناختی که از همسر خود دارد با رفتاری درست و در زمان مناسب این موضوع را مطرح کند و همسر را تشویق به درمان نماید. و هر وقت که بهبودی هر چند کم برای اقا حاصل شد خانم این مورد را با خوشحالی بیان کند، که مثلا نسبت به دفعه قبل خیلی بهتر شدی.

  باور کنید مردها اگر خود را در این مسئله موفق بدانند خود را پادشاه عالم میبینند. هر چند اقا هم باید در ادامه تمام تلاش خود را برای بهبود سبک زندگی و رژیم غذایی و. .. بکند تا این مشکل به شکل اساسی حل شود. چرا که تکرار این موضوع باعث دلسردی همسر شده و بعد از مدتی همسر دیگر نمیتواند رفتار خوب خود را ادامه دهد.

  سیستم گردش و تصفیه خون سالم :

  داشتن نعوظ کامل که خود پیشنیاز یک سکس کامل است، نیازمند گردش خون مناسب و داشتن خون سالم است. چرا؟

  برای درک بهتر باید فرایند نعوظ تشریح شود:

  نعوظ حاصل یک فرایند ذهنی و فیزیکی است. از فرایند ذهنی که بگذریم فرایند فیزیکی به این شکل روی می‌دهد که با توجه به تحریک ذهنی ضربان قلب بالا رفته و گردش خون افزایش پیدا می‌کند. خون مملو از اکسیژن وارد مویرگ‌های آلت‌تناسلی مرد شده و طی مراحلی در آلت‌تناسلی جمع می‌شود، به این معنی که مقدار ورودی خون بیشتر از مقدار خروجی می‌شود. 

  این تجمع خون باعث بزرگ شدن و سفت شدن آلت می‌شود. حال اگر خون شخص به هر دلیلی به اصطلاح غلیظ باشد و یا مقدار کافی اکسیژن به همراه نداشته‌باشد، درست به گردش در نمی‌اید و آن‌طوری که باید در مویرگ‌های آلت تجمع پیدا نمی‌کند و یا اگر هم جمع شود بنا به بافت و فیزیولوژی آلت، مویرگ‌ها نمیتوانند مدت زمان طولانی مانع از خروج خون از آلت شوند و در نتیجه یا نعوظ کامل انجام نمی‌شود (آلت به اندازه کافی سفت نمی‌شود) و یا سریعا تمام می‌شود و قبل از زمانی معقول آلت شل شده و باعث می‌شود که عمل سکس درست و کامل انجام نشود.

  بررسی دقیق سیستم گردش خون به شما کمک می‌کند که بتوانید تشخیص درستی از این مسئله داشته‌باشید. اگر دست و پای شما سریع خواب می‌رود و دچار گزگز می‌شود و یا موقع برخواستن از جا چشمان شما سیاهی می‌رود اگر پوست شما جوش‌های چرکی میزند تمام این موارد نشان‌دهنده این است، که خون شما به اصطلاح غلیظ است و با توجه به اینکه درست تصفیه نشده حاوی میزان کافی اکسیژن و مواد مغذی نیست.

  حال باید بدانید که عمل تصفیه خون و پاک‌سازی خون توسط کبد انجام می‌شود، پس اگر کبد شما درست عمل کند (برای داشتن کبد سالم باید رژیم‌غذایی سالم و سبک‌زندگی سالم داشته باشید) خون شما درست تصفیه می‌شود و در نهایت اگر اختلال نعوظ شما به این علت باشد حتما بهبود پیدا خواهد کرد.

  رژیم‌غذایی و سبک زندگی درست:

  رژیم غذایی سالم و پرهیز از خوراکی‌های مضر و غیر‌طبیعی به میزان زیاد روی گردش خون و درست عمل کردن کبد و سایر اعضای مهم در بدن تاثیر دارد علاوه بر اینکه شما نباید غذاهای غیر طبیعی و تراریخته و مضر استفاده کنید باید غذاهایی با طبع گرم و پروتئین کافی و سبزیجات مناسب برای بالابردن میزان منی و بالا بردن شهوت و به اصطلاح گرم کردن طبیعت و مزاج خود استفاده کنید. 


