برای شروع نیاز به کمک داری؟

تماس بگیر

سوالات کوتاه پزشکیت رو رایگان بپرس

لیست سوالات

دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ

ایزوویزیت

دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ

سطح مقاله: عمومی | 1400-02-07 | خواندن 10 دقیقه | 3077 بازدید

مشکل انزال زودرس و اختلال نعوظ یا نعوظ ضعیف از شایع ترین مشکلات جنسی برای اقایان میباشد.

برای درمان این موضوع لازم است که ابتدا دلایل این مشکل را بررسی کنیم تا هر شخص باتوجه به دلایل موجود در خود بتواند بهترین راهکار درمانی خود را پیدا کند.

قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید که برای انجام یک سکس و نعوظ قوی تقریبا تمام اعضا و جوارح شخص درگیر هستند و درست عمل نکردن هر یک از اعضا بدن میتواند نقصانی کوچک یا بزرگ روی این عمل داشته باشد.

برای داشتن نعوظ کامل و سکس خوب باید به موارد زیر توجه کنید :

 • داشتن اعتماد به نفس و روحیه سالم و قوی
 • سیستم گردش و تصفیه خون سالم 
 • رژیم غذایی و سبک زندگی درست
 • داشتن پارتنر و شریک جنسی ایده آل و دلخواه
 • داشتن تجربه کافی و اموزش صحیح
 • نداشتن اعتیاد به پورنو گرافی و نداشتن استمناء
 • توانایی حفظ تمرکز 
 • استراحت ، خواب ، ورزش و در کل حرکت و سکون مناسب
 • و بسیاری مسایل دیگر

دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ

داشتن اعتماد به نفس و روحیه سالم و قوی :

این مورد یکی از موارد بسیار مهم برای داشتن نعوظ و سکس سالم و کامل است. اگر شخصی اعتماد به نفس نداشته باشد و یا با استرس از اینکه نمیتواند این عمل رو درست و خوب انجام دهد شروع به سکس کند، همین فکر و استرس باعث عدم تمرکز ، نعوظ ناقص و در نتیجه انزال زودرس یا عدم انزال میشود و باز همین که در این مسلئه شکست بخورد برای دفعه بعد استرس بیشتر و عدم اعتماد به نفس بیشتر گریبان وی را گرفته و این چرخه بارها و بارها تکرار میشود.

در این مورد خاص خانم نقش بسزایی برای بهبود اوضاع دارد . به این صورت که اگر مرد دچار این اختلال شد خانم بهتر است به جای بد رفتاری و بروز خشم ( وقتی خانم درست ارضا نشود بدیهی است که عصبانی و خشمگین شود) بهتر است خود را کنترل نموده و به همسر خود دلگرمی دهد و به هر نحو ممکن سعی کند که اعتماد به نفس او را بالا ببرد. دقت کنید که خانم نباید طوری رفتار کند که انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده و همه چیز طبیعی است، بلکه باید با شناختی که از همسر خود دارد با رفتاری درست و در زمان مناسب این موضوع را مطرح کند و همسر را تشویق به درمان نماید. و هر وقت که بهبودی هر چند کم برای اقا حاصل شد خانم این مورد را با خوشحالی بیان کند که مثلا نسبت به دفعه قبل خیلی بهتر شدی.

باور کنید مردها اگر خود را در این مسئله موفق بدانند خود را پادشاه عالم میبینند. هر چند اقا هم باید در ادامه تمام تلاش خود را برای بهبود سبک زندگی و رژیم غذایی و ... بکند تا این مشکل به شکل اساسی حل شود. چرا که تکرار این موضوع باعث دلسردی همسر شده و بعد از مدتی همسر دیگر نمیتواند رفتار خوب خود را ادامه دهد.

سیستم گردش و تصفیه خون سالم :

