ویزیت فوری با پزشک آنلاین

مشاوره دارویی

درباره کپسول هماتینیک می‌توانید پاسخ سوال دارویی خود را از پزشک دریافت کنید.

کپسول هماتینیک

هر کپسول محتوی ۱۵ میکرو گرم ویتامین ب12 350 میلی گرم، فروس فومارات (معادل ۱۱۵ میلی گرم آهن فلزی)، ۱۵۰ میلی گرم ویتامین C و ۱ میلی گرم فولیک اسید می باشد.

قرص هماتینیک برای چیست؟

با توجه به پیامدهای نامطلوب و خطرناک کمبود آهن در بدن، استفاده از مواد غذایی و مکمل‌های استاندارد سرشار از این ماده معدنی برای بهبود سلامتی بدن، ضروری است. قرص هماتینیک یک گزینه عالی برای رفع مشکل کمبود آهن در بدن محسوب می‌گردد و مصرف آن به بهبود نقص در جذب آهن به دلیل کمبود فاکتورهای داخلی کمک می‌کند.

به طور کلی به ترکیباتی که حاوی آهن، فولیک اسید و ویتامین B12 هستند، هماتینیک گفته می‌شود. گاهی اوقات برای اثربخشی بیشتر در درمان انواع کم خونی ریزمغذی‌های دیگری نیز به این ترکیب اضافه می‌شود. کپسول هماتینیک یک محصول با کیفیت است که در درمان انواع کم خونی مثل کم خونی (آنمی) پرنیشوس و کم خونی مگالوبلاستیک بسیار موثر است. یکی از کاربردهای مهم قرص هماتینیک، درمان کم خونی متأثر از فقر آهن در دوران بارداری، نوزادی و کودکی می‌باشد.


پیشنهاد مطالعه مقاله:


ترکیبات کپسول هماتینیک؛ بهترین مکمل آهن

فروس فومارات (ملح آهن)

فروس فومارات یکی از املاح آهن است که به کمک آن عنصر آهن در بدن به خوبی جذب می‌شود. جالب است بدانید مصرف آهن به تنهایی در بدن عوارض گوارشی زیادی ایجاد می‌کند و جذب خوبی هم ندارد. به همین دلیل در بهترین مکمل‌های آهن مانند هماتینیک از ملح آهن فروس فومارات استفاده می‌شود.

عنصر آهن در تولید پروتئین‌های انتقال دهنده اکسیژن در بدن، یعنی هموگلوبین و میوگلوبین، نقش دارد. در واقع یکی از اصلی‌ترین اجزاء این پروتئین زنجیره‌ی هِم است که از ۴ عنصر آهن تشکیل شده. در نبود آهن این، هموگلوبین‌هایی ناقص و در نتیجه گلبول‌های قرمز ناتوان و ناقص خواهیم داشت. در نتیجه اکسیژن رسانی به سلول‌های بدن نیز با مشکل روبرو می‌شود.

ویتامین C

این ویتامین برای جذب بهتر آهن در قرص هماتینیک به کار رفته است. بیشتر ما فقط هنگام سرماخوردگی به سراغ ویتامین C می‌رویم؛ اما این ویتامین خواص دیگری هم برای بدن دارد. کمک به جذب بهتر آهن در روده، کاهش عوارض گوارشی قرص آهن، تولید کلاژن و کراتین در پوست و موها، تقویت سیستم ایمنی، خاصیت آنتی اکسیدان بالا و… همگی از خواص این ویتامین هستند.

ویتامین B12

اولین ایستگاه تولید گلبول‌های قرمز خون، مغز استخوان است. بدن در این ایستگاه برای ساخت این سلول‌های قرمز، به ویتامین B12، به عنوان یکی از مواد اصلی، نیاز دارد. اگر این ویتامین به اندازه کافی در دسترس مغز استخوان نباشد، گلبول‌های قرمز ناقص یا بسیار کمی در بدن تولید می‌شود که در حمل هموگلوبین و میوگلوبین ناتوان هستند. به این نوع کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12، کم خونی مگالوبلاستیک می‌گویند که بازهم در تغذیه سلول های بدن اختلال ایجاد می کند.

