ویزیت فوری با پزشک آنلاین

پرسیدن سوال پزشکی
cm
kg
0 / 50
0 / 1000
1401/12/07
2 نظر
21527 بازدید

زر ایرانپور - 20 ساله

قد : 190

وزن : 50

کمبود وزن

سلام من یه کنکوری هستم و یه مدته که دچار استرس ، عرق کردن زیادد ، بی تمرکزی ، بیخیالی ، بی حوصلگی و کسلی شدم و متاسفانه تو شهرمون روانپزشکی نیست که مراجعه کنم ، میخواستم بدونم میتونم از سرترالین استفاده کنم از الان که تواسفند هستم به بدت حدود ۳ ماه کنکورم ؟ میدونم باید حتما زیر نظر روانپزشک باشه ولی ممنون میشم بتونید توصیه ای به غیر از مراجعه به پزشک داشته باشید

سلام خدمت شما


با توجه به علائمی که ذکر کردین، ابتدا توصیه می کنم یک آزمایش از نظر کم خونی و بررسی تیروئید انجام بدین.


در مورد مصرف داروی روانپزشکی، به هیچ عنوان توصیه نمی کنم به صرف داشتن چند علامت، بدون بررسی کامل روانپزشکی دارو شروع کنین.


داروهای روانپزشکی مثل سرترالین برای "درمان" حالاتی ست که به آنها "بیماری روانپزشکی" می گوییم، و به هیچ عنوان برای "بهتر شدن حال" در صورت "احساس اضطراب و افسردگی" نیست.


مصرف این داروها تیغ دو لب هست، اگر فرد براساس تشخیص روانپزشک(که بعد از یک مصاحبه ی تشخیصی کامل و بررسی جوانب مختلف امکان پذیر هست) نیاز به مصرف دارو داشته باشه، با مصرف تحت نظارت روانپزشک از فواید درمان بهره میبره ولی اگر به صورت خودسرانه و به صرف احساس افسردگی و اضطراب و به توصیه ی اطرافیان یا سرچ در اینترنت مصرف شود، بعضا می تواند عوارض بسیار جبران ناپذیری(مثلا ایجاد حالت شیدایی یا همان مانیا در فرد) داشته باشد.


اگر امکان تماس با روانپزشک را ندارید، به شما توصیه می کنم برای کم کردن این علائمتون حداقل از روش های تن آرامی و مدیتیشن استفاده کنین

باسلام


مراجع محترم به هیچ عنوان بدون نظر روانپزشک از دارو استفاده نکنید.


شما نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارید که بازه زمانی کنکور می باشد کمی اغراق گونه به مسئله نگاه می کنید و مشکل را بیش برآورد دارید . اگر کنکور را در دورنمایی قرار دهید با مدیریت زمان حتما خواهید توانست که بر تکالیف آن فائق بیایید و بار چالشی آن کمتر خواهد بود.


توصیه من به عنوان روانآهنگ های بی کلام ملایم و آرامبخش استفاده کنیدشناس بالینی این است که تمارین ریلکسیشن را انجام دهید . صبح ها با آهنگ های شادی آفرین و در مواقع درس خواندن از آهنگ های بدون کلام آرام و ملایم استفاده نمایید. و دروس خود را در بخش های کوچک و با فاصله بخوانید.


می تووانم از تکنیک های تنظیم هیجانی در این خصوص در جهت بدست آوردن کنترل هیجانات شما استفاده کنم