  برای مشاوره پیرامون داشتن رژیم غذایی سالم، میتوانید مشاوره آنلاین پزشکی با متخصصین ما در سرویس رژیم غذایی و تناسب اندام داشته‌باشید.


  تشخیص این مورد خیلی سخت نیست اگر شما زیاد فست فود، روغن های نباتی، نوشابه، سس و. ..... استفاده می‌کنید واضح است که، باید در این رفتار خود تجدید نظر کنید و اگر شما دارای طبیعت مزاجی سرد هستید باید با رعایت رژیم‌غذایی مناسب مزاج خود را گرم کنید. مصرف کردن خوراکی‌های با طبع گرم بسیار کمک‌کننده‌ است.

  داشتن پارتنر و شریک جنسی ایده‌آل و دلخواه

  این موضوع اصلا پیچیده نیست اگر شما شریک جنسی خود را به هر دلیلی دوست نداشته‌باشید و یا مشکلی با اندام یا ظاهر و یا اخلاق یا. ... او داشته‌باشید همین موضوع باعث می‌شود که او به اندازه کافی برای شما جذاب و شهوت برانگیز نباشد. خب حل این موضوع کمی پیچیده‌است و در این مطلب نمیگنجد. ولی راهکار اولیه و لازم این است که هر دو نفر حتما نظافت را رعایت کنند، قبل از سکس حمام کنند، موهای زاید خود را زایل کنند، از عطر مناسب استفاده کنند و آرایش مناسب و دلخواه داشته‌باشند.

  و از این موارد مهمتر این است که هر دوطرف با هم ارتباط خوب و صمیمی داشته‌باشند، اگر در هنگام دلخوری و یا به اجبار شروع به عمل سکس کنید مطمئنا سکس خوبی نخواهید‌داشت و از طرفی هر چه سکس بدی را تجربه کنید صمیمیت بین شما کمتر خواهد بود و برعکس این موضوع هم کاملا صادق است. همین موارد به اندازه کافی جذابیت ایجاد می‌کند مگر اینکه مشکل خیلی عمیق‌تر باشد.

  داشتن تجربه کافی و آموزش صحیح

  سکس هم مثل هر کار دیگری نیاز به تجربه و یا اموزش دارد. اگر شما تمام شرایط مطلوب را برای یک سکس خوب داشته‌باشید باز هم نباید انتظار داشته‌باشید که در اوایل، سکس عالی و بینقصی را تجربه کنید. هر چند در این موضوع به صورت غریزی و خود به خود به تکامل بیشتری می‌رسید، ولی اگر تازه ازدواج کرده‌اید نباید انتظار داشته‌باشید که همه چیز ایده‌آل باشد.

  در ضمن فکر نکنید که با دیدن پورنوگرافی میتوانید آموزش صحیحی به دست بیاورید. دیدن پورنوگرافی غالبا علاوه بر اینکه مشکلات جانبی مثل: مشکلات روحی و روانی، استمناء، زود انزالی،‌ اختلالات نعوظ و. ..  برای شما در پی خواهد‌داشت، انتظار شما را از خودتان بالا برده و در نهایت دچار یأس و ناامیدی از خود و استرس می‌شود. 

  نداشتن اعتیاد به پورنوگرافی و نداشتن استمناء

  اولین بار در سال ۲۰۰۷ محققین در موسسه کینزی بودند که به رابطه پورنوگرافی و اختلال نعوظ و نیز کاهش میل جنسی اشاره کردند.

  کافیست یک جستجوی ساده در گوگل کنید و از مضرات استمناء و مشاهده پرونوگرافی مطلع شوید، این قدر این مسئله واضح است که توضیح مکرر آن در این مطلب جایی ندارد. اینکه این مسئله را در این مطلب توضیح نمی‌دهیم دلیل بر این نیست که اهمیتی ندارد بلکه این مورد یکی از اصلی‌ترین دلایل ناتوانی‌های جنسی است. تاکید می‌کنم اصلی‌ترین.