داشتن نعوظ کامل که خود پیشنیاز یک سکس کامل است، نیازمند گردش خون مناسب و داشتن خون سالم است . چرا ؟ برای درک بهتر باید فرایند نعوظ تشریح شود:
نعوظ حاصل یک فرایند ذهنی و فیزیکی است. از فرایند ذهنی که بگذریم فرایند فیزیکی به این شکل روی میدهد که با توجه به تحریک ذهنی ضربان قلب بالا رفته و گردش خون افزایش پیدا میکند. خون مملو از اکسیژن وارد مویرگ های آلت تناسلی مرد شده و طی مراحلی در آلت تناسلی جمع میشود به این معنی که مقدار ورودی خون بیشتر از مقدار خروجی میشود . 
این تجمع خون باعث بزرگ شدن و سفت شدن آلت میشود. حال اگر خون شخص به هر دلیلی به اصطلاح غلیظ باشد و یا مقدار کافی اکسیژن به همراه نداشته باشد ، درست به گردش در نمیاید و آن طوری که باید در مویرگ های آلت تجمع پیدا نمیکند و یا اگر هم جمع شود بنا به بافت و فیزیولوژی آلت ، مویرگ ها نمیتوانند مدت زمان طولانی مانع از خروج خون از آلت شوند و در نتیجه یا نعوظ کامل انجام نمیشود (الت به اندازه کافی سفت نمیشود) و یا سریعا تمام میشود و قبل از زمانی معقول الت شل شده و باعث میشود که عمل سکس درست و کامل انجام نشود.
بررسی دقیق سیستم گردش خون  به شما کمک میکند که بتوانید تشخیص درستی از این مسئله داشته باشید. اگر دست و پای شما سریع خواب میرود و دچار گزگز میشود و یا موقع برخواستن از جا چشمان شما سیاهی میرود اگر پوست شما جوشهای چرکی میزند تمام این موارد نشان دهنده این است که خون شما به اصطلاح غلیظ است و با توجه به اینکه درست تصفیه نشده حاوی میزان کافی اکسیژن و مواد مغذی نیست.

حال باید بدانید که عمل تصفیه خون و پاک سازی خون توسط کبد انجام میشود پس اگر کبد شما درست عمل کند (برای داشتن کبد سالم باید رژیم غذایی سالم و سبک زندگی سالم داشته باشید) خون شما درست تصفیه میشود و در نهایت اگر اختلال نعوظ شما به این علت باشد حتما بهبود پیدا خواهد کرد.

رژیم غذایی و سبک زندگی درست :

رژیم غذایی سالم و پرهیز از خوراکی های مضر و غیر طبیعی به میزان زیاد روی گردش خون و درست عمل کردن کبد و سایر اعضای مهم در بدن تاثیر دارد علاوه بر اینکه شما نباید غذاهای غیر طبیعی و تراریخته و مضر استفاده کنید باید غذاهایی با طبع گرم و پروتئین کافی و سبزیجات مناسب برای بالابردن میزان منی و بالا بردن شهوت و به اصطلاح گرم کردن طبیعت و مزاج خود استفاده کنید.  تشخیص این مورد خیلی سخت نیست اگر شما زیاد فست فود ، روغن های نباتی ، نوشابه ، سس و ...... استفاده میکنید واضح است که باید در این رفتار خود تجدید نظر کنید. 
و اگر شما دارای طبیعت مزاجی سرد هستید باید با رعایت رژیم غذایی مناسب مزاج خود را گرم کنید . مصرف کردن خوراکی های با طبع گرم بسیار کمک کننده است

داشتن پارتنر و شریک جنسی ایده آل و دلخواه

این موضوع اصلا پیچیده نیست اگر شما شریک جنسی خود را به هر دلیلی دوست نداشته باشید و یا مشکلی با اندام یا ظاهر و یا اخلاق یا .... او داشته باشید همین موضوع باعث میشود که او به اندازه کافی برای شما جذاب و شهوت برانگیز نباشد. خب حل این موضوع کمی پیچیده است و در این مطلب نمیگنجد. ولی راهکار اولیه و لازم این است که هر دو نفر حتما نظافت را رعایت کنند ، قبل از سکس حمام کنند ، موهای زاید خود را زایل کنند ، از عطر مناسب استفاده کنند و  ارایش مناسب و دلخواه داشته باشند.

و از این موارد مهمتر این است که هر دوطرف با هم ارتباط خوب و صمیمی داشته باشند اگر در هنگام دلخوری و یا به اجبار شروع به عمل سکس کنید مطمئنا سکس خوبی نخواهید داشت و از طرفی هر چه سکس بدی را تجربه کنید صمیمیت بین شما کمتر خواهد بود و برعکس این موضوع هم کاملا صادق است. همین موارد به اندازه کافی جذابیت ایجاد میکند مگر اینکه مشکل خیلی عمیق تر باشد.

داشتن تجربه کافی و اموزش صحیح

سکس هم مثل هر کار دیگری نیاز به تجربه و یا اموزش دارد. اگر شما تمام شرایط مطلوب را برای یک سکس خوب داشته باشید باز هم نباید انتظار داشته باشید که در اوایل ، سکس عالی و بینقصی را تجربه کنید. هر چند در این موضوع به صورت غریزی و خود به خود به تکامل بیشتری میرسید ولی اگر تازه ازدواج کرده اید نباید انتظار داشته باشید که همه چیز ایده آل باشد.