پس برای خون رسانی صحیح به سلول‌های بدن، از جمله سلول‌های مغز، فولیکول‌های مو، سلول‌های ماهیچه‌ای و… ویتامین B12 نیز لازم است.

ویتامین B9 (فولیک اسید)

فولیک اسید نیز یکی از ترکیبات اصلی برای ساخت و بلوغ گلبول‌های قرمز خون است. کم خونی ناشی از فولیک اسید نیز جزو شایع‌ترین انواع کم خونی شناخته می‌شود. به همین در ترکیبات قرص آهن هماتینیک، در کنار آن، فولیک اسید نیز دیده می‌شود.

ویتامین B9 با اسم فولات نیز شناخته می‌شود. این ویتامین علاوه بر نقشی که در بلوغ و تکمیل فرایند تولید گلبول‌های قرمز دارد، در سنتز و بازسازی DNA و تولید آمینو اسیدهای ضروری برای ساخت پروتئین‌های مهم بدن هم دخالت دارد.

موارد مصرف

- بهبود کم خونی ناشی از فقر آهن در دوران کودکی و نوزادی
- بهبود کم خونی متأثر از فقر آهن برای زنان باردار
- درمان کم خونی پرنیشیوس
- درمان کم خونی مگالوبلاستیک
- بهبود جذب آهن در بدن
- رفع نقص تغذیه‌ای ویتامین B12
- رفع ریزش مو
- افزایش اشتها

موارد منع مصرف

- در دو ماه اول دوران بارداری، فقط در صورت ضرورت و با احتیاط فراوان به شرط آن که فواید مصرف دارو بر آثار سوء احتمالی آن برتری داشته باشند، مصرف گردد و در ٧ ماه آخر دوران بارداری مصرف آن بی خطر است و منعی ندارد.

مقدار مصرف

- بهترین زمان مصرف مکمل آهن، ممکن است برای هر فرد با توجه به شرایط بدنش متفاوت باشد که باید توسط پزشک مشخص شود. اما به طور معمول بهتر است برای جذب کاهش عوارض قرص هماتینیک، آن را همراه با غذا یا پس از غذا میل کنید.

عوارض جانبی

- مصرف هماتینیک ممکن است باعث بروز عوارض گوارشی شود که می‌توان آن را کنترل کرد.
- با مصرف دوز متوسط از این کپسول در افراد حساس و یا دوز بالا در افراد عادی، احتمال بروز عوارضی همچون راش پوستی، تهوع، استفراغ، گرگرفتگی صورت و اسهال وجود دارد. معمولاً در اثر استفاده از فرآورده های حاوی آهن، رنگ مدفوع به سبزه تیره یا سیاهی می‌گراید که دلیل این موضوع، کاهش جذب آهن می باشد و بی‌خطر است.

تداخل دارویی

- چنانچه دارای سابقه حساسیت به فرآوردهای حاوی آهن، فولیک اسید و یا هر نوع ماده و غذای رنگی دارید، باید پیش از مصرف کپسول و قرص هماتینیک با پزشک مشورت نمایید. اگر دچار بیماری‌هایی همچون آلرژی، آسم، مشکلات کبدی، عفونت‌های شدید کلیوی، التهاب روده، کولیت، زخم معده، التهاب روده، التهاب مجاری گوارشی، الکلیسم و آرتریت روماتوئید هستید، مشورت با پزشک قبل از مصرف داروی هماتینیک ضروری است.
- در نهایت در صورت استفاده از برخی داروهای خاص دیگر نیز باید برای مصرف کپسول هماتینیک با پزشک مشورت کنید، این داروها عبارتند از: آنتی اسیدها، پنی سیلامین، تتراسایکلین‌ها، ویتامین E، آنتاگونیست‌های فولیک اسید مثل متوترکسات، پانکراتین و فلوروکینولون‌ها.