  البته نداشتن اعتیاد با ترک آن بسیار متفاوت است باید اعتراف کرد که ترک این اعتیاد کار نسبتا سخت و زمانبری است و نیاز به مشاوره با روانشناس و روانپزشک دارد. ولی قبل از اینکه معتاد به این مسایل شود بدانید که استفاده از این نوع محتواها نه تنها هیچ سودی برای شما نخواهد‌داشت، علاوه بر این به ازای هر ثانیه و دقیقه‌ای که به این کار مشغول هستید دارید خسارات جبران‌ناپذیری چه از لحاظ روحی روانی و چه از لحاظ جسمی به خود وارد می‌کنید.

  توانایی داشتن تمرکز 

  اصولا داشتن تمرکز برای موفق انجام دادن هر کاری ضروری است. ولی برای سکس این گونه نیست! یعنی ضروری نیست بلکه  خیلی خیلی خییییللللللییییی ضروری است.

  موقع سکس لازم است که شما به هیچ چیز غیر از شریک جنسی خود فکر نکنید. فقط در زمان و مکان حال باشید. اصلا به این فکر نکنید که چند دقیقه است که مشغول عشق بازی یا بوسیدن یا خوردن یا. ... هستید. فقط از کاری که میکنید لذت ببرید. نگران این نباشید که فردا باید صبح زود از خواب بیدار شوم و یا به فکر طلب یا بدهی‌ها یا. .... خلاصه به هیچ چیز جز پارتنرتون فکر نکنید و سعی کنید با تمام وجود از رابطه با او لذت ببرید.

  اگر شما دچار اختلال نعوظ و یا زود انزالی یا هر مشکل دیگری باشید قاعدتا یکی از حواس پرتی‌های شما از استرس و نگرانی شما سرچشمه می‌گیرد. باید سعی کنید به مشکل و ناتوانی خود فکر نکنید. باور کنید این کار باعث افزایش خوشنودی جنسی برای شما خواهد بود. امتحان کنید.

  گاهی رفتار خانم‌ها تاثیر منفی روی تمرکز مرد می‌گذارد به این شکل که خانم در هنگام سکس بی موقع حرف‌های نامربوط می‌زند و یا حرکات نادرست انجام می‌دهد و این باعث حواس پرتی و عدم تمرکز مرد می‌شود. حتی اگر یک سوسک هم دیدید چیزی به روی خود نیاورید ( خودتون از این مثال تا ته قضیه رو بخونید!!! )

  استراحت، خواب، ورزش و در کل حرکت و سکون مناسب

  پر واضح است که اگر شما خسته و کم‌خواب باشید، نمیتوانید درست و خوب سکس کنید، علاوه بر خستگی جسمی ممکن است که تمرکز کافی هم نداشته‌باشید، پس خواب خوب لازمه سکس خوب است. دوم همانطور که قبلا نیز اشاره‌شد، یکی از ارکان اصلی برای نعوظ، قلب است چرا که گردش خون را باید تا حد زیادی بالا ببرد و تحمل ضربان بالا را داشته‌باشد. اگر شما برنامه ورزشی منظمی داشته‌باشید و توانایی قلب خود را بالا ببرید این مورد میتواند کیفیت و زمان نعوظ شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

  و بسیاری مسایل دیگر

  مواردی که در این مقاله درج شد تقریبا اصلی‌ترین موارد در رابطه با مشکلات نعوظ و زود انزالی بود، ولی موارد بسیار زیاد دیگری نیز هستند که توضیح آنها باعث طولانی شدن مطلب و ملال خاطر خواننده خواهد شد پس به همین قلیل بسنده می‌کنیم و برخی موارد دیگر را فقط تیتر وار جهت اطلاع در زیر درج می‌کنیم:

  • بیماری قلبی عروقی
  • دیابت
  • فشار خون بالا
  • چربی خون بالا
  • آسیب به دلیل سرطان و یا جراحی
  • جراحت‌های فیزیکی
  • چاقی
  • سن بالا
  • استرس
  • اضطراب
  • مشکلات رابطه
  • مصرف مواد مخدر
  • مصرف الکل
  • کشیدن سیگار

  دکتر های مرتبط با این مطالب

  دکتر محبوبه دشتی متخصص زنان و زایمان

  یزد

  4.6 (291 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:کمتر از 1 ساعت

  تجربه
  11 سال
  پوشش بیمه
  دارد

  خدمات:

  اقدام به بارداری, مشاوره عمو ...

