برای شروع نیاز به کمک داری؟

تماس بگیر

سوالات کوتاه پزشکیت رو رایگان بپرس

لیست سوالات

پماد واژینال رویان بوعلی دارو

ایزوویزیت

تضمین بازگشت وجه و رضایت کاربران

در صورت نارضایتی از مشاوره، هزینه شما پس از بررسی به طور کامل بازگردانده میشود

پماد واژینال رویان بوعلی دارو

پماد واژینال رویان بوعلی دارو

پماد رویان از روغن گل محمدی ، موم زنبور عسل، انزروت و سفیداب تهیه شده است. انزروت یا کنجیده سرخ و سفید قطعات تقریباً کروی و کوچک به رنگ زرد، سفید یا سرخ و شفاف بلوری شکل هستند که اغلب به یکدیگر چسبیده و قطعات درشت تری را تشکیل می دهند و در اثر کمترین فشار شکسته می شوند.

شیخ الرئیس در کتاب قانون در طب در مورد این صمغ این چنین گفته است: بهترین نوع انزروت نوعی است که رنگش مایل به زرد است و به کندر شبیه است. این گیاه خاصیت ترمیم کنندگی دارد و لبه زخم را به هم می آورد و جوش می دهد. ضماد انزروت دملها را تسکین داده و جوش می دهد.

مکانیسم اثر ترکیبات پماد واژینال رویان برای بیماری های زنان

  • روغن گل محمدی

گل محمدی از گیاهان دارویی مشهور در طب سنتی است که به عنوان دارو ضد افسردگی، تقویت کننده قوا جنسی و تقویت کننده مغز و اعصاب توسط پزشکان طب سنتی تجویز می شود. اما خواص آن به این چند مورد ختم نمی شود. گل محمدی از انواع عفونت های قارچی جلوگیری کرده و التهاب را کاهش می دهد. از سوی دیگر مقوی عضلات رحم است و از افتادگی رحم نیز جلوگیری می کند، به درمان زخم ها کمک کرده و برای تسکین عفونت های رحمی نافع است. روغن گل محمدی حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی است که با انواع عفونت های دستگاه ادراری مقابله می کند و درد و التهاب مثانه را نیز تسکین می دهد. 


پیشنهاد مطالعه مقاله:

بیرون‌زدگی‌ رحم‌ و راههای درمان


  • موم زنبور عسل یا عصاره بره موم

عصاره موم زنبور عسل در درمان والوواژینیت کاندیدایی که دومین عفونت شایع واژن در زنان است موثر می باشد. عصاره موم زنبور عسل یا بره موم دارای خواص ضد قارچی است و به همین دلیل استفاده موضعی یا واژینال آن در درمان عفونت های قارچی واژینال بسیار موثر و کارامد است. مطالعات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر روی 100 زن، نشان می دهد که 68 درصد بیمارانی که از عصاره بره موم واژینال برای درمان عفونت قارچی استفاده کرده بودند، خارش و ترشحات سفید رنگ پنیری شکل در آن ها بهبود یافته است. عصاره بره موم التهاب واژن را در زنان کاهش می دهد و به درمان قاعدگی های دردناک (دیسمنوره) کمک می کند. 


پیشنهاد مطالعه مقاله:

درد قاعدگی و روشهای خانگی بهبود آن


  • انزروت 

انزروت با نام علمی Astragalus sarcocolla از خانواده گون است و در جنوب ایران رشد می کند. گیاه انزروت تاثیر قدرتمندی در درمان زخم دارد و صمغ آن یک ضد عفونی کننده موثر برای از بین بردن انواع عفونت باکتریایی است. این گیاه التهاب را کاهش می دهد و به همین دلیل برای درمان عفونت، زخم و التهاب رحمی در پماد رویان بوعلی دارو از آن استفاده شده است.