در ضمن فکر نکنید که با دیدن پورنوگرافی میتوانید اموزش صحیحی به دست بیاورید. دیدن پورنوگرافی غالبا  علاوه بر اینکه مشکلات جانبی مثل : مشکلات روحی و روانی ، استمناء ، زود انزالی ،‌اختلالات نعوظ و ...  برای شما در پی خواهد داشت ، انتظار شما را از خودتان بالا برده و در نهایت دچار یأس و ناامیدی از خود و استرس میشود. 

نداشتن اعتیاد به پورنوگرافی و نداشتن استمناء

اولین بار در سال ۲۰۰۷ محققین در موسسه کینزی بودند که به رابطه پورنوگرافی و اختلال نعوظ و نیز کاهش میل جنسی اشاره کردند.

کافیست یک جستجوی ساده در گوگل کنید و از مضرات استمناء و مشاهده پرونوگرافی مطلع شوید این قدر این مسئله واضح است که توضیح مکرر آن در این مطلب جایی ندارد. اینکه این مسئله را در این مطلب توضیح نمیدهیم دلیل بر این نیست که اهمیتی ندارد بلکه این مورد یکی از اصلی ترین دلایل ناتوانی های جنسی است . تاکید میکنم اصلی ترین.
 البته نداشتن اعتیاد با ترک آن بسیار متفاوت است باید اعتراف کرد که ترک این اعتیاد کار نسبتا سخت و زمانبری است و نیاز به مشاوره با روانشناس و روانپزشک دارد . ولی قبل از اینکه معتاد به این مسایل شود بدانید که استفاده از این نوع محتواها نه تنها هیچ سودی برای شما نخواهد داشت علاوه بر این به ازای هر ثانیه و دقیقه ای که به این کار مشغول هستید دارید خسارات جبران ناپذیری چه از لحاظ روحی روانی و چه از لحاظ جسمی به خود وارد میکنید.

توانایی داشتن تمرکز 

اصولا داشتن تمرکز برای موفق انجام دادن هر کاری ضروری است. ولی برای سکس این گونه نیست یعنی ضروری نیست بلکه  خیلی خیلی خییییللللللییییی ضروری است. موقع سکس لازم است که شما به هیچ چیز غیر از شریک جنسی خود فکر نکنید . فقط در زمان و مکان حال باشید. اصلا به این فکر نکنید که چند دقیقه است که مشغول عشق بازی یا بوسیدن یا خوردن یا .... هستید . فقط از کاری که میکنید لذت ببرید . نگران این نباشید که فردا باید صبح زود از خواب بیدار شوم و یا به فکر طلب یا بدهی ها یا ..... خلاصه به هیچ چیز جز پارتنرتون فکر نکنید و سعی کنید با تمام وجود از رابطه با او لذت ببرید. اگر شما دچار اختلال نعوظ و یا زود انزالی یا هر مشکل دیگری باشید قاعدتا یکی از حواس پرتی های شما از استرس و نگرانی شما سرچشمه میگیرد. باید سعی کنید به مشکل و ناتوانی خود فکر نکنید . باور کنید این کار باعث افزایش خوشنودی جنسی برای شما خواهد بود. امتحان کنید.
گاهی رفتار خانم ها تاثیر منفی روی تمرکز مرد میگذارد به این شکل که خانم در هنگام سکس بی موقع حرف های نامربوط میزند و یا حرکات نادرست انجام میدهد و این باعث حواس پرتی و عدم تمرکز مرد میشود. حتی اگر یک سوسک هم دیدید چیزی به روی خود نیاورید ( خودتون از این مثال تا ته قضیه را بخونید!!! )

استراحت ، خواب ، ورزش و در کل حرکت و سکون مناسب

پر واضح است که اگر شما خسته و کم خواب باشید نمیتوانید درست و خوب سکس کنید علاوه بر خستگی جسمی ممکن است که تمرکز کافی هم نداشته باشید پس خواب خوب لازمه سکس خوب است. دوم همانطور که قبلا نیز اشاره شد یکی از ارکان اصلی برای نعوظ ، قلب است چرا که گردش خون را باید تا حد زیادی بالا ببرد و تحمل ضربان بالا را داشته باشد . اگر شما برنامه ورزشی منظمی داشته باشید و توانایی قلب خود را بالا ببرید این مورد میتواند کیفیت و زمان نعوظ شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

و بسیاری مسایل دیگر

مواردی که در این مقاله درج شد تقریبا اصلی ترین موارد در رابطه با مشکلات نعوظ و زود انزالی بود ولی موارد بسیار زیاد دیگری نیز هستند که توضیح انها باعث طولانی شدن مطلب و ملال خاطر خواننده خواهد شد پس به همین قلیل بسنده میکنیم و برخی موارد دیگر را فقط تیتر وار جهت اطلاع در زیر درج میکنیم