  منصوره ملائی کندلوسی کارشناسی مامایی

  چالوس

  4.8 (439 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:کمتر از 1 ساعت

  تجربه
  26 سال
  پوشش بیمه
  ندارد

  خدمات:

  مشاوره آنلاین مامایی, عفونت ...

  دکتر حسین فوزی فرد متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری (اورولوژی)

  تهران

  4.8 (61 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:کمتر از 1 ساعت

  تجربه
  6 سال
  پوشش بیمه
  دارد

  خدمات:

  سلامت جنسی, مشاوره دارویی

  دکتر مریم فراهانی متخصص زنان و زایمان

  قدس

  4.5 (62 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:کمتر از 1 ساعت

  تجربه
  10 سال
  پوشش بیمه
  ندارد

  خدمات:

  اقدام به بارداری, سلامت جنسی

  دکتر حدیثه بقائی متخصص زنان و زایمان

  رشت

  4.9 (119 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:1 ساعت

  تجربه
  9 سال
  پوشش بیمه
  دارد

  خدمات:

  اقدام به بارداری, مشاوره عمو ...

  تیم تحریریۀ ایزو ویزیت

  تیم تحریریۀ ایزو ویزیت از پزشکان و روانشناسان باتجربه و همچنین کارشناسان تولیدمحتوا با تحصیلات آکادمیک در زمینۀ سلامت جسم و روان تشکیل شده‌است. تیم تحریریۀ ایزو ویزیت در تلاش است تا براساس به‌روزترین مقالات و یافته‌های علمی در حوزۀ درمان پاسخی دقیق برای تمامی سوالات پزشکی و روانشناسی ارائه کند و مطالبی جامع و معتبر را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد.

  نویسنده مقاله :

   پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
  پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

  نظرات
  نظر/سوال خود را وارد نمایید:
  احمد ایزدی
  احمد
  کاربر عضو 1402/12/18

  بسیار عالی گفته شده تغذیه درست، استراحت کافی، خواب مناسب ، آرامش داشتن حین رابطه، مکان مناسب و...
  باعث میشه رابطه جنسی به خوبی پیش بره.
  من اکثرا اوقات نعوظ طولانی دارم و برای ۲ تا ۳ بار سکس در رابطه آماده ام.
  مرسی از سایت خودتون❤🙏🤚👍

  احمد ایزدی
  احمد
  کاربر عضو 1402/12/18

  سلام
  مطالب مفید بود. درسته ورزش کردن منظم در گردش خون تاثیر داره و باعث نعوظ فوق العاده میشه ، و خوردن مواد غذایی مثل پیاز و شکلات در بیشتر شدن حجم آب منی موثره.
  نداشتن استرس و دارا بودن اعتماد به نفس در مرد و زن باعث کیفیت رابطه جنسی میشه.

  امیر نجاتی
  کاربر مهمان 1402/03/17

  سلام. من همیشه از نظر زمان نعوظ اوکی بودم اما سه بار هستش که به شکل عجیب با پارتنر که ۲ ماهه آشنا شدم و ۴ بار اول اوضاع بهتر بود در سکس حیلی سریع اتفاق افتاد. یعنی بعد از ۱ دقیقه برا خودم عجیبه.

  اميد آستركي
  کاربر مهمان 1402/01/26

  توضيحات كافي نيست و راه درمان هم گفته نشده

  پشتیبان ارشد ایزو ویزیت @ در پاسخ به اميد آستركي
  پشتیبان سایت 1402/01/26

  ممنون از اظهار نظرتون سعی می‌کنیم این مطلب را کامل تر کنیم

  چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
  1 تعیین تخصص

  در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

  2 انتخاب پزشک

  در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

  3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

  در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

  4 مکالمه امن با پزشک

  در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

  5 پرداخت و شروع مشاوره

  در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.