ویزیت فوری با پزشک آنلاین

خواندن 6دقیقه | به روز رسانی 1403-02-25

93 بازدید

عمل لابیاپلاستی چیست؟ هزینه، عوارض و نحوه عمل

تهیه شده زیر نظر : تیم علمی تحقیقاتی ایزوویزیت

  عمل لابیاپلاستی چیست؟ هزینه، عوارض و نحوه عمل | تیم علمی تحقیقاتی ایزوویزیت

   لابیاپلاستی یکی از جراحی‌های پلاستیکی است که به تغییر شکل و اندازه لابیاها، چین‌های پوستی اطراف دهانه واژن، می‌پردازد. این جراحی می‌تواند در سه زمینه انجام شود: زیبایی، درمانی و یا به عنوان بخشی از عمل تأیید جنسیت. اما قبل از انجام این جراحی، باید به دقت مشکلات و انتظارات خود را با پزشک مطرح کرده و در مورد ریسک‌ها و عوارض ممکن آگاهی کسب کرد. همچنین، پس از جراحی، نیاز به مراقبت و بازیابی صحیح نیز حائز اهمیت است تا از مشکلات آتی جلوگیری شود. تیم علمی تحقیقاتی ایزو ویزیت نیز بهترین دکتر عمل لابیاپلاستی تهران را براساس رزومه، تجربه بیماران و سابقه کاری معرفی کرده است تا بدون نگرانی انتخاب بهترین جراح عمل لابیاپلاستی را انجام دهید. 

  لابیاپلاستی چیست؟

  لابیاپلاستی یکی از روش‌های جراحی زیبایی در نواحی تناسلی زنان است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این فرآیند، با استفاده از تکنیک‌های جراحی مختلف، شکل و اندازه لب‌های بیرونی و داخلی مجرای تناسلی زنان به منظور بهبود ظاهر و تعادل این ناحیه تغییر می‌کند. هدف اصلی این جراحی، بهبود ظاهر لب‌های لابیا ماژور و مینور است. این فرآیند، معمولاً به دو دلیل انجام می‌شود: اولاً برخی از زنان به دلیل عدم رضایت از ظاهر لابیاهای خود، به این جراحی متوسل می‌شوند و دوماً برای بهبود عملکرد جنسی یا رفع عوارضی نظیر درد یا توخالی لابیاها.از طرفی این جراحی معمولاً توسط جراحان پلاستیک ماهر و با استفاده از روش‌های متنوعی انجام می‌شود، که بسته به نیاز و تمایلات بیمار، انتخاب می‌شود. همچنین مدت زمان بهبودی پس از عمل لابیاپلاستی، بسته به نوع و مدت جراحی، عوارض پس از جراحی و پیروی از دستورات پزشک متفاوت است. اما با رعایت دقیق دستورات پس از عمل و مراقبت‌های لازم، بیمار می‌تواند بهبودی را سریع‌تر و بدون مشکلات انجام دهد.

  لابیاپلاستی با لیزر

  لابیاپلاستی با لیزر به عنوان یکی از روش‌های جدید و موثر در استاندارد سازی لابیاها مورد توجه قرار می‌گیرد. این روش یک نوع جراحی زیبایی محسوب می‌شود که برای کاهش اندازه لبیاهای مینورا طراحی شده است. در این روش، با استفاده از لیزر، بافت اضافی از لابیاهای مینورا برداشته می‌شود تا اندازه آنها کوچک‌تر و متقارن‌تر شود. جراحی با لیزر اغلب تحت بی‌حسی موضعی یا در برخی موارد نادر تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پس از عمل، برش‌های انجام شده با بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شوند.

  این روش برای زنانی مناسب است که از ظاهر لابیاهای خود راضی نیستند و ممکن است با مشکلاتی نظیر بزرگی، نامتقارنی یا تیرگی لابیاها روبرو باشند. استفاده از لیزر در این جراحی مزایایی نظیر کاهش خونریزی و کبودی، ایمنی بالا، سرعت بالا و بهبودی سریع‌تر را فراهم می‌کند.