علت کسیت و فیبروم در طب سنتی

اختلال فیبروم زمنیه سرد دارد و در واقع تبلور بلغم است که به شکل سودا در آمده است. کیست تخمدان و فیبروم  معمولا بر اثر انتقال گرمی بیش از حد خلط صفرا در ناحیه شکم در حضور خلط بلغم و سودا ایجاد می شود. کیست و فیبرومی که فاقد خونریزی است بر اثر غلبه سودا و فیبروم همراه خونریزی بر اثر غلبه دم و صفرا ایجاد خواهد شد. 

علت چسبندگی لوله های رحم در طب سنتی

پزشکان طب سنتی عقیده دارند که علت های مختلفی برای چسبندگی لوله های رحم وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به خوردن غذا و نوشیدنی های سرد، مصرف شیرینی جات، کافئین بیش از حد، افزایش رطوبت در رحم، سوداوی شدن رحم، دیر ارگاسم شدن، استفاده مکرر از نوار بهداشتی و دستمال توالت، استرس، غم و غصه، زخم های واژینال و ... اشاره کرد. 

موارد مصرف

- ناباروری،
- قارچ رحم،
- عفونت رحم،
- چسبندگی لوله های رحم،
- زخم رحم،
- فیبروم و میوم،
- کمک به درمان کیست و تنبلی تخمدان

مقدار مصرف

مقدار و طریقه مصرف پماد واژینال رویان:
- شب ها و در حالت خوابیده (زیر باسن بالشت قرار داده تا پماد برنگردد)
- اپلیکاتور را به سر پماد وصل کنید، پماد را فشار دهید تا اپلیکاتور پر شود سپس اپلیکاتور را تا انتها به داخل واژن فرو برده و تخلیه نمایید. هر شب موقع خواب چهار اپلیکاتور استفاده شود.
- دوشیزگان در ایام عادت ماهیانه با سرنگ 10 سی سی (بدون سوزن) دارو را استعمال کنند.
* بهترین زمان استفاده از کرم واژینال در دوران قاعدگی و در طول دوره عادت ماهیانه می باشد. در صورت لکه بینی می توانید از پماد استفاده کنید و در ایام پاکی از پماد استفاده نشود.

موارد منع مصرف

نکته 1 : این دارو در دوران حاملگی منع مصرف دارد.
نکته 2 : در ایام عادت ماهیانه بهتر است از هندوانه، ترشی، نعناع و ماست ترش مصرف نشود.
نکته 3 : در صورت سوزش، پس از مصرف پماد یک اپلیکاتور عسل طبیعی استعمال شود. 

اگر در مورد این دارو و یا دارو های مشابه سوالی دارید ، میتوانید با دکتر های داروساز ایزو ویزیت مشورت نمایید.

دکتر پویا دریلی

دکتر داروساز
6 سال تجربه 36نظر 40,000 تومان
دکتر  پویا دریلی دکتر داروساز

دکتر مونا فرجی

دکتر داروساز
4 سال تجربه 68,000 تومان
دکتر  مونا فرجی دکتر داروساز
چند نمونه از موارد استفاده این دارو
بیمار زن 40 ساله، تاریخ مراجعه 1399/05/29
كيست آندومتريوز تخمدان
بیمار مرد 35 ساله، تاریخ مراجعه 1399/05/13
من میخواستم علت کیست تخمدان دا ...
بیمار زن 33 ساله، تاریخ مراجعه 1399/04/24
مشکل من فیبروم رحمی می باشد
نظرات در مورد دارو
اگر شما نیز تجربه استفاده از این دارو را دارید لطفا تجربه خود را برای دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران
عضو سایت 1401-03-09
سلام. چند ماه اقدام به بارداری کردم ، متاسفانه نتیجه ای نگرفتم ، دکتر برام عکس رنگی رحم نوشت ، در حین تزریق مواد به داخل رحم مواد از لوله فالوپ عبور میکرد ولی نتیجه گزارش سونوگرافی این بود که انتهای لوله ها از دو طرف بسته است. و ضمنا ذخیره تخمک طبق آزمایش 0.5 هست. و دکتر گفته باید IVF کنم. با این پماد آیا امکان باز شده لوله وجود داره که بتونم طبیعی باردار بشم؟ آیا امکان افزایش ذخیره تخمک با طب سنتی وجود داره؟
عضو سایت 1401-03-08
باسلام
من ازدواج نکردم و سه تا فیبروم دارم که یکیش بزرگه می خواستم ببینم آیا امکان استفاده از این پماد وجود داره؟ و اینکه بدون تجویز پزشک استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