 • بیماری قلبی عروقی
 • دیابت
 • فشار خون بالا
 • چربی خون بالا
 • آسیب به دلیل سرطان و یا جراحی
 • جراحت های فیزیکی
 • چاقی
 • سن بالا
 • استرس
 • اضطراب
 • مشکلات رابطه
 • مصرف مواد مخدر
 • مصرف الکل
 • کشیدن سیگار
بر چسب ها :
#جنسی #مرد #زود انزالی #رژیم غذایی #سردی و خشکی در ارکان تناسلی
انتشار دهید
پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

مقالات مشابه
بیماری های گوارشی و ریزش مو | پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
دکتر پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

بیماری های گوارشی و ریزش مو

سطح مقاله: عمومی | 1401-03-17 | خواندن 5 دقیقه | 115 بازدید

ریزش مو یکی از مواردیست که بسیاری از افراد با آن درگیرند، یکی از عوامل نازک شدن مو که کمتر مشهود است اختلال در فرآیند گوارش است.

درباره سرطان سینه ( کامل ، واضح و کاربردی ) | پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
دکتر پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

درباره سرطان سینه ( کامل ، واضح و کاربردی )

سطح مقاله: عمومی | 1400-11-23 | خواندن 6 دقیقه | 84 بازدید

سرطان سینه ، علایم ، دلایل ، پیشگیری ، تشخیص و روشهای درمان و خلاصه همه چیز در باره سرطان سینه

دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ | پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
دکتر پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

دلایل و درمان انزال زودرس و اختلال در نعوظ

سطح مقاله: عمومی | 1400-02-07 | خواندن 10 دقیقه | 3075 بازدید

این مقاله درباره مشکل شایع انزال زودرس و اختلال در نعوظ و راهکارهایی برای درمان آن میباشد.

چطور به کودک خودم دستور بدهم؟ | سینا دژم پور
دکتر سینا دژم پور
سینا دژم پور

چطور به کودک خودم دستور بدهم؟

سطح مقاله: عمومی | 1400-07-29 | خواندن 3 دقیقه | 1086 بازدید

بسیاری از والدین در مورد نحوه صحیخ دستور دادن به کودک خود نگرانی های دارند و از متخصصان در این باره سوال میپرسند.

شیزوفرنی | محمد کارگر
دکتر محمد کارگر
محمد کارگر

شیزوفرنی

سطح مقاله: عمومی | 1401-01-25 | خواندن 7 دقیقه | 176 بازدید

شیزوفرنی که با نام های اسکیزوفرنی و روان گسیختگی نیز شناخته می شود، نوعی اختلال روانی است که با علائم روان پریشانه همراه است. 

فوبیاها و ترس ها | فرشید شهریاری
دکتر فرشید شهریاری
فرشید شهریاری

فوبیاها و ترس ها

سطح مقاله: عمومی | 1401-01-25 | خواندن 5 دقیقه | 47 بازدید

فوبیا یا هراس زدگی، نوعی ترس بیش از حد نسبت به چیزهای مختلف است. 

اوتیسم | پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
دکتر پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

اوتیسم

سطح مقاله: عمومی | 1401-01-25 | خواندن 9 دقیقه | 198 بازدید

اوتیسم (Autism) نوعی اختلال در رشد مغز است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیر طبیعی، نمایان می شود. انواع ، علایم و علت بروز و ..

روماتیسم قلبی | مرضیه پاکباز
دکتر مرضیه پاکباز
مرضیه پاکباز

روماتیسم قلبی

سطح مقاله: عمومی | 1400-12-05 | خواندن 7 دقیقه | 931 بازدید

این مطلب در مورد علت ، انواع ، روشهای تشخیص ، علایم ، روشهای پیشگیری و درمان روماتیسم قلبی میباشد.

وسواس فکری-عملی (وسواس، شک و تردید) | پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
دکتر پشتیبان ارشد ایزو ویزیت
پشتیبان ارشد ایزو ویزیت

وسواس فکری-عملی (وسواس، شک و تردید)

سطح مقاله: عمومی | 1401-01-29 | خواندن 10 دقیقه | 412 بازدید

وسواس یک از بیماری روانی پیچیده است افراد زیادی درگیر این بیماره هستند. انواع وسواس ، تشخیص ،عوامل تشدید کننده و روش درمان ...

در مورد این مقاله نظر دهید
logo-samandehi

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به ایزو ویزیت تعلق دارد.