  لابیاپلاستی بدون جراحی

  پلاسما پلکسر یکی از فناوری‌های پیشرفته‌ای است که برای کوچک کردن لابیا بدون نیاز به جراحی استفاده می‌شود. در این فرآیند، بدون ایجاد برش یا خونریزی دستگاه پلاسما به جمع کردن پوست لابیاهای بزرگ شده می‌پردازد. ازآنجایی که این روش یک راه غیرتهاجمی شناخته می شود، برای دستیابی به نتایج قابل قبول، انجام آن باید توسط جراح ماهر و متخصص انجام شود. لابیاپلاستی بدون جراحی ممکن است نیاز به چند جلسه داشته باشد تا نتیجه مطلوب دیده شود. عملکرد این دستگاه به این صورت است که با تفاوت ولتاژ در بافت، بافت مورد نظر به گاز تبدیل می‌شود و سپس پوست شروع به بازسازی می‌کند.

  عوارض عمل لابیاپلاستی (زیبایی واژن)

  در روش لابیاپلاستی، بروز عوارض ناشی از این جراحی زیبایی بسیار نادر است، اما با انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص، می‌توانید این موارد را به حداقل برسانید. این عوارض شامل:

  • برداشتن بافت زیاد: در صورت عدم دقت در انجام جراحی، ممکن است بافت زیادی از لابیاها برداشته شود که می‌تواند به عوارضی همچون کمبود حس و احساس ناخوشایند در ناحیه تناسلی منتهی شود.
  • خونریزی: این عملیات معمولاً با برش‌های کوچک و دقیق انجام می‌شود، اما در موارد نادری ممکن است خونریزی رخ دهد که نیاز به مراقبت و درمان دارد.
  • کبودی: در برخی موارد، پس از عمل، ممکن است ناحیه لابیاها کبود شود که این عارضه به طور معمول در عرض چند روز خود به خود بهبود می‌یابد.
  • عفونت: احتمال عفونت پس از عمل وجود دارد، اما با رعایت دقیق دستورات پزشک و مراقبت‌های لازم، می‌توان میزان این ریسک را کاهش داد.
  • باز شدن زخم: در صورت عدم رعایت مراقبت‌های لازم پس از جراحی، ممکن است زخم‌ها باز شده و باعث تاخیر در فرآیند بهبودی شود.
  • باقی ماندن جای زخم: گاهی اوقات، اثرات جای زخم ممکن است برای مدت طولانی‌تری باقی بماند، اما با گذشت زمان و مراقبت‌های صحیح، این مسئله بهبود می‌یابد.
  • احساس درد مداوم: در برخی موارد، پس از جراحی ممکن است احساس درد مداوم در ناحیه لابیاها باقی بماند که نیاز به مشاوره پزشکی دارد.

  همچنین لازم است به این موضوع هم اشاره کنیم که هر عمل جراحی زیبایی، هر چقدر که با دقت و حرفه‌ای انجام شود، با خطرات و عوارضی همراه خواهد بود. اگر تجربه هر یک از علائمی مانند تورم غیرطبیعی، خونریزی زیاد، یا حتی درد شدید را پس از عمل لابیاپلاستی تجربه کردید، باید سریعا به پزشک خود اطلاع داده و تحت درمان قرار گیرید.

  هزینه عمل لابیاپلاستی

  هزینه لابیاپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تکنیک استفاده شده، مکان انجام عمل، تجهیزات مورد نیاز و تخصص پزشک. بنابراین، قیمت دقیقی برای این عمل تعیین کردن دشوار است. اما تخصص و مهارت پزشک بسیار مهم است و باید در انتخاب پزشک این موضوع را در نظر داشت. یک پزشک با تخصص بالا ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، اما این افزایش هزینه می‌تواند به دلیل کیفیت بالاتر و نتایج بهتر عملیات باشد. همچنین، برخی از بیماران ممکن است ترجیح دهند در بیمارستان‌هایی با امکانات بیشتر عمل شوند که این موضوع نیز می‌تواند هزینه کلی را افزایش دهد. بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، مشاوره کامل با پزشک متخصص و بررسی دقیق هزینه‌ها و جزئیات مربوطه انجام شود.