سلام. استفاده از این دارو برای دوشیزگان، در دوران عادت ماهیانه تنها در آن ناحیه پماد استفاده و از فرو بردن اپلیکاتور به داخل واژن خودداری شود. با نظر و تجویز پزشک مصرف بشه بهتر هست.

عضو سایت 1401-01-23
خداوند حافظونگهدار سازندگان این پماد رویان باشد من بعداز بستن لوله هایم دچار پریود های نامنظم شدم به مدت دوسال دیگه از دارو ودرمان خسته شده بودم که به صورت اتفاقی خانمی این پماد رو بهمن پیشنهاد داد ومن هم گفتم این رو هم امتحان می کنم که استفاده همانا ودرمان همانا 👍
عضو سایت 1400-11-11
سلام من ازپمادرویال استفاده کردم به مدت ۴شب ولی یک اپلیکاتورروزپنجم روی نواربهداشتیم یه دونه های ریزمثل خاک شیربودمیشه راهنماییم کنیدخواهشافوریه

احتمالا همون دونه های انزروت هستن که داخل پماد قرار داره. بالای همین صفحه در موردش توضیح داده شده.

عضو سایت 1400-09-28
سلام خسته نباشید وقتتون بخیر. ببخشید من ازاین پماددودوراستفاده کردم الان دوردوم که توپریودی استفاده کردم چندروزاول خوب بود عفونتموبیرون دادولی الان بازعفونت گرفتم شدیدهمراه با خارش وسوزش الان چیکار بایدبکنم؟ ممنون

سلام.با پزشکتون تماس بگیرید تا اگر لازمه داروی دیگه ای تجویز با جایگزین بشه.اما در کل زمانیکه دارو عفونت رو به بیرون هدایت میکنه، در قسمت خارجی باعث خارش و...میشه.

عضو سایت 1400-03-02
سلام
من یه بار استفاده کردم. کسیت دارم چند سال پیش. به طب بوعلی مراجعه داشتم. زالو هم گذاشتم و بادکشم کردم و مقداری دارو هم مصرف کردم ولی تاثیری روی کستم نداشت. البته شکلاتم خیلی کم شد. مثل دردهای زیادم. البته مای چند سال پیش است طی این مدت مدام انواع درمانها را امتحان کردم حالم بهتر میشد و لی خوب نشدم و حتی کیست هام کم هم نشد تغییر میکرد و لی از بین نرفت الان 7 ساله که میخواستم باردار بشم نشدم
تازگی مشکل دیگه ای دارم پریودی های شنا منظم، شدید، یا طولانی و گاه با فاصله خیلی کم یا خیلی زیاد. رفتم تست پاپ اسمیر دادم و... گفتن سلوهای مشکوک به سرطان دهانه رحم دارم.
لطفا راهنمایی کنید الان نزدیک دوماه است پاک نمیشم کم و زیاد میشه ولی قطع نمیشه و حالت و رنگش هم گاه تازه است و گاه عفونی یا سیاه و ...
میخواستم بدونم الان استفاده از این پماد میتونه برام مناسب باشه.
فعلا نمیتونم برم دکتر