نوع و دوز مصرفی دارو با توجه به شرایط شما تجویز می‌شود. به‌ هیچ‌ عنوان بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف دارو نکنید.
کپسول هماتینیک
سوالات متداول
  • بهترین زمان استفاده را پزشک شما تعیین می‌کند، اما به طور معمول برای استفاده صحیح از این محصول، می‌توانید روزانه یک عدد کپسول را به همراه غذا و یا بعد از خوردن غذا میل نمایید.

  • یکی از آثار کم خونی در بدن، ریزش مو است که یک مشکل آزاردهنده محسوب می‌شود. به طور کلی استفاده از مکمل‌های آهن برای بهبود مشکل ریزش مو، موثر خواهد بود.

  • استفاده از کپسول هماتینیک برای کودکان جهت رفع مشکل کمبود آهن می‌تواند اثرگذار باشد. پیش از مصرف حتما با پزشک برای تعیین دوز مصرفی مشورت کنید

  • بعد از زایمان، مادر میزان زیادی از آهن بدن خود را از دست می‌دهد و به همین جهت در چند هفته اول نیاز مبرمی به آهن دارد. خون‌ریزی بانوان بعد از زایمان بین 5 تا 6 هفته ادامه خواهد داشت و به همین دلیل بهتر است که مصرف مولتی‌ویتامین‌ها و مکمل‌های حاوی آهن را قطع نکنند. در دوران شیردهی به دلیل عدم وجود قاعدگی، نیاز بدن بانوان به آهن به مقدار 9 میلی‌گرم در روز کاهش می‌یابد

  • استفاده از کپسول هماتینیک در دوران بارداری می‌تواند در بهبود آنمی یا کم خونی ناشی از فقر آهن مؤثر است. با این حال اگر در دوران بارداری هستید، حتماً قبل از مصرف این مکمل یا هر مکمل دیگری با پزشک مشورت کنید.

  • اگر دچار کم خونی فقر آهن هستید، می‌توانید در دوران پریود نیز قرص هماتینیک را مصرف کنید. اما دقت داشته باشید که مکمل آهن باید به صورت دوره‌ای مصرف شود. پس بهتر است برای مشخص شدن میزان دقیق مصرف و مدت دوره آن، با پزشک مشورت کنید

  • قرص آهن هماتینیک همانطور که گفتیم در رفع بی اشتهایی ناشی از کمبود آهن بسیار مؤثر است. مصرف منظم این مکمل در افرادی که دچار بی اشتهایی هستند، باعث افزایش میل به غذا خوردن می‌شود و ممکن است کمی هم وزن اضافه کنند. اگر شما دچار اضافه وزن هستید و همچنان کم خونی دارید، برای جلوگیری از افزایش وزن، بهتر است این مکمل آهن را قبل از خواب مصرف کنید

دارو های دیگر

قرص ویتامین ب ۱ - ۳۰۰

موارد مصرف : - برطرف کردن علائم مربوط به بیماری بری بری شامل درد، ورم، قر ...

قرص ویتامین E

موارد مصرف : - تنظیم کلسترول و پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی- مبا ...

شربت برم هگزین

موارد مصرف : - سرماخوردگی- آنفلوانزا- آسم- کرونا- رفع سرفه و خلط سینه

آمپول ویتامین بکمپلکس + ویتامین بی 12

موارد مصرف : اثرات ویتامین B complex بر بدن:- باعث بهبود عملکرد سیستم ایم ...

قرص ویتامین B6

موارد مصرف : - بهبود سندروم پیش از قاعدگی و سندروم تونل کارپ- کمک به ...

پرل ویتامین دی 50000

موارد مصرف : - تقویت استخوان- جلوگیری از پوکی استخوان- جبران کم ...

اسپری بینی نازونکس

موارد مصرف : - کاهش التهاب مخخاط بینی- درمان پولیپ بینی- درمان علائم رینی ...

نظرات
نظر/سوال خود را وارد نمایید:
چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
1 تعیین تخصص

در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

2 انتخاب پزشک

در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

4 مکالمه امن با پزشک

در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

5 پرداخت و شروع مشاوره

در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.

شکوفه
کاربر مهمان 1403/03/06

سلام بعد از مصرف کپسول هماتینیک احساس سردرد و سنگینی در سر دارم،آیا طبیعیه؟
به مصرف ادامه بدم؟

شکوفه
کاربر مهمان 1403/03/04

سلام خسته نباشی سوال من درمورد مصرف هماتینیک اینکه بهتر است در چه زمانی مصرف شود که معده هم اذیت نشود باتشکر از شما

دکترزهرا یاری @ در پاسخ به شکوفه
متخصص بیماری های داخلی 1403/03/05

سلام بهترین زمان مصرف قرص های آهن با معده خالی هست قبل از غذا و یا دو ساعت بعد از صرف غذا مصرف شود

از متخصصان پزشک عمومی مشاوره آنلاین و ویزیت آنلاین متنی دریافت کنید.

مشاوره آنلاین پزشک عمومی
دنیا ملکی
کاربر مهمان 1403/02/28

سلام سوالم این بود، برای کمبود فریتین،هم موثر هست؟ و آیا می توان ۲ عدد در شبانه روز مصرف کرد؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به دنیا ملکی
پشتیبان سایت 1403/02/29

سلام دنیای عزیز.علت کمبود فریتین در بدن باید مشخص بشه و درمان بر اساس علت انجام بشه.سن، بیماریهای زمینه ایی،جنسیت و... همه در درمان موثر هستند.پیشنهاد می کنم ویزیت آنلاین با پزشک عمومی بگیرید تا در صورت لزوم شما را به پزشک مربوطه ارجاع بدند.

محمدعلی موادب
کاربر مهمان 1403/02/28

باسلام وعرض ارادت من استرس داشتم و دارم ازروزیکه کپسول هماتینیک استفاده کردم استرس من شدید ترشده است
ایاهماتینیک استرس میاره؟

علی چراغی
علی
کاربر عضو 1403/02/26

سلام من کم خونی دارم البته ltp دارم عمل جراحی هم انجام دادم الان مدت چند وقته کپسول سفکسیم وسفالکسین خیلی خیلی استفاده کردم الان کپسول هماتینیک میخورم میشه راهنمایی کنیدداروی بالاتری جهت کم خونی ممنونم

چراغی
کاربر مهمان 1403/02/21

سلام خسته نباشید من پلاکت پایین نمونه برداری انجام دادم جواب نرمال بعد متخصص رفتم گفت ITPاست میتونم کپسول هماتینیک استفاده کنم بیشتر راهنمایی کنید بسیار ممنونم

دکترزهرا یاری @ در پاسخ به چراغی
متخصص بیماری های داخلی 1403/02/22

سلام ITp یه نوع بیماری اتوایمیون هست که به واسطه مشکلات سیستم ایمنی پلاکت ها دچار افت میشن
در کنار این بیماری هم ممکنه کم خونی اتفاق بیوفته به هر علتی اگر کم خونی فقر آهن دارید میتونید هماتینیک مصرف کنید و ارتباطی به بیماری پلاکت شما ندارد

داریوش
کاربر مهمان 1403/02/15

کسانی که تالاسمی مینور هستن میتونن استفاده کنن؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به داریوش
پشتیبان سایت 1403/02/15

سلام داریوش عزیز.خیر، باید آزمایش خون بدید و اگر فقر آهن داشتید پزشک براتون داروی مناسب تجویز کنه.کم خونی در تالاسمی با فقر آهن متفاوته.

طبیه
کاربر مهمان 1403/02/12

سلام خسته نباشید من هموگلوبین ۱۱دارم برای استخدامی باید به ۱۲برسه چی بخورم که در عرض ۱هفته بره بالا؟ممنون از راهنماییتون

زهرا شهبازی
کاربر مهمان 1403/02/11

کسانی که کم خونی ندارند هم میتوانند مصرف کنند؟
برای افراد سالمند عوارضی ندارد؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به زهرا شهبازی
پشتیبان سایت 1403/02/11

سلام زهرای عزیز.مصرف هماتینیک در افراد سالم بدلیل مقدار زیاد آهن مجاز نیست.مصرف هماتینیک در سالمندان خطری نداره.ولی حتما باید زیر نظر پزشک مصرف بشه.

Mahdi
کاربر مهمان 1403/02/10

سلام ممنون از اطلاعات کاملتون. آیا ممکنه با مصرف میوه ها دارای ویتامینC جذب هماتینیک بالاتر بره؟ و اینکه با کپسول مکمل پاورفیت تداخل دارویی داره؟ کلا میشه همراه با مکمل های دیگه ای هماتینیک هم استفاده کرد؟

مرجان ولی زاده @ در پاسخ به Mahdi
دکترای حرفه ای داروساز 1403/02/10

سلام. وقت بخیر
بله، مصرف هماتینیک با آب میوه هایی مثل پرتقال توصیه می شه.
تداخل ندارند.
بله، ولی بهتره فاصله بندازید (حداقل دو ساعت) به خصوص با مکمل های حاوی کلسیم

هاجر زارعی
کاربر مهمان 1403/02/03

سلام آیا هماتنیک برای بچه ی ۱۳ ساله خوبه؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به هاجر زارعی
پشتیبان سایت 1403/02/04

سلام هاجر عزیز.خیر برای کودکان و نوجواناس مناسب نیست و فقط در مواردیکه کم خونی و فقر آهن شدید داشته باشند با صلاحدید پزشک میتونند مصرف کنند.برای کودکان و نوجوانان مکمل های آهن مخصوص به خودشون را از داروخانه تهیه کنید.

خال محمد رحمانی
کاربر مهمان 1403/01/29

سلام من خال محمد رحمانی هستم آیا قرص هما تینک باعث کاهش ریزش مو می‌شود

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به خال محمد رحمانی
پشتیبان سایت 1403/02/02

سلام خال محمد عزیز.اگر ریزش مو ناشی از کم خونی باشه بله موثره.

زهرا
کاربر مهمان 1403/01/28

سلام آیامیشوداین کپسول هماتینیک روبازکنیم داخل آب یاغذاقاطی کنیم؟

دکترپریسا علیمی @ در پاسخ به زهرا
دکترای حرفه ای پزشک عمومی 1403/01/29

سلام خیر،  روکش کپسول برای جذب بهتر دارو وکاهش علایم گوارشی اهن میباشد

ازبازکردن کپسول پرهیزکنید

سمیه سمیه
سمیه
کاربر عضو 1403/01/12

با سلام. بعد از زایمانم دکتر زنان برام قرص هماتنیک تجویز کرده. الان بعد از چند بار استفاده صبح ها که از خواب بیدار میشم نصف صورتم ورم کرده لبام ورم کرده. خواستم ببینم اینا میتونن از قرص هماتینیک باشه؟؟؟

دکترمحبوبه دشتی @ در پاسخ به سمیه
متخصص زنان و زایمان 1403/01/13

سلام قرص رو يك هفته نخوريد و مجدد شروع كنيد، در صورت ادامه علايم باوجود قطع مصرف قرص، به پزشك داخلي جهت بررسي مراجعه كنيد اگر بعد از شروع مجدد قرص علايم برگشت از عوارض قرص بوده كه البته اين عارضه نادري هست

شاهین. اعتماد
شاهین.
کاربر عضو 1402/11/02

سلام وتشکر. من دیسک کمر وآرتروززانو و صدای مفاصلام دچارم و کم خونی بخاطره تغذیه نامناسب. دکتر فوق تخصص خون کپسول هماتینیک و آمپولb12 و قرصb6تجویزکردند! آیا مصرف هماتینیک برای مفاصلم یا تکرر ادرارم مفیده یا خطر دارد'؟

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به شاهین.
پشتیبان سایت 1402/11/03

سلام شاهین عزیز.ربطی به تکرر ادرار نداره.

شاهین. @ در پاسخ به پشتیبان
کاربر عضو 1402/11/04

سلام مجدد ومرسی ک توجه فرمودین و زود پاسخ دادین🙏🏻♥️

شاهین. اعتماد
شاهین.
کاربر عضو 1402/10/29

سلام و تشکر. من دیسک کمر وآرتروز زانو دارم و تق تق مفاصل اذیتم میکنه.دکترفوق تخصص خون برام هماتینیک و b12 وb6 تجویزکرده .بنظرتون قندخون یا برای مفاصلم ضرری نداره؟لطفا جواب بدین ممنونم

مینا احمدی
مینا
کاربر عضو 1402/09/03

سلام وقتتون بخیر،من هموگلوبینم کم بود بعد دو ماه استفاده از هماتینیک،هموگلوبینم اومد بالا ولی متاسفانه پلاکتم از ۱۷۵ اومد ۱۵۰،به نظرتون نرماله؟

دکترفربد طالبیان @ در پاسخ به مینا
متخصص قلب و عروق 1402/09/04

سلام و وقت بخیر دکتر فربد طالبیان هستم متخصص قلب بله طبیعیه و به نظر نمیرسه مشکلی وجود داشته باشه. چون ممکنه توی آزمایش های مختلف و در زمانهای مختلف، اعداد متفاوت باشه. نگران نباشید 

زهرا محمدی
زهرا
کاربر عضو 1402/08/05

سلام خسته نباشید آیا محتوای کپسول هماتینیک به صورت قرص هم هست چون من زخم معده و ورم معده دارم نمیتونم کپسولش رو استفاده کنم ، اگر همچین قرصی هست ممنون میشم اسمش رو بگین چون هرچی در گوگل سرچ کردم هیچ جوابی نگرفتم

زهرا گرجی
کاربر مهمان 1402/04/16

با سلام آیا افرادی که کم خونی مینور دارن و گلبول های داسی شکل دارن هم مجاز به استفاده از این قرص(هماتنیک) هستن؟ ممنون از پاسخگویی شما

دکترنیره شریف دینی @ در پاسخ به زهرا گرجی
دکترای حرفه ای داروساز 1402/04/24

سلام بله قابل استفاده است

زهرا
کاربر مهمان 1402/04/07

سلام خسته نباشید این قرص(هماتنیک) ممکن تاریخ قاعدگی تغییر بده؟چون من تو یه ماه دوبار پریود شدم! و بعدشم 10روز جلوتر شدم

عفت حسن زاده @ در پاسخ به زهرا
کارشناسی مامایی 1402/04/07

سلام.
وقت بخیر.
تاریخ پریود شدن بستگی به هورمونهای تخمدان دارد‌.و ترشح این هورمونها تحت تاثیر تغذیه.شرایط روحی روانی.آب و هوا و....قرار می گیرد.
چون کپسول هماتینیک روی کم خونی موثر است پس می تواند روی هورمونهای تخمدان و در نتیجه روی پریودی موثر باشد.

میترا رخشانی
کاربر مهمان 1402/03/24

آیا قرص هماتینیک باعث رقیق تر شدن خون می شود و در دوران قایدگی چگونه باید مصرف شود

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به میترا رخشانی
پشتیبان سایت 1402/03/24

سلام میترای عزیز.خیر باعث رقیق شدن خوک نمی شود و میتونید در دوران قاعدگی مصرف کنید.

لیلا ایران نژاد
کاربر مهمان 1402/02/19

من ازوقتی این کپسول رو استفاده کردم صورتم پرازجوش شده.میتونه ازکپسول هماتینیک باشه.

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به لیلا ایران نژاد
پشتیبان سایت 1402/02/19

سلام لیلای عزیز.بله یکی از عوارض این دارو راش پوستی مثل جوشه.

صدیقه حاجیوند
کاربر مهمان 1402/02/13

برای پا درد ودست در. خوب است

نازی
کاربر مهمان 1402/02/03

سلام شرمنده آیا کپسول هماتینیک دندان رو خراب میکنه وشکنجه میشه دندان

پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به نازی
پشتیبان سایت 1402/02/04

سلام نازی عزیز.خیر این قرص عارضه ای برای دندان نداره.

علی حسنی
کاربر مهمان 1402/01/27

سلام بند این دو ماهه دست راستم از بازو تا نوک انگشت شصت درد می‌کند این دو هفته هست دردش کمتر شد ولی هنوز انگشتم بی حس ۶۲۸۲

پشتیبان ارشد ایزو ویزیت @ در پاسخ به علی حسنی
پشتیبان سایت 1402/01/27

این فقط یک نظر شخصی هست ولی با توجه به تجربه شخصی احتمال این هست که قسمتی از مویرگهای شما به صورت خفیف دچار گرفتی شده باشه. ماساژ با زوغن زیتون تا حدی کمک کننده هست . در مواقعی زالو درمانی هم جوابگو هست. باز تکرار میکنم این یک نظر تجربی و غیر تخصصی هست. در صورت نیاز میتونید یک مشاوره تخصصی داشته باشید. در صورت نیاز با پشتیبانی در ارتباط باشید تا بیشتر شما رو راهنمایی کنند

Shadi
کاربر مهمان 1402/01/24

سلام وقت بخیر من باردار بودم بچه شیش ماهم افتاد بدنم خیلی ضعیف شده قرص هماتنیک دکتر برام نوشت خاستم بپرسم میزان ویتامینی ک از بدنم رفته رو جبران می‌کنه و به وزن قبلیم برمی‌گردم یا نه چون وزنم‌ خیلی پایین اومده
ممنون میشم جواب بدین

Ahmad
کاربر مهمان 1401/10/11

با درود خدمت شما..وققتون بخیر..یه سوال داشتم اگه ممکنه جوابش رو بدارین ممنون میشم..
من بعد از خون دادن میتونم از قرص هماتنیک برای یه مدت خیلی کوتاه استفاده کنم؟ یعنی انجام چنین کار توجیه پزشکی داره یا نه؟..اگه توجیه داره تا چه مدتی میتونم از این کپسول استفاده کنم؟..بازم ممنونم..

اپراتور شماره 8 @ در پاسخ به Ahmad
پشتیبان سایت 1401/10/11

سلام
اگر به علت غلظت خون دارید خون میدید که لزومی نداره چون میزان هموگلوبین شما بالا بوده و میخواهید با این کار کاهش پیدا کنه
اما اگر هموگلوبین خون شما نرمال هست میتونید بعد از خون دادن روز در میان تا یکماه مصرف کنید. ولی آقایان معمولا کمبود آهن ندارند اگر آزمایش بدید برای این منظور بهتره و یا اینکه سعی کنید با مواد طبیعی مثل گوشت، حبوبات و ... تامین کنید
 

فرگل‌محمدی
کاربر مهمان 1401/06/13

سلام‌خوردن‌قرص‌هماتنیک‌رنگ‌ادرار‌را‌یکم‌قرمزمیکنه

مسلم محمودی
کاربر مهمان 1401/03/15

سلام..۲تا سوال داشتم اول اینکه کپسول هماتنیک خارجیش هم هست؟بعد اینکه برای یبوست هنگام مصرف این دارو چیکار باید کرد.مدفوع رو سیاه هم میکنه که امیدوارم جای نگرانی نداشته باشه.با سپاس ازشما

اپراتور شماره ۷ @ در پاسخ به مسلم محمودی
کاربر عضو 1401/03/15

باسلام. کشور سازنده این کپسول، ایران هست. بله، در عوارض دارو، تمامی مواردی که ذکر کردین،نوشته شده.

عادل غلامی
کاربر مهمان 1400/05/24

من کپسول هماتنیک استفاده کردم سرگیچه میگرفتم ومدفوعم رنگ سیاه میشد دیگه کپسولم قطع کردم

اپراتور شماره 12 ایزوویزیت @ در پاسخ به عادل غلامی
پشتیبان سایت 1400/05/25

سلام و روز بخیر،این مواردی که فرمودین،کمی بالاتر توی قسمت عوارض دارو هم نام برده شده و کاملا طبیعیه.