  کلام آخر

  در پایان، مهم است به یاد داشته باشید که عمل زیبایی لابیاپلاستی، تصمیمی است که نیاز به دقت و اطلاعات کافی دارد. از طرفی انتخاب پزشک متخصص و مطمئنی که تجربه کافی در این زمینه دارد، امری حیاتی است. همچنین، باید اطمینان حاصل کرد که انتظارات و اهداف شما از عمل زیبایی مورد نظرتان با توانایی‌ها و تخصص پزشک مطابقت دارد. با رعایت این موارد و مشاوره دقیق با پزشک، می‌توانید بهترین تصمیم را برای رسیدن به ظاهری خوشایند و احساس رضایت بیشتر از خودتان بگیرید. در سایت ایزو ویزیت می‌توانید از بهترین دکتر عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) مشاوره آنلاین و نوبت اینترنتی دریافت کنید. همچنین می‌توانید با بهترین دکتر لابیاپلاستی تهران آشنا شوید تا بدون نگرانی عمل لابیاپلاستی را انجام دهید.  

  دکتر های مرتبط با این مطالب

  دکتر مهناز تاج پور متخصص زنان و زایمان

  تهران

  5 (7 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:کمتر از 1 ساعت

  تجربه
  18 سال
  پوشش بیمه
  دارد

  خدمات:

  اقدام به بارداری, مشاوره عمو ...

  عفت حسن زاده کارشناسی مامایی

  مشهد

  4.8 (883 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:1 ساعت

  تجربه
  28 سال
  پوشش بیمه
  دارد

  خدمات:

  اقدام به بارداری, مشاوره آنل ...

  دکتر ریحانه ولیان متخصص زنان و زایمان

  مبارکه

  4.3 (55 نظر)

  تجربه
  4 سال
  پوشش بیمه
  ندارد

  خدمات:

  اقدام به بارداری, عفونت واژن

  سهیلا سرلک چیوا کارشناسی مامایی

  تهران

  4.9 (68 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:1 ساعت

  تجربه
  16 سال
  پوشش بیمه
  دارد

  خدمات:

  اقدام به بارداری, مشاوره آنل ...

  منصوره ملائی کندلوسی کارشناسی مامایی

  چالوس

  4.8 (436 نظر)

  پاسخگویی تقریبا:کمتر از 1 ساعت

  تجربه
  26 سال
  پوشش بیمه
  ندارد

  خدمات:

  مشاوره آنلاین مامایی, عفونت ...

  تیم تحریریۀ ایزو ویزیت

  تیم تحریریۀ ایزو ویزیت از پزشکان و روانشناسان باتجربه و همچنین کارشناسان تولیدمحتوا با تحصیلات آکادمیک در زمینۀ سلامت جسم و روان تشکیل شده‌است. تیم تحریریۀ ایزو ویزیت در تلاش است تا براساس به‌روزترین مقالات و یافته‌های علمی در حوزۀ درمان پاسخی دقیق برای تمامی سوالات پزشکی و روانشناسی ارائه کند و مطالبی جامع و معتبر را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد.

  نویسنده مقاله :

   تیم علمی تحقیقاتی ایزوویزیت
  تیم علمی تحقیقاتی ایزوویزیت

  نظرات
  نظر/سوال خود را وارد نمایید:
  محبوبه
  کاربر مهمان 1403/02/25

  هزینه عمل لابیاپلاستی مشهد چنده؟

  پشتیبان شماره۵ @ در پاسخ به محبوبه
  پشتیبان سایت 1403/02/25

  سلام محبوبه عزیز.هزینه عمل با توجه به بیمارستانی و پزشکی که عمل را انجام میده متفاوته. باید با پزشکی که میخواید عمل را انجام بده مشورت کنید.

  چطور مشاوره آنلاین بگیرم؟
  1 تعیین تخصص

  در مرحله اول به صفحه پزشکان سایت ایزو ویزیت مراجعه و با کمک فیلترها نوع تخصص پزشک را مشخص کنید.

  2 انتخاب پزشک

  در مرحله دوم بعد از بررسی متخصصین فیلتر شده، پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید.

  3 انتخاب موضوع و نوع ویزیت

  در این مرحله وارد پروفایل پزشک شده و نوبت به انتخاب موضوع ویزیت آنلاین رسیده است. بعد از انتخاب موضوع ویزیت، نوع ویزیت (تلفنی، متنی) را تعیین کنید.

  4 مکالمه امن با پزشک

  در مرحله چهارم بعد از ورود به صفحه چت امن با پزشک به سوالات پاسخ دهید.

  5 پرداخت و شروع مشاوره

  در مرحله آخر بعد از پاسخ به سوالات، ویزیت را پرداخت کرده و مشاوره آنلاین خود را با پزشک شروع کنید.