حالا بعد از مراجعه به
به این پماد اعتماد کنید وبارها استفاده کنید تا کم کم تاثیرش را ببینید
عضو سایت 1400-02-28
من بعد استفاده سوزش شدیدی گرفتم....علت چیه؟
عضو سایت 1400-02-12
سلام من از این پماد استفاده کردم عالیییییی بود خدا خیرتون بده.یکی از اقواممون بعد از استفاده از این باردار شد
عضو سایت 1400-02-02
سلام من هم فیبروم دارم هم عفونت داشتم هرچی پمادکلوتریمازول ومترونیدازول استفاده کردم خوب نشدم سه ماه ازپمادرویان استفاده کردم یعنی سه دوره پریودی به مدت 4شب هرشب یه اپلیکاتور خیلی عالی بودتادوسال دیگه ازعفونت خبری نبود
آیا فیبروم تون نتیجه گرفتین برطرف شد ممکنه به من جوابشو بدین
عضو سایت 1399-12-05
این پماد استفاده کردم ولی بیشتر پس میده بیرون چرا؟
عضو سایت 1399-11-22
بوی خیلی بدی داره یه بار استفاده کردم تاثیرش رو نمی دونم
عضو سایت 1399-09-06
داروخانه هم این پماد رو داره؟
بله در داروخانه ها قابل خریداری است
سلام این پماد میخاستم چجوری باید سفارش بدم
عضو سایت 1399-09-01
من استفاده کردم اصلاخوب نبودبه شدت عفونت اوردم والان خارش دارم قطع کردم ومترانیدازول مصرف میکنم..میگن‌رحم‌بایدخیس نباشه عفونت نیاد..این شیافوکه استفاده میکنی کلا لباس زیرت خیس میشد.وعفونت...حالا یدونه اپلیکاتورمیریزه بیرون ۳تاشومگه میشه نگه داشت همجاروبهم‌میزنه!!!
ببخشیدمن که مجردم فیبروم دارم چجوری استفاده کنم؟
باید نوار بهداشتی استفاده می کردین
عضو سایت 1399-08-15
سلام .اگر خانمی دستگاه آ یو دی داشته باشه می‌تونه از این پماد استفاده کنه؟
عضو سایت 1399-08-10
سلام یه سوال داشتم تو دوران پریودی ک میگن حتی سکس نکنید حمام کمتر برید چ طور چیزی داخل واژن بشه در این ایام مشکلی نداره؟
عضو سایت 1399-07-19
درود,بنده پماد واژینال رویان رو میخواستم
برای خرید این پماد به داروخانه های معتبر کشور مراجعه کنید
سلام وقت بخیر دخترا خواستم از این پماد برایم سفارسی میارید
عضو سایت 1399-07-13
منم خیلی راضی بودم برای چسبندگی استفاده کردم
چسبندگی لوله داشتی
ببخشید منم چسبندگی لوله دارم ایا واقعا بازمیکنه
منم چسپندگی دوتا لوله هام بسته هست شما باز شد
منم چسبندگی سدید رحم دارم عمل کردم ولی گفت بازم برمیگرده شما واقعا نتیجه گرفتین؟
سلام،منم تنگی واژن داشتم جوری بود که لوله‌هامم گرفته بود این پماد و زدم و هر چند روز یکبار دکتر برام میل زد و شستشو داد باز شد بعد از سه دوره مصرف الانم خیلی بهم امید داده برا بارداری
راست میگی واقعا؟
ببخشید تو رو خدا سوالی داشتم میشه به جز اپیلکاتور پنبه رو به پماد اغشته کرد و در داخل واژینال گذاشت یا خطر داره .عذر خواهی میکنم من نمیتونم از ان دستگاه اپیلکاتور درست استفاده کنم پماد رو هدر میدم 😔

سلام. فکر نمیکنم فکر خوبی باشه. ممکنه بیرون اومدن پنبه به راحتی اتفاق نیفته و دچار مشکل بشید. همینطور ممکنه ایجاد حساسیت کنه.

عضویت در ایزو ویزیت
پزشکان و متخصصین

برای ارائه خدمات آنلاین به بیماران بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
کاربران گرامی

برای دریافت مشاوره آنلاین با پزشکان می توانید بصورت رایگان ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید
isovisit
مراکز درمانی

برای معرفی و مدیریت کامل مرکز درمانی، کلینیک و بیمارستان ثبت نام کنید

بزودی
isovisit
logo-samandehi

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به ایزوویزیت تعلق